Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Олігархи проти олігарха

[17:54 17 апреля 2008 года ] [ Газета 24, 11 квітня 2008 ]

Металургійні магнати не хочуть віддавати прибуток Рінату Ахметову.

Металургійні магнати Віталій Гайдук, Володимир Бойко та Віталій Сацький звернулися з проханням про захист до прем'єра Юлії Тимошенко. Вони незадоволені тим, що компанії Рената Ахметова різко підвищили ціни на залізну руду

з 1 квітня компанія “Метінвест”, яка об'єднує металургійні активи Ріната Ахметова, підняла ціни на руду на 65%. Підвищення торкнулося, зокрема, Алчевського меткомбінату, який входить до складу корпорації “Індустріальний союз Донбасу” й належить Віталію Гайдукові й Сергію Таруті. Крім того, ціни були підняті для “Запоріжсталі” (її власниками є Віталій Сацький, Алекс Шнайдер і Едуард Шифрін), а також Маріупольського меткомбінату ім. Ілліча, який перебуває під контролем соціаліста Володимира Бойка.

Саме ці три підприємства звернулися до влади з проханням перевірити обґрунтованість підвищення цін. Звернення підприємств викликане тим, що знайти альтернативу “Метінвесту” на українському ринку неможливо. Рінату Ахметову належать з з 9-ти українських гірничозбагачувальних комбінатів (ГЗК). Ці підприємства виробляють майже половину залізорудної сировини в країні — 46% за підсумками 2007 року. Більше того, мільярдер володіє великими частками ще у двох ГЗК, які випускають 22% руди в Україні. Після підвищення цін меткомбінати платитимуть за руду сотні мільйонів доларів на рік додатково.

Вартість залізної руди “Метінвесту” перевищила ціну закордонної сировини, заявив Володимир Бойко. За його словами, бразильська руда поставляється в Європу по 120 доларівза тонну, а ціна “Метінвесту” зараз перевищує 120 доларів. Однак везти сировину з Бразилії й Австралії меткомбінати не хочуть. “Можна привезти дешевше, ніж вони (“Метінвест”) продають, але цим треба займатися, потрібні порти глибоководні. Україна займає провідне місце у світі із запасів залізної руди, навіщо її везти через кордон?”, — вигукує Володимир Бойко.

Уряд доручив Антимонопольному комітету перевірити, чи не було на ринку порушень конкурентного законодавства. А у разі визнання якогось підприємства монополістом — примусово обмежити його ціни.

“Ми аналізуємо інформацію, яка надійшла від підприємств”, — сказав учора представник АМК. Комітету буде непросто розбиратися в ситуації: саме АМК дозволив Ахметову восени минулого року значно підсилити позиції на залізорудному ринку, купивши Інгулецький гірничоз-багачувальний комбінат. До слова, очолює антимонопольне відомство Олексій Костусєв, соратник Ахметова по Партії регіонів. Учора представник “Метінвесту” відмовився коментувати ситуацію. Раніше компанія заявляла, що ціна підвищується згідно з тенденціями світового ринку. У лютому цього року бразильська компанія Vale (колишня CVRD), найбільший експортер залізної руди, домовилася зі сталеливарними компаніями про підвищення цін на 65%. Компанія Rio Tinto, яка входить у трійку найбільших експортерів руди, на переговорах із покупцями наполягала на більшому підвищенні, ніж 65%.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.