Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Євробаченню” по-українськи світить зірковий бойкот?

[18:04 11 августа 2010 года ] [ Високий Замок, № 149, 11 серпня 2010 ]

Аби “Євробачення” принесло артистові вигоду, у ньому потрібно неодмінно перемогти.

Нове керівництво Національної телекомпанії України вирішило принципово змінити підхід до вибору пісенної “візитівки” України для участі у розкрученому в Європі телевізійному конкурсі. Новоспечений український “євротато” Валід Арфуш (заступник генерального директора НТКУ, який опікується на каналі міжнародними та музичними проектами) і його телевізійні побратими ще на початку липня оголосили про старт пісенної “єврогонки”. Мовляв, шанс представити Україну на “Євробаченні-2011” має кожен український артист — лише зголошуйтеся. 19-21 серпня у Києві відбудеться кастинг півфіналістів нацвідбору, а загалом прийом офіційно оформлених пісень-заявок від охочих поспівати у травні 2011-го у Німеччині триватиме до 1 жовтня 2010 року.

Щось підказує мені, що такого ажіотажу довкола “Євробачення” по-українськи, на який розраховує НТКУ, цьогоріч не буде. На кастинг до столиці з’їдуться кількадесят провінційних пісенних кадрів, та й ті з єдиною метою — безоплатно засвітитися в ефірах Першого національного. І аж ніяк не ставлячи перед собою мету представити Україну на “євромарафоні-2011” — надто вже дороге це задоволення... А держава, як свідчить досвід участі нашої країни у “Євробаченні” (від 2003 року), у цьому питанні традиційно займає позицію “моя хата скраю”. Витрати (це суми у пів- чи навіть мільйон “зелених”!) лягають на фінансово тендітні плечі українських артистів.

З положення про національний відбір випливає, що НТКУ задумала цьогоріч перетворити внутрішній “єврокастинг” на таку собі “Фабрику зірок” власного розливу. Перший національний транслюватиме усе: від перебігу кастингів — до півфінальних та фінальних перипетій, коли конкурсантів відсіюватимуть поступово — щотижня. І увага — вельми цікаве нововведення: 10-15 фіналістів відбору “повинні взяти участь у концертному турі “Євробачення-2011” містами України”. Такий сценарій “євровідбору” по-українськи наштовхує на припущення, що у внутрішньому марафоні навряд чи братимуть участь ТОПові артисти. Який резон їм, розкрученим та високооплачуваним, їздити із мало кому відомими зірочками від одного українського міста до іншого? Ще й, швидше за все, задурно або за мінімальну зарплатню... На такі умови, добре не подумавши, не пристануть навіть співаки другого ешелону Віталій Козловський чи Наталія Валевська, які уже кілька років поспіль аж пищать — так хочуть поїхати від України на “Євробачення”.

Працюючи недавно на пісенному конкурсі “Пісні моря”, що відбувався під Севастополем, мала нагоду поспілкуватися з популярними українськими виконавцями. Світлана Лобода, Потап, Alyosha… Усі вони при слові “Євробачення” здригалися і в один голос казали: “Ні! Ніякого “Євробачення”!”. Лобода досі пам’ятає, як заставляла власну квартиру — аби мати кошти для участі у “євромарафоні”. Alyosha та її продюсер Вадим Лисиця досі сушать голову, як повернути вкладені у цьогорічний конкурс в Осло кошти, а це — 450 тисяч доларів, левова частка яких — позичені... Потап же, якому, як він каже, неодноразово пропонували їхати на “Євробачення”, “красномовно” обурюється з приводу фінансової пасивності України у цьому питанні. Мовляв, честь держави їдемо представляти, а вона і гривнею не колише...

З усіх артистів, які представляли Україну на “Євробаченні”, найбільший зиск із цього конкурсу отримала Руслана — переможниця 2004 року. Її команда свого часу також скаржилася на колосальні власні вкладення у “євромарафон”, та, як на мене, вони повернулися українській “дикунці” сторицею. Чого не скажеш про володарок других місць — Вєрку Сердючку чи Ані Лорак: друге місце — не перше... А Тіні Кароль, яка на “Євробаченні” була сьомою, більше користі принесло “срібло” “Нової хвилі”. Щодо Олександра Пономарьова, “Ґринджол”, Світлани Лободи та Alyosha, то їхні нелідерські місця — 14-те, 20-те, 12-те та 10-те відповідно — українці узагалі сприйняли у штики й почали цькувати цих артистів... Виходить, аби “Євробачення” принесло артистові вигоду, у ньому потрібно неодмінно перемогти. А на перемогу у цьому конкурсі, як відомо, не лише чинник таланту та хітовості пісні впливає... Відтак тому, хто представлятиме Україну на “Євробаченні-2011” у Німеччині, слід ретельно зважити усі “за” та “проти”, а найперше — добре порахувати гроші у власному гаманці.

Галина ГУЗЬО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.