Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Проблеми та перспективи розвитку промислової галузі області

[18:31 12 октября 2004 года ] [ Вісті Придніпров'я, 12 жовтня 2004 ]

До завершення року Дніпропетровська область підходить з потужним промисловим потенціалом, який характеризується високим рівнем розвитку базових галузей економіки.

На 724 основних промислових підприємствах двадцяти основних видів економічної діяльності працюють 450 тис. осіб, виробляється 15,4% усієї промислової продукції України. Зростання виробництва досягнуто в усіх основних видах промислової діяльності, у тому числі: в обробній на 15,7%, добувній промисловості — на 6,9%, на підприємствах по виробництву та розподілу електроенергії — на 3,0%. Область володіє значними запасами кам'яного вугілля і має всі можливості для подальшого розвитку вугільної галузі. У 2003 році видобуток вугілля зріс на 0,5% і склав 10,8 млн.тонн. За 2001-2003 рр. обсяги виробництва галузі зросли на 5,2%.

За 8 місяців 2004 року на шахтах ВАТ "ДХК "Павлоградвугілля" забезпечено приріст виробництва на 6,2% порівняно з січнем-серпнем 2003 р., видобуто 7,53 млн.тонн рядового вугілля, пройдено 66,9 км підземних виробок, відвантажено вугільної продукції на 810,9 млн. грн. На вугільних підприємствах Західного Донбасу працюють майже 36 тис. робітників, видобувається до 14% українського вугілля. Зі сталою роботою вугледобувних підприємств останнім часом пов'язаний добробут мешканців шахтарських міст Павлограда, Першотравенська, Тернівки.

Гірничо-металургінпий комплекс (ГМК) області є одним із найпотужніших промислових комплексів України, до складу якого входить понад 100 підприємств, на яких працюють близько 220 тис. чоловік. Від рівня виробництва в цілому по Україні на підприємствах гірничо-металургійного комплексу області видобувається 100% марганцевої руди, більше 80% залізної руди, виробляється 75% труб, 26% прокату чорних металів. Більша частина продукції сертифікована та відповідає світовому рівню якості. За січень-серпень 2004 року темпи зростання обсягів виробництва товарної продукції до відповідного періоду 2003 року по підгалузях ГМК склали: видобування енергетичних матеріалів — 107,6%; металургія та обробка металу — 109,8%; виробництво коксопродуктів — 120,7%.

Забезпечено зростання виробництва чавуну, сталі, прокату, коксу, марганцевої та залізної руди. Слід відзначити зрушення у фінансово-економічному стані підприємств ГМК області. За підсумками 7 місяців 2004 року по базових підприємствах ГМК отримано фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування в сумі 1468,1 млн.грн., що на 343,7 млн.грн. більше від рівня минулого року. Поліпшення фінансового стану дозволило збільшити рівень заробітної плати з 735,00 грн. до 943,82 грн. На підприємствах ГМК області за 8 місяців 2004 року обсяги інвестиційних вкладень на реконструкцію, модернізацію і впровадження нових технологій по базових підприємствах становили 509,8 млн.грн., що на 19,1% більше порівняно з відповідним періодом 2003 року. Завдяки цьому за 2003 р. та 8 місяців 2004 р. на підприємствах галузі введено в експлуатацію після капітального ремонту найпотужнішу доменну піч № 9 на КГМК "Криворіжсталь", на ВАТ "ДМК ім. Дзержинського" виконано капітальний ремонт доменної печі ДП №12, ремонт двох кисневих блоків, капітальний ремонт рейкобалкового цеху, агломераційної машини, повітронагрівача доменних печей та машини безперервного лиття заготовок. Також введені в експлуатацію завод цирконових вогнетривів (м. Вільногірськ); повий трубоелектрозварювальний стан на ВАТ "Комінмет"; потужності з вилучення заліза із промислових відходів на ВАТ "Нижньодніпровський трубопрокатний завод ім. К. Лібкнехта". На 137 підприємствах машинобудування працюють майже 70 тис. чоловік. За 2001-2003 роки обсяги виробництва в галузі зросли на 37,8%. Утримуються високі темпи зростання і в поточному році. За січень-серпень 2004 року забезпечено приріст виробництва на 39% порівняно з січнем-серпнем 2003 року.

Продукція машинобудування широковідома не тільки в Україні, але й далеко за межами. По ряду основних видів продукції вона займає провідне місце в Україні. Збільшились обсяги виробництва тракторів, електродвигунів, тролейбусів, електровозів. На ДП "ВО "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" освоєно випуск нового трамвайного вагона зі стовідсотковими вітчизняними комплектуючими; низькопольного тролейбуса для перевезення інвалідів та людей похилого віку; вітроагрегату потужністю 600 кВт. Спільно з ракетобудівниками ДКБ "Південне" здійснено вдалий запуск трьох ракетоносіїв "Зеніт-ЗЗ" за програмою "Морський старт"; ракетоносіїв "Циклон-2", "Зеніт-2", "Дніпро" в рамках українсько-російських космічних програм.

"Дніпровагонмаш" виробив 1858 вантажних вагонів, що склало майже 209% порівняно з відповідним періодом минулого року. На ВАТ "Трансмаш" м. Дніпропетровська введено в дію нові виробничі потужності по виготовленню важкої залізничної техніки по ремонту колій. Зменшується кількість збиткових підприємств із 39,1% до 34,3 %.

До складу гІрничо-металургійного комплексу області входять 28 підприємств. Серед них 15 — з видобування металевих руд. Річний обсяг продукції складає майже 5 млрд. грн, або 14,6% промислового виробництва в області. У загальному обсязі виробництва неенергетичних матеріалів України область посідає перше місце (61,2%). На ВАТ "Марганецький ГЗК", ВАТ "Орджонікідзевський ГЗК" добувається 100% марганцевої руди України. Гірничо-збагачувальні комбінати та шахти Кривбасу добувають 81,8% усієї залізної руди в Україні. За 2001-2003 рр. обсяги виробництва галузі зросли на 13,8%. За січень-серпень 2004 р. забезпечено приріст виробництва на 7,6% порівняно з січнем-серпнем 2003 р. За 2003 р. та вісім місяців 2004 р. введено в експлуатацію завод по виробництву екологічно чистої емульсійної вибухівки на ВАТ “Інгулецький ГЗК", раніше законсервовану шахту ім. Орджонікідзе на ВАТ "Центральний ГЗК". У металургійній галузі, яка є домінуючою и промисловості області за 2001-2003 рр., обсяги виробництва зросли на 24,9%, за січень-серпень забезпечено приріст виробництва на 9,8% порівняно з відповідним періодом минулого року. Забезпечено зростання виробництва чавуну, сталі, прокату, коксу. На 76 підприємствах цього виду діяльності зайнято 130,8 тис. осіб. На підприємствах ГМК області за 8 місяців 2004 року обсяги інвестиційних вкладень на реконструкцію, модернізацію і впровадження нових технологій по базових підприємствах становили 509,8 млн. грн., що на 19,1% більше порівняно з відповідним періодом 2003 року.

Володимир Мелещик

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.