Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Азаров: “Коли й авторитаризм, то хороший”

[15:10 15 ноября 2010 года ] [ Der Standard, 11 ноября 2010 ]

Стабільність, надійність, передбачуваність. Це три ключові слова, якими український прем’єр характеризує нову владу.

На його думку, зовнішня політика зараз зрівноважена, а мас-медіа вільно критикують уряд, та ще й різкіше за опозицію. Про конституційні аспекти договору про Чорноморський флот і використання грошей МВФ Микола Азаров розповів в інтерв’ю австрійській Der Standard.

За вісім місяців президентства Віктора Януковича Україна, схоже, знову вагомо зблизилася з Росією. Договір про подовження перебування російського Чорноморського флоту в Криму до щонайменше 2042 року — лише один із прикладів. Київ обертається до Заходу спиною?

Україна нікуди не оберталася. Вона географічно та політично там, де була й завжди: у центрі Європи. Ми просто відновили нормальні, добросусідські відносини з Росією, я на цьому наголошую. Росія є нашим найбільшим торговельним партнером поряд із ЄС.
Як розвиваються відносини з ЄС?

За ці вісім місяців ми істотно активізували переговори про зону вільної торгівлі та безвізовий режим. Наша правляча Партія регіонів уклала угоду про співпрацю з фракцією Європарламенту “Соціалісти й демократи”. Ми підписали Енергетичну хартію ЄС і стали таким чином повноцінним членом Європейської енергетичної спільноти. Уже це показує, що ми проводимо зрівноважену політику.

Згідно з українською Конституцією ніякі іноземні війська не можуть перебувати на території держави. Тому критики кажуть, що договір з Росією про Чорноморський флот є неконституційним.

Чинна українська Конституція була прийнята тоді, коли російський Чорноморський флот уже розміщувався в Криму.

Але це не змінює факту, що Конституція діє і водночас базуються російські частини.

Нам російський флот у Криму не завдає клопотів, як іспанцям, наприклад, британський флот у Гібралтарі.

Журналісти, інтелектуали та опозиціонери скаржаться на дедалі авторитарніші тенденції в Україні: зростає державний контроль над ЗМІ, тиск на критичні до уряду телеканали, зокрема, шляхом позбавлення частот, і також поволі тиснуть на критичних журналістів.

Передусім: в Україні нема анінайменшого контролю над ЗМІ. А наше телебачення висловлюється про владу часто різкіше, ніж опозиція. Можливо, це й нормально. Що стосується авторитарних тенденцій, то мені якраз австрійські бізнесмени підтвердили, які вони раді, що після п’ятирічного безладу нарешті запанували демократія та стабільність. Бо в попередні п’ять років в Україні де-факто не було державної влади. Міжнародні домовленості не виконувалися.

Ви натякаєте на газову кризу початку 2009-го.

Тоді вся Європа два тижні не отримувала газу. Отака була колишня влада. Кому сподобаються такі порядки? Тепер ми надійні газові постачальники для Європи. Коли і є авторитаризм, то це хороший авторитаризм. Австрійським підприємцям я сказав три ключові слова: стабільність, надійність і передбачуваність. Це характеризує нинішню владу.

Що стосується газу. Росія в обмін на подовження оренди кримської бази для флоту пообіцяла Україні газову знижку 30%. Є інформація, що Москва ще не виконала своїх зобов’язань.

Росія виконує свої зобов’язання на 100%. Це означає мінус 100 доларів за кожну тисячу кубометрів порівняно з дотеперішнім договором, який підписав колишній уряд після кризи у січні 2009 року. Ми неодноразово заявляли, що не згодні з тим договором про поставки, бо він для нас украй невигідний. Тому ми хочемо його змінити. Про це зараз ведуться дуже серйозні переговори.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) своїми мільярдними кредитами практично врятував Україну від державного банкрутства. Якими реформами уряд збирається модернізувати економіку?

Попередній уряд розтратив усі отримані кредити й не провів жодної реформи. Через те МВФ заморозив тоді виплати. Ми заново налагодили співпрацю й отримали з нового кредиту перший транш на суму 1,8 мільярда доларів. Але зараз Україну вже нетреба рятувати від банкрутства. У нас дуже стабільна ситуація. За останні три місяці міжнародні рейтингові агентства тричі підвищували рейтинг України. Ми не витратили ще ні одного цента з цього кредиту, але напевно він нам знадобиться.

Для чого?

Ми готуємо податкову реформу (де зокрема передбачено зниження податків), щоб стимулювати економіку. Крім того, в нас великі інфраструктурні задуми, наприклад, у зв’язку з Євро-2012. У соціальній сфері, пенсійній системі та охороні здоров’я ми теж проведемо реформи. Наш дефіцит бюджету становить 5% ВВП, і ми сподіваємося, що в 2011 році він знизиться до 3%. Державний борг у розмірі 40% ВВП — це показник явно менший, ніж у будь-якій країні ЄС. Кредитні кошти будуть спрямовані на реформи.

Чи є вступ у ЄС усе ще стратегічною метою України?

Відповідно до Закону “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики” метою є європейська інтеграція України. Але ми знаємо, що дорога туди дуже далека. Україна повинна виконати певну домашню роботу. Тому ми не клопочемо в ЄС конкретних термінів приєднання, а кажемо собі: просуваймося вперед крок за кроком. Підпишемо зараз угоду про вільну торгівлю, договір про безвізове пересування і так далі. Коли умови будуть сприятливі, тоді ми й подамо заявку на вступ. Україна є європейською країною і згідно зі статутом ЄС має повне право на подання такої заявки.

Микола Азаров (62 роки), уроджений росіянин і геофізик за освітою, у березні 2010-го, після приходу до влади президента Віктора Януковича, замінив Юлію Тимошенко на посаді глави уряду. На початку тижня він взяв участь у VII Віденському економічному форумі.

Йозеф КІРХЕНҐАСТ

Перевод — Inozmi
 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.