Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Видобуток залізної руди: технологічний прорив можливий

[13:20 19 ноября 2004 года ] [ Урядовий кур'єр, 18 листопада 2004 ]

Сьогодні підприємства гірничо-металургійного комплексу забезпечують понад чверть вітчизняного товарного виробництва і близько половини валютних надходжень. Якщо говорити про місце України серед світових виробників чавуну і сталі, то за обсягами випуску цієї продукції ми стабільно посідаємо місце в першій десятці.

Зростання ділової активності великих вітчизняних машинобудівних заводів, підприємств малого і середнього бізнесу, будівельної індустрії привело до значного збільшення попиту на металопродукцію. Його забезпечення вимагає інтенсивного розвитку як гірничо-металургійного комплексу в цілому, так і його сировинної бази зокрема.

Але, незважаючи на те, що в надрах України зосереджені величезні запаси вугілля і руди, ситуація з їх видобутком загострюється.

Ми ведемо розмову із Сергієм Сторчаком — головою Держнаглядохоронпраці, доктором технічних наук, заслуженим працівником промисловості України.

— Сергію Олександровичу, на Держнаглядохоронпраці покладено завдання розгляду планів гірничих робіт, що включають питання перспективи розвитку родовищ, ефективності використання надр. Як ви можете охарактеризувати існуючий стан розробки рудних родовищ?

— Видобуток залізних руд нині ведеться відкритим і підземним способами. У Криворізькому залізорудному басейні, наприклад, за весь період промислової розробки руд видобуто понад 2 млрд. тонн корисних копалин. Перехід на більш глибокі горизонти, вплив численних геотехногенних формувань (зон обвалення, підземних порожнеч), а також інші фактори привели до помітного погіршення гірничотехнічних умов підземної розробки.

Разом з тим, на верхніх горизонтах практично всіх підземних рудників Криворізького басейну залишені значні обсяги менш цінних залізних руд — магнетитових кварцитів, що мають промисловий інтерес і є основним резервом розвитку сировинної бази України. За мінералогічним складом ці руди наближені до тих, що видобуваються на кар'єрах гірничо-збагачувальних комбінатів Крив басу.

Ряд шахт веде розробку родовищ із застосуванням камерних систем. Тож накопичується величезна кількість порожнеч, які розташовуються під дном і бортами діючих кар'єрів, під міськими забудовами. І цей процес інтенсивно триває.

Особлива проблема — стан шламосховищ, які є складними гідротехнічними спорудами.

Як бачимо, існуючий стан розробки рудних родовищ характеризується цілим комплексом проблем. Держнаглядохоронпраці (відповідно до положення про комітет) концептуально визначив напрямки, які дадуть змогу підвищити рівень промислової безпеки в гірничорудній промисловості!

Д ослідження відвалів окислених руд Кривбасу показало, що складування проводилося неселективнора.

Технологічний прорив можливий внаслідок впровадження комбінованої відкритопідземної технології розробки рудних родовищ. Ця система забезпечує високий рівень виробництва і промислової безпеки при відкритих гірничих роботах. Підземний спосіб має бути використаний як засіб підвищення ефективності роботи кар'єрів.

Ефективність застосування такого методу можна розглянути на прикладі Північного гірничо-збагачувального комбінату. Сьогодні відкриті роботи на Першотравневому кар'єрі ВАТ «ШвнГЗК» досягли великих глибин. Водночас кілька років тому були закриті сучасні стволи Першотравневого рудоуправління, які у даному випадку можна використовувати для роботи в кар'єрі. Таким чином, підприємство на десятиріччя поліпшує перспективу видобутку руди.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.