Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Дешевий імпорт можна зупинити

[12:29 30 августа 2006 года ] [ Дело, №153, 30 августа 2006 ]

Держава постійно намагається боротися із заниженням вартості імпорту. Інакше імпортні товари ставляться в преференційні умови на внутрішньому ринку порівняно з товарами, що вироблені тут.

Для ефективної боротьби з цим явищем потрібно скласти чіткі правила віднесення того чи іншого товару до певної товарної групи. Таким чином можна зупинити практику занесення товару до тої товарної групи, на яку мито менше. Далі є метод, яким широко використовують в Европі.

Це співпраця між митниками тих країн, між якими курсує продукція. Така співпраця дозволяє отримати інформацію про те, яка вартість товару задекларована при вивозі. Тоді не важко буде порівняти з тією вартістю, яка декларується при ввозі і виявити зловживання. Також у всьому світі використовується метод індикативних цін. Це ціна товару на світовому ринку, нижче цієї ціни не можна встановлювати вартість імпортованого товару. На жаль, цей метод в Україні використовується не широко, а там, де і застосовується, то не досить ефективно. Причина в тому, що інформація про зміни в цих індикативних цін у нас не дуже часто поновлюється і відстає від сьогоднішнього дня.

По-друге, немає контролю за діяльністю митних органів. По-третє, все ще залишається довготривалою процедура митного оформлення, що вимагає великої кількості документів при оформленні. Якби ця процедура була максимально спрощена, то не виникало б потреби якимось чином зменшувати витрати на розмитнення і відпала б потреба занижувати їх вартість. За часів уряду Тимошенко проводились певні заходи для боротьби з цим явищем. Наскільки ефективно — це питання. Найкращий крок в митній політиці цього уряду — це скасування пільгової ставки мита, яка дуже широко використовувалася. На один і той самий товар можна було заплатити преференційну ставку, яка вдвічі менша за звичайну. Але зі зміною митного тарифу таку схему було фактично ліквідовано, преференційні ставки залишились по дуже незначній кількості товарних груп.

Останнім часом зростає імпорт в Україну, що супроводжується зростанням попиту як на споживчі товари, так і на імпортовані. По-друге, свою роль в зміні торгового сальдо зіграло те, що зменшились митні ставки і частина імпорту з контрабандної перейшла в легальну сферу діяльності.

Катерина МАЛЮХІНА

(експерт Міжнародного центру перспективних досліджень)

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.