Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Європарламентар Ельмар Брок: “У Києві ніхто не повинен сподіватися, що все скінчиться та буде забуто після сфальшованих виборів”

[17:14 21 августа 2012 года ] [ Тиждень, 20 серпня 2012 ]

Голова комітету з іноземних справ Європарламенту розповів Тиждень.ua про те, що парламентські вибори в Україні, фактично, вже можна визнавати недемократичними.

Недопустивши Юлію Тимошенко та Юрія Луценка до участі в парламентських виборах, українська влада могла пройти пройти точку неповернення у стосунках з Європою. Головний міжнародник Європарламенту, депутат від Європейської народної партії Ельмар Брок поки не хоче говорити про конкретні кроки, але попереджає: “ЄС та Європарламент знайдуть правильні відповіді у потрібний момент.”

- Пане Брок, члени фракції ЄНП розуміють, що ані Юлія Тимошенко, ані Юрій Луценко вже ніяк не зможуть брати участь у наступних парламентських виборах? 

— Це неприпустимо, що Тимошенко, Луценку та іншим опозиційним політикам на різних рівнях не дозволяють брати участь у виборах або поводяться з ними несправедливо. Політично мотивовані вироки та судові процеси руйнують шанси на вільні та чесні вибори восени.

- Все ж таки, чи зможе ваша фракція розцінити осінні вибори як вільні та демократичні, якщо вони пройдуть без участі Тимошенко та Луценко, що вже стало доконаним фактом. 

— Українські вибори не можуть бути розцінені як вільні, прозорі та чесні. Це відкрите порушення верховенства права та демократії. Я сподіваюсь, що українська влада знайде, як повернутися до демократичних принципів.

Я знову підкреслюю, йдеться не лише про випадки з Тимошенко та Луценком, а й про інші, зокрема й на місцевому рівні. На жаль, ми змушені констатувати, що опозиційні політики перебувають під тиском та в невигідному становищі. Вільні та чесні вибори — це не лише питання технічних процедур в день самого голосування.

- Чи буде фракція ЄНП робити якісь публічні заяви щодо цієї ситуації?

— Політики з нашої фракції вже робили численні заяви з цих питань. Ми разом з колегою Міхаелем Галером 12 липня оприлюднили заяву, в якій закликали до справедливого стиавлення до опозиції та висловили нашу стурбованість тим фактом, що президент Янукович залишає коло шанованих демократій. Голова нашої фрації Жозеф Дол та голова ЄНП Вільфред Мартенс і багато урядів країн-членів ЄС надсилали чіткі месиджі.

- Чи варто очікувати нової резолюції Європарламенту щодо ситуації в Україні на наступній сесії, яка відбудеться у вересні?

— Європарламент та Євросоюз в цілому будуть дуже уважно стежити за ситуацією в Україні. На жаль, ми вимушені зазанчити, що шансів на вільні та чесні вибори стає дедалі менше. ЕС та Європарламент знайдуть правильні відповіді у потрібний момент. У Києві ніхто не повинен сподіватися, що все скінчиться та буде забуто після сфальшованих виборів.

- Майже три місяці минуло з часу ухвалення останньої резолюції Європарламенту щодо України. Чи бачите ви якісь кроки української влади щодо виконання цієї резолюції?

— Ні. Поки що я бачу лише, як українська влада дедалі більше відходить від зазначених у резолюції рекомендацій, тим самим ізолюючи себе.

Мілан ЛЄЛІЧ

 

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.