Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Іржаві “зуби дракона”

[14:22 30 августа 2010 года ] [ Україна молода, № 158, 28 серпня 2010 ]

Україна не може профінансувати знищення непотрібних боєприпасів.

Сьогодні у Збройних силах України на 130 об’єктах зберігається близько 1 мільйона 190 тисяч тонн боєприпасів, з яких близько половини треба утилізувати до 2017 року. Про це повідомив директор Департаменту утилізації компонентів ракетного палива та ракет і боєприпасів Міністерства оборони України Юрій Бровченко. За його словами, на утилізацію звичайних видів боєприпасів цього року передбачено 106,6 мільйона гривень, проте наразі виділили тільки 8 мільйонів. Цього вистачило, аби укласти контракти на знищення лише 3,2 тисячi тонн боєприпасів, з яких 1,3 тисячi тонн боєприпасів iз горезвісного арсеналу поблизу міста Лозова на Харківщині, де в 2008 році сталася пожежа з масовими вибухами ракет, мін та снарядів, передає прес—служба Міноборони.

“Прийняті урядом нормативно—правові акти дозволили Міноборони укласти договори з Державним підприємством “Укроборонсервіс” та Шосткинським казенним заводом “Зірка” під виділені бюджетні призначення за спеціальним фондом на суму 25,6 мільйона гривень, що дозволить утилізувати 9,9 тисячi тонн боєприпасів”, — зазначив Юрій Бровченко. За його словами, найбiльше боєприпасів утилізували впродовж 1995—2003 років, коли це робили не на гроші з держбюджету, а за рахунок обігових коштів виконавців робіт. Упродовж наступних періодів, коли держава взялася сама фінансувати знищення небезпечного “спадку”, щорічні обсяги утилізованих боєприпасів невпинно падають. Державними замовниками робіт з утилізації боєприпасів виступали Міністерство оборони, Міністерство промислової політики України та Національне космічне агентство. “Упродовж 2008—2009 років відбулося значне зростання вартості утилізації. Це було зумовлено тим, що Мінпромполітики та Національне космічне агентство не несли відповідальності за стан зберігання ракет і боєприпасів на арсеналах, базах та складах Збройних сил, а були зацікавлені лише у підтримці підприємств, що перебувають в їх управлінні”, — пояснив Юрій Бровченко.

Залишається актуальною і проблема утилізації рідкого ракетного палива — меланжу. “На сьогодні на чотирьох складах ЗСУ зберігають близько 13 тисяч тонн компонентів рідкого ракетного палива. Ці компоненти перебувають на зберіганні вже 15—20 років, що втричі більше гарантійного, і вже втратили свої кондиційні властивості”, — повідомив Юрій Бровченко. Упродовж 2009—2010 років вивезли на утилізацію 3,15 тисячi тонн меланжу. Юрій Бровченко повідомив, що Міноборони опрацювало новий контракт з ОБСЄ, за яким до кінця 2010 — початку 2011 року мають завершити вивезення меланжу зі складу ракетного палива поблизу міста Радехів на Львівщині. “Загалом, спільний проект “Україна—ОБСЄ” стосовно утилізації запасів меланжу передбачає утилізацію повністю всіх запасів компонентів ракетного палива на території нашої держави”, — зазначив пан Бровченко.

На 2011 рік для фінансування утилізації боєприпасів прогнозують 196 мільйонів гривень із держбюджету. Якщо їх справді виділять, “ця сума дозволить нам утилізувати близько 26 тисяч тонн боєприпасів та ще близько 24 тисяч тонн за рахунок коштів виконавців робіт або інвестиційних проектів”, — зазначив Юрій Бровченко.

Олег СНІГУР

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.