В портопункті Кілія Усть-Дунайського порту з червня триває блокування діяльності приватного портового оператора ТОВ “Краншип”. Як раніше повідомляв “УкрРудПром”, компанія отримала статус портового оператора ще у грудні 2017 року. В будівництво зернового терминалу, під’їзні шляхи, комунікації, інфраструктуру міста вже инвестовано 58,5 млн. грн. В депресивному регіоні створено 100 високооплачуваних робочих місць.
Згідно закону “Про морські порти України” всі портові оператори мають рівний доступ до причалів та об’єктів загального користування. Але у Кілії причал лише один., а між ним та в’їздом до порту знаходиться складський майданчик, до складу якого входить єдина під’їзна дорога.
Після прийняття закону “Про морські порти України” у 2013 році причал був переданий Администрації морських портів (АМПУ), а територія навколо нього — ДП “Морський торговельний порт “Усть-Дунайськ”.
До появи ТОВ “Краншип” ДП “МТП “Усть-Дунаськ” був єдиним портовим оператором. Але проблем не виникало доки у травні не було змінене керівництво ДП, яке пов’язане з місцевим авторитетним бізнесом.
Крім того, в Кілії перевантаженням зерна займається ТОВ “Давос”, але працює незаконно, оскільки не має статусу портового оператора.
Отже транспорт з вантажами конкурента у нецивілізований спосіб не допускається до причалу.
Про цю ситуацію ми повідомляли ще у вересні, але в порту досі нічого не змінилось. Хоча відбулись події, після яких бездіяльність МІУ стає злочинною.
05.10.2018 Господарський суд Одеської області відкрив провадження у справі №916/2103/18 за позовом ТОВ “Краншип” до Мінінфраструктури і ДП “МТП “Усть-Дунайськ” про зобов’язання укласти договір, встановлення земельного сервітуту, та зобов’язання вчинити певні дії.
В той же день суд постановив ухвалу про забезпечення позову, якою заборонено державному підприємству “Морський торговельний порт Усть-Дунайськ” вчиняти певні дії, а саме загороджувати проїзд техніки, транспортних засобів Товариства з обмеженою відповідальністю “Краншип” та замовників портових послуг, шляхом розташування загороджувальних конструкцій на проїзній частині складської площі на шляху від автодороги на вїзді до порту та до причалу №1 портового пункту Кілія порту Усть-Дунайськ.
Оскільки блокування досі триває це вже має ознаки злочину передбаченого ст..382 Кримінального кодексу (умисне невиконання судового рішення). А бездіяльність МІУ має ознаки співучасті у даному злочині.
В листопаді “Краншип” уточнив позовну заяву і щодо цієї ситуації вказано наступне:
“В межах розгляду вказаної справи, ухвалою суду від 05.10.2018 року було забезпечено позов ТОВ “Краншип” та заборонено ДП “МТП “Усть-Дунайськ” здійснювати дії, направлені на блокування транспортного та пішохідного сполучення по вказаній дорозі, облаштованій в складі майданчика №861 портового пункту Кілія. 17.10.2018 року було відкрито виконавче провадження Кілійським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області на підставі ухвали Господарського суду Одеської області від 05.10.2018 року. 19.10.2018 року представники ТОВ “Краншип” були вимушені звернутись до правоохоронних органів з заявою про протиправні дії з боку осіб, які знаходились на території порту та загрожували застосуванням фізичної сили у разі, якщо співробітники ТОВ “Краншип” здійснять спробу усунути перешкоди.
ТОВ “Краншип”, у межах самозахисту прав, самостійно частково було розібрано вказану загороджувальну конструкцію з перенесенням її уздовж краю дороги, вивільнивши частину дороги шириною 6 метрів для проїзду вантажного транспорту, про що було вказано в акті державного виконавчої служби від 19.10.2018 року.
Після того як співробітниками ТОВ “Краншип” було здійснено зазначені дії у присутності державного виконавця, співробітників поліції територія облаштована дорогою для проїзду до причалу № 1 портового пункту Кілія була знову заблокована ДП “МТП “Усть-Дунайськ” автомашинами та причепами, що у подальшому знову унеможливило проїзд та виїзд до/з причалу № 1 портового пункту Кілія. Представники компанії ТОВ “Краншип” були вимушені знову звернутись з заявою до правоохоронних органів. Заява про протиправну діяльність ДП “МТП Усть-Дунайськ” зареєстрована до ЖСО Кілійського ВП за №4434 20.10.2018 року та приєднана до матеріалів кримінального провадження 12018160150002461 від 16.09.2018 року. Також 20.10.2018 року внесено відомості до ЄРДР №12018160310000510 щодо неправомірних дій з боку директора ДП “МТП “Усть-Дунайськ” за ознаками правопорушення, передбаченою ч.1 статті 382 КК України.
Тобто, знову, навіть за наявності ухвали суду, яка підлягає негайному та обов’язковому виконанню, з 03.11.2018 року територія, яка слугує проїздом від в'їзної дороги до порту та до причалу №1 була повністю заблокована ДП “МТП Усть-Дунайськ” за допомогою транспортних засобів, металевих конструкцій тощо (додається копія повідомлення про прийняття і реєстрацію заяви від 03.11.2018 року)” (конец цитаты).
Цього абсурду взагалі могло не статися, якби МІУ скористалось рішенням Господарського суду Одеської області від 28.09.2015 у справі №916/3270/15 (за позовом МІУ і на його користь), зареєструвало право власності на проблемну земельну ділянку та передало її частину (дорогу) в господарче відання АМПУ.
Але у справі яка зараз розглядається МІУ подало дуже цікавий відзив, у якому зокрема зазначено: “Мінінфраструктури вважає, що вказана позовна вимога про зобов’язання Мінінфраструктури передати державному підприємству “Адміністрація морських портів України” в господарське відання частини складської площі інвентарний номер 861 портового пункту Кілія ДП “МТП “Усть-Дунайськ” є необґрунтованою та спрямованою на примушування до дій, вчинення яких не є обов’язковим для власника у розумінні вимог законодавства.
Відповідно до частини першої статті 12 Цивільного кодексу України (далі — ЦК) особа здійснює свої цивільні права вільно, на власний розсуд”.
Тут варто нагадати, що коли в 2012 році порти ділили на філії АМПУ та держпідприємства, то передача АМПУ цієї ділянки (дороги) була передбачена в розподільчому балансі.
Тобто МІУ кілька років не може вирішити елементарне питання, наслідком чого став конфлікт в порту.
Як з’ясували під час підготовки цієї публікації, ще у жовтні 2015 року Рахункова палата України підготувала “Звіт про результати аудиту ефективності виконання Міністерством інфраструктури України повноважень з управління стратегічними об’єктами державної власності, які закріплені за державним підприємством “Адміністрація морських портів України”.
Для перегляду документу натисніть на зображення (PDF)
21 грудня 2015 року Рішення Рахункової палати було направлене в Верховну Раду, Кабмін і Мінінфраструктури.
Для перегляду документу натисніть на зображення (PDF)
Пройшло три роки і лише минулого тижня (23.11.2018) Рахункова палата оприлюднила “Інформаційне повідомлення на виконання рішення Рахункової палати від 27.10.2015 № 7-2 щодо Звіту про результати аудиту ефективності виконання Міністерством інфраструктури України повноважень з управління стратегічними об'єктами державної власності, які закріплені за державним підприємством “Адміністрація морських портів України” (подальша реалізація рекомендацій Рахункової палати)”.
Текст див. за посиланням. У цьому посиланні вказана вся історія питання.
Отже наводимо висновок Рахункової палати від 23.11.2018: “Проведений аналіз виконання рекомендацій Рахункової палати засвідчить, що з моменту їх надання (понад 3 роки) повною мірою виконано лише 41,2%. (7 з 17 рекомендацій), ще 58,8 відс. — знаходиться в процесі виконання. Значна частина рекомендацій Рахункової палати, що знаходиться в процесі виконання (8 з 10) стосується розробки нових або внесення змін до існуючих нормативно-правових актів, 2 — формально виконуються (з поясненням, що питання перебувають на постійному контролі керівництва Мінінфраструктури).
Відповідно до статті 36 Закону України “Про Рахункову палату”, Рахункова палата повторно інформує громадськість про неналежність заходів, що вживаються Мінінфраструктури для виконання вимог надісланого рішення та звіту”.
І раніше були підозри, що не такі вже й рішучі реформи проводить МІУ, а тут це ще підтвердила ціла Рахункова палата.
Також пропонуємо увазі сюжет, підготовлений нашими одеськими колегами.
Скопируйте нижеприведенный код в ваш блог.
Статья в вашем блоге будет выглядеть вот так:
Конфлікт в маленькому Усть-Дунайському порту наочно засвідчив як великі недоліки портової реформи так і неспроможність Мінінфраструктури вирішувати елементарні проблеми.
Что скажете, Аноним?
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
13:00 21 декабря
12:30 21 декабря
12:00 21 декабря
11:30 21 декабря
11:00 21 декабря
10:30 21 декабря
10:00 21 декабря
09:30 21 декабря
[21:42 21 декабря]
[13:43 21 декабря]
Абхазия столкнулась с самым суровым за последние 30 лет энергетическим кризисом.
[10:10 21 декабря]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.