Як відомо, днями прийняте попереднє рішення ООН щодо України до жовтня призупинити механізми міжнародної торгівлі квотами в межах Кіотського протоколу.
Хотів би оцінити ситуацію як фахівець, який 1997 року, перебуваючи на посаді міністра охорони довкілля, підписав Кіотський протокол, у відповідності з яким Україна отримала квоти на промислові викиди на максимальному рівні — 1990 року. Це надавало можливості Україні продавати квоти на “зайві” викиди, витрачаючи отримані кошти на модернізацію економіки та паливно-енергетичного комплексу. На жаль, нині ці ресурси можуть бути бездарно втрачені.
Час, який наданий ООН, потрібно використати для виправлення ситуації. На мою думку, уряд має подати у Верховну Раду в найближчий час як першочерговий проект Національного кадастру антропогенних викидів України, який би відповідав міжнародним вимогам. Уряд має запровадити заходи для легалізації викидів “тіньових” промислових підприємств, а також взяти зобов'язання зі зниження реальних викидів, затвердивши на рівні парламенту та уряду відповідний загальнодержавний національний план.
Необхідно також провести службове розслідування з залученням Генеральної прокуратури в Державному агентстві екологічних інвестицій та Міністерстві екології та природних ресурсів, щоб з'ясувати, з чиєї вини щорічний кадастр викидів значно погіршився. Як відомо, експерти ООН піддали критиці кадастри за останні роки через непрозорість обліку викидів, а також відсутність або конфіденційний статус важливих даних.
Думаю, що уряд має створити прозору систему ефективного використання грошей, які отримані в результаті продажу квот у відповідності з Кіотським протоколом для їх інвестування за Схемою зелених інвестицій. Приміром, в ряді країн Центральної Європи гроші від продажу “зайвих” квот поступають в єдиний фонд для компенсацій пересічним громадянам 50-60% витрат на заходи з енергозбереження — застосування біопалива, встановлення сонячних батарей, вітряків тощо. Це тим більш доцільно, що великі підприємства індустріальних регіонів України не поспішають брати участь у відповідних заходах.
Юрій КОСТЕНКО,
Народний депутат України, голова Української народної партії
Что скажете, Аноним?
[16:52 23 ноября]
[14:19 23 ноября]
[07:00 23 ноября]
13:00 23 ноября
12:30 23 ноября
11:00 23 ноября
10:30 23 ноября
10:00 23 ноября
09:00 23 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.