Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

БЮТ готується до розколу

[17:57 16 января 2012 года ] [ Тиждень, 16 січня 2012 ]

БЮТ постійно закликає опозицію до об’єднання, але не може навести лад і у власній політсилі, що значно послаблює її позиції перед виборами.

Коли у представника табору біло-сердечних запитати про стосунки між різними партіями, що входять до БЮТ і чи немає конфліктів у найпотужнішій з партій блоку “Батьківщині”, почуємо стандартну відповідь: у “Батьківщини” все прекрасно, у фракції БЮТ все спокійно.

Напередодні парламентських виборів у таборі екс-прем’єра Юлії Тимошенко будь-що намагаються приховати від очей виборців найменші внутріпартійні розбіжності. І навіть більше, до Дня Соборності України бютівці обіцяють в черговий раз оголосити про об’єднання провідних опозиційних та оприлюднити документи щодо координації дій, напрацьовані як результат домовленостей в рамках Комітету опору диктатурі. Проте реальний стан справ свідчить, що взаєморозуміння часто бракує не лише опозиціонерам з різних політсил, а й самим бютівцям.

Черговим сигналом, що в команді Тимошенко не все гаразд, стало винесення фракцією БЮТ догани нардепу Наталії Королевській, яка наприкінці грудня 2011-го залишила партію “Батьківщина” і стала лідером Української соціал-демкоратичної партії(УСДП), що також входить до БЮТ, та двом її колегам Гарегіну Арутюнову й Вадиму Трофименку за порушення дисципліни.

“Це звичайна робоча ситуація. Всі депутати ставили свій підпис під положенням про фракцію БЮТ-Батьківщина. А там написано, що депутат повинен бути особисто присутнім на усіх засіданнях фракції перед пленарним днем, особисто брати участь і голосувати на пленарних зсіданнях. Але є випадки, коли депутати не дотримуються цих вимог, пропускають засідання фракції і не приходять на сесії”, — пояснює мотиви рішення фракції нардеп від БЮТ Андрій Павловський. За словами Павловського, Королевська два пленарних тижні поспіль не з’являласьна засіданнях парламенту й ігнорувала кожне друге засідання фракції БЮТ. Як стверджує Сергій Соболєв, догани депутатам за порушення дисципліни у фракції — звична практика. Тим більше, що на горіхи дісталось не лише Королівській, а й представникам “Батьківщини” і ПРП.

Але у кулуарах обговорюють іншу версію: догана — реакція на перехід Королевської до УСДП, яка потягнула за собою ще двох представників “Батьківщини” Євгена Суслова, який очолює “Батьківщину молоду” та Олексія Логвиненка.

До вчинку Королевської у партії ставляться негативно. “Вона вирішила, що її амбіції в межах партії “Батьківщина” будуть менше задоволені, ніж якщо вона очолить хоч і дружню, але іншу партію — УСДП. Але так, нехай і підсвідомо, вона працюватиме на Адміністрацію президента і Партію регіонів”, — говорить у коментарі Тижню бютівець Андрій Павловський. За словами нардепа, на вибори Королевська з УСДП планує йти самостійно, сама ж можливо балотуватиметься по мажоритарному округу. “Сама УСДП 5% бар’єр не подолає, а от позбавити “Батьківщину” трьох-чотирьох депутатських мандатів може”, — прогнозує Павловський. Ця ситуація змушує бютівців все більше схилятись до версії, що Королевська — технічних проект чинної влади.

“Я не хотів би думати, що причина рішення Королевської у тиску на її бізнес, і що вона піддалась Адміністрації президента. Але я не розумію, нащо їй тоді непрохідна політична сила. Блоки участь у виборах брати не можуть, але я не думаю, що вона оголосить про саморозпуск УСДП та влиття у “Батьківщину”, — говорить член партії “Батьківщина”.

Хоча у кулуарах обговорюється і друга версія, яку “під запис” категорично заперечують у БЮТ — конфлікт однопартійців з Турчиновим, який останнім часом серйозно посилив свої позиції завдяки близькому до нього нардепу Андрію Кожем’якіну. Цю ж версію напруження всередині команди біло-сердечних озвучують і аналітики. “Дистанціювання Королівської та інших людей — це ознака того, що не всім подобається, як фракцією керують Турчинов і Кожемякін” — переконаний політолог Володимир Фесенко. Спочатку Кожем’якін очолив фракцію БЮТ у парламенті, а згодом у статусі захисника отримав доступ до Юлії Тимошенко. Таким чином у Турчинові з’явилась можливість впливати на рішення лідера “Батьківщини”, яка нині позбавлена інших джерел отримання інформації, крім своїх захисників. З іншого боку, у його руках опиняється і ретрансляція позиції Тимошенко однопартійцям.

Про наявність суперечностей з Турчиновим не хочуть говорити і новоспечені члени УСДП. Хоча у команді одного з трьох нардепів, що залишили “Батьківщину”, Тижню підтвердили, що певні суперечності таки існують. “Звичайно все не просто, конфлікти є, але це внутрішні справи, які не варто виносити на публіку”, — зазначив співрозмовник Тижня.

Хай там як, та незрозумілою залишається ситуація не тільки з УСДП, а й з іншим союзником “Батьківщини” — Партією Реформи і порядок.

Як розповів Тижню лідер партії Сергій Соболєв, нині продовжується робота над узгодженням кандидатів від опозиції по мажоритарних округах. Проте, чи будуть формувати біло-сердечні єдиний список по пропорційній частині, він пояснити так і не зміг. “Така ідея була, але на КОДі м прийняли рішення повернутися до її обговорення тільки після узгодження питання з кандидатами на мажоритарні округи”, — Розповів Соболєв. Якщо ж ПРП вирішить спробувати подолати 5%-й бар’єр самостійно, то політсила Тимошенко втратить ще кілька депутатських мандатів.

Як прогнозують аналітики, ближче до виборів внутрішньопартійні конфлікти в таборі Тимошенко виникатимуть все частіше, хоча до розколу в політсилі, принаймні до часу народного волевиявлення справа не дійде. Ближче до виборів до наявних нині протиріч додасться питання місць у прохідній частині списку. За розрахунками експертів біло-сердечні можуть розраховувати не більше ніж на 70 мандатів за пропорційною схемою. В той час як нині фракція БЮТ нараховує 100 осіб. і ті з них, хто не бачитиме перспективи у команді Тимошенко, шукатимуть інших шляхів реалізації себе в політиці.

“Я думаю, протягом передвиборного періоду ми будемо бачити дуже суперечливу ситуацію поєднання об’єднавчих тенденцій, хоча б у форматі координації, і постійних конфліктів та образ”, — прогнозує Фесенко.

Аліна ПАСТУХОВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.