Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Як припинити цирк

[10:12 02 апреля 2008 года ] [ Україна молода, №62, 2 квітня 2008 ]

Депутати відпустили спікера до Буша, не відпустили сумісників і розійшлися до наступного тижня.

Хоч яким працездатним і невтомним буде Голова Верховної Ради, а без заступників йому — ніяк. Що робити, коли, згідно з календарним планом роботи, 1—4 квітня парламент повинен працювати у пленарному режимі, а у його спікера — інші плани? Учора — зустріч з американським гостем Джорджем Бушем, сьогодні — на запрошення Державної Думи Росії візит до Москви... От і виходить, що вести засідання нема кому, позаяк віце—спікерів перманентно заблокована ВР досі призначити так і не спромоглася. Або, як припускає всезнаючий Володимир Литвин, не захотіла. Адже, на думку лідера “ні вашим ні нашим”, як називають у парламенті фракцію Блоку Литвина, проблема насправді не в заступниках...

Учора Арсеній Яценюк запропонував парламентаріям перенести пленарні засідання з поточного тижня на наступний, оскільки на прохання оперативно обрати йому заступників фракції так і не відгукнулися. “УМ” спробувала з’ясувати, чому.

“А ми вже давно й визначилися — більшість запропонувала на посаду віце—спікера Миколу Томенка”, — зазначив на це БЮТівець Володимир Бондаренко. А його соратник по фракції Володимир Філенко нагадав, що крісло першого віце—спікера коаліція уже давно віддала опозиції. “Саме в цьому й проблема — Партія регіонів ніяк не може визначитися зі своєю кандидатурою. Наскільки мені відомо, у них точиться боротьба між трьома претендентами на цю посаду. А ми готові голосувати за обрання заступників голови будь—якої миті”, — зауважив Філенко.

“Регіонали”, втім, своєї провини не визнають. “Та ми ще взагалі не обговорювали це питання! Тепер, раз учора Арсеній Яценюк порушив цю тему, почнемо обговорювати”, — повідомив представник ПР Нестор Шуфрич. На зауваження “УМ”, що тема взагалі—то давно “відкрита” — по—перше, голова ВР довго працювати без заступників не може, а по—друге, ще кілька місяців тому коаліція оголосила, що віддає цю посаду опозиції, — Нестор Іванович пояснив: Партія регіонів просто не хотіла порушувати це питання з власної ініціативи. “Давайте говорити відверто: доки Яценюкові не знадобилося піти на сніданок до Буша, він про обрання заступників не згадував. Тепер побачив, що сам усе не загребе — і згадав. Ну й добре — ми теж будемо визначатися”, — роздратовано констатував Шуфрич.

Але насправді розмови про суперечки між окремими охочими сісти у президію — фікція. У цьому переконаний Володимир Литвин, який “розкрив усі карти” опозиції та коаліції. “Насправді слід очікувати переформатування парламентської більшості, — з обізнаною посмішкою зазначив Володимир Михайлович. — Переговори щодо цього тривають, вони ще навіть не вийшли на фінішну пряму. Тому й заступники Голови ВР досі не обрані. Їх призначення — це суто технічне питання, а йдеться про значно ширші домовленості. Про те, якими будуть розклади на наступних президентських виборах, і хто кому дасть переконливіші гарантії з цього приводу”. Його фракція, за словами Литвина, участі в цих перемовинах не бере: “Нам це просто нецікаво”.

До слова, Блок Литвина не підтримав пропозицію спікера про перенесення засідань. “Верховна Рада повинна працювати! У такий доленосний для України момент нам потрібна трибуна, з якої можна висловити свою позицію!” — наголошували представники БЛ, прогнозуючи, що інакше після завершення бухарестського саміту НАТО в українському політикумі знову спалахне протистояння. Та коаліція проголосувала за те, щоб цей тиждень працювати в комітетах — так дружно, аж сама здивувалася: 228 “за”. Тож сьогодні Яценюк може спокійно летіти до Москви.

 Демарш “ЄЦистів”

“На дорогу” парламентарії примудрилися зіпсувати своєму спікерові настрій. Перед тим, як закрити засідання, головуючий закликав депутатів звільнити їхніх колег, котрі зараз всупереч Конституції суміщають роботу в парламенті із посадами у виконавчій владі. Та не склалося: за звільнення Едуарда Прутніка з посади голови Держкомтелерадіо проголосувало 225 депутатів, голови Антимонопольного комітету Олексія Костусєва — 220. Ще трьох сумісників не звільнили й того меншою кількістю голосів. Окрім “коаліціонерів”, за виконання конституційного положення не проголосував жоден представник іншої фракції. При одному з голосувань щодо Костусєва недобір голосів коаліції утворився внаслідок демаршу Олеся Донія та депутатів із новоствореної партії “Єдиний центр”, котрі входять до “НУНС”.

Нахабне порушення Основного закону так обурило Арсенія Яценюка, що він, закликавши “припинити цирк і глуміння над Конституцією”, закрив засідання до наступного вівторка.

Леся ШОВКУН

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.