Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

А віз і нині там

[09:54 31 октября 2008 года ] [ Україна молода, №205, 31 жовтня 2008 ]

Рада знову не змогла вивести Україну з кризи.

Складно вийти з економічної кризи, коли політична криза тільки поглиблюється. Учора парламентарії так і не змогли ухвалити в другому читанні такий необхідний Україні антикризовий закон: сперечалися про поправки, сварилися через те, чи має бути включена до нього норма про фінансування дострокових виборів, зрештою, просто не встигли ухвалити рішення профільних комітетів... “Ми тут підрахували, що кожна година кризи робить усіх нас біднішими на 5 відсотків”, — обурювалися БЮТівці. Судячи з усього, з такими працівниками, які сидять у нашому парламенті, всі ми з вами вже давно — банкрути. Здається, тим більше б варто їх якомога швидше поміняти. Однак дострокові вибори поки з кожним днем відсуваються.

Після того, як у середу парламент провалив голосування за зміни до Держбюджету для фінансування дострокових виборів, політична ситуація зайшла в глухий пат. Провести вибори без коштів неможливо, а проти того, щоб ці кошти були виділені (читай — проти дострокової кампанії), виступає дедалі більше політиків. Навіть у партійній групі “Нашої України”, яка залишається вірною указам Президента, серйозно замислюються над тим, чи не варто б, принаймні поки що, відмовитися від переобрання ВР. Під час позавчорашнього голосування не проголосувала за фінансування виборів не лише “затиснута” потужними БЮТівцями картка Юрія Ключковського, а й, зокрема, такі потужні (в тому числі і як ретранслятори позиції Банкової) фігури, як Іван Плющ та Петро Ющенко. Олександр Третьяков, як стверджують джерела “УМ”, на засіданнях “НУ” заздалегідь попереджав, що виступає проти виборів — зокрема, через низький рейтинг “Нашої України”. Щодо т.зв. “групи Коломойського” — Палиці, Геращенко, Зейналова, то, подейкують, їхнє неголосування можна було спрогнозувати — Коломойський нібито мав зустрічі з Юлією Володимирівною, на яких говорилося не лише про подолання економічної кризи...

“Якщо вчора в голосуванні не взяли участь навіть кілька знакових фігур із пропрезидентської фракції, то це багато про що говорить, — вважає Тарас Стецьків, який представляє в “НУНС” “опозиційну” “Народну самооборону”. — Це може свідчити про те, що Президент зрозумів безперспективність таких виборів. І тепер просто перекладе всю відповідальність на парламент, який нібито не дав грошей на вибори”.

“Махінаціям — так, маніпуляціям — так”?

Однак інша частина “НУНСівців” вирішила боротися до останнього. Єдиним способом урятувати вибори, виділивши на них кошти, було внесення відповідної норми про зміни в бюджеті до внесеного Президентом антикризового закону, який ВР учора мала голосувати в другому читанні. З огляду на важливість цього голосування і наявність великої кількості поправок до ухваленого в першому читанні документа, його розгляд призначили на 16—ту годину. Однак іще задовго до того виникла проблема: профільний комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики, який очолює Сергій Терьохін, відмовився включити поправку про фінансування дострокових парламентських виборів у порівняльну таблицю антикризового законопроекту, підготовленого до другого читання. “Попри те, що вона була належним чином зареєстрована в комітеті! — обурювалася автор поправки, “нашоукраїнка” Ксенія Ляпіна. — Іншим словом, ніж махінації й маніпуляції, це не назвеш, адже комітет може тільки рекомендувати не схвалювати чи схвалити певну поправку, але ніяк не може взагалі не вносити її в порівняльну таблицю. Тому ми вже звернулися з цього приводу до Голови Верховної Ради і вимагатимемо, щоб цю поправку було включено. А як ні, то ми вимагатимемо змінити профільний комітет для розгляду цього питання на комітет фінансової та банківської діяльності (який очолює “регіонал” Микола Азаров)”.

За словами Ксенії Михайлівни, про те, щоб відмовитися від фінансування виборів, для “Нашої України” й мови немає. “Дати “задній хід” таким чином неможливо, оскільки сьогодні юридично склалася ситуація, яка вимагає фінансування виборів: є відповідний указ Президента, який призупинений, але не скасований. Глава держави свою волю чітко висловив, і доти, доки він цей указ не скасував, ми, як законослухняні громадяни, повинні зробити все, щоб забезпечити його фінансування”. При цьому Ляпіна звернула увагу на те, що навіть якщо така стаття у бюджеті з’явиться, але вже цими днями у Верховній Раді буде сформована нова коаліція (скажімо, БЮТ і “Регіонів”), то ці гроші на вибори не підуть. Бо, власне, й виборів у такому разі не буде. Однак краще б були, бо “треба долати не лише економічну, а й політичну кризу, адже вона, і це дуже чітко видно, гальмує будь—які рішення в економічній царині!”.

Що буде робити фракція “НУНС” у тому разі, якщо БЮТ стане на заваді голосуванню за фінансування виборів, Ксенія Михайлівна відповісти не змогла. “Я ж не знаю, що ми будемо робити, якщо завтра нам на дах упаде метеорит. От упаде — тоді й визначимося”.

Кармазін обіцяє народні виступи, а Юлю можуть залишити в уряді на кризову зиму

А БЮТ збирався не просто завадити — “зробити все”, аби не допустити фінансування й самих дострокових виборів. У кулуарах ходили чутки про те, що на “крайній випадок” готуються навіть якісь народні виступи і страйки, хоча БЮТівець Семинога категорично спростував причетність своєї політичної сили до будь—яких “вуличних” заворушень. Тим паче що уряду вони геть ні до чого. Зате лідер Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін, який наразі значиться депутатом від “НУНС”, не приховував: для боротьби з достроковими виборами всі методи підійдуть. “Я ніколи нічого не блокував, але якщо будуть спроби внести в антикризовий закон кризові заходи — то нічого не виключаю.., — “погрожував” Кармазін. І попереджав: — А якщо через них (тих, хто хоче виборів. — Ред.) антикризовий закон не буде ухвалений, то ми будемо пікетувати кожного з них — по дорозі додому, на роботу, будь—де! Люди вже завтра можуть вийти на вулиці!” — розійшовся головний “захисник Вітчизни”.

Утім навіть та частина “Нашої України”, яка прагнула фінансування виборів, не приховувала, що, швидше за все, таки проголосує за антикризовий закон, навіть якщо в ньому так і не виявиться відповідної поправки. Виходити з кризи потрібно, тож нікуди не дінешся. “Якщо депутати, скажімо, від “НУНС”, відмовляться голосувати за антикризовий закон Президента, у якому не буде поправки про фінансування виборів, то вони, по суті, підставлять Віктора Ющенка, зробивши його фактично відповідальним за зрив кредиту МВФ, — вважає Тарас Стецьків. — Тому я думаю, що Президент не зацікавлений у тому, щоб його фракція не голосувала”. На думку пана Тараса, у глави держави може бути ще й інший план: залишити Тимошенко Прем’єр—міністром на зиму. В умовах кризи рейтинги уряду навряд чи зростатимуть... БЮТівці, звісно, парирують, що дбають не про власні рейтинги, а про державу, тому готові й на таке.

“Регіони” — проти

Залишається ще фракція Партії регіонів, яка, з одного боку, вибори нібито підтримує, а з іншого — відчуває посилення тиску з боку бізнесу. Що далі заходить криза, то негативніше ставляться до ймовірних виборів підприємці й крупний капітал, утім, незалежно від його політичних симпатій і приналежності.

Зрештою, так чи інакше, а принаймні вчора вранці “Регіони” не збиралися голосувати за антикризовий закон Президента, незалежно від того, чи буде в нього внесена поправка Ляпіної. Як пояснив “регіонал” Олександр Єфремов, Партію регіонів обурило, що поправки її депутатів не враховані взагалі. Як натякали БЮТівці, саме тому вони й не поспішали блокувати трибуну — бачили, що злощасне фінансування виборів банально не набирає голосів...

Леся ШОВКУН

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.