Робота Держуправління та його структурних підрозділів упродовж І півріччя 2008 року проводилась згідно Плану з основної діяльності, виходячи із завдань, визначених Президентом України, Верховною Радою, Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, Мінприроди України та інших нормативно-правових і програмних документів.
Керуючись природоохоронним законодавством, Держуправління здійснювало управління в галузі охорони довкілля з застосуванням економічного механізму забезпечення охорони атмосферного повітря, проведення на території області єдиної державної екологічної політики.
За даними Головного управління статистики у Дніпропетровській області, за І півріччя 2008 року обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел області складає 540,7 тис. тонн, що на 3,0 % менше ніж за I півріччя 2007 року.
За І півріччя 2008 року у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року знизили викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря наступні підприємства: ВАТ “Арселор-Міттал Кривий Ріг” (на 11,3 тис. тонн); ВАТ “Південний ГЗК” (на 8,8 тис. тонн); ВАТ “Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського” (на 6,39 тис. тонн); ВАТ “Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського” (на 1,985 тис. тонн); Криворізька ТЕС ВАТ “Дніпроенерго” (на 1,0 тис. тонн).
За І півріччя 2008 року видано 81 дозвіл на спеціальне водокористування, затверджено 11 проектів ГДС, 33 проекти технологічних нормативів використання води, погоджено I1 клопотань на буріння свердловин, 112 проектів водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, 5 екологічних карток на промисловий видобуток підземних вод, погоджено 40 технічних умов на підключення споживачів до систем господарсько-питного водопостачання і каналізації, загалом на 10% більше, ніж у минулому році за аналогічний період.
У І півріччі поточного року розглянуто 118 проектів водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, з них 28 проектів відмовлено та повернуто на доопрацювання. Однією з основних проблем є те, що в межах міста на землях поблизу водних об\'єктів часто розташовуються підприємства, діяльність яких суперечить вимогам водоохоронного законодавства. Про такі випадки було повідомлено Держекоінспекцію.
Враховуючи широко розгорнуту роботу в Дніпропетровській області щодо надання у користування земельних ділянок поблизу водних об\'єктів, у тому числі на землях водного фонду, Державне управління наполягає на необхідності встановлення меж прибережних захисних смуг та винесення їх в натуру тільки згідно з вимогами водоохоронного законодавства України.
Державне управління пропонує Рішення щодо виділення земельних ділянок поблизу водних об\'єктів виносити тільки з урахуванням встановлених та винесених в натуру водоохоронних зон та прибережних захисних смуг.
Специфіка промисловості області породжує і основні екологічні проблеми. Зокрема, станом на 1 січня 2008 року на території Дніпропетровської області накопичено понад 8,7 млрд, тонн промислових та побутових відходів. Тому Держуправлінням постійно проводиться робота по реалізації основних принципів та напрямків державної політики у цій сфері.
На виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.98 № 1218 “Про затвердження Порядку розроблення, затвердження та перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів” протягом І півріччя 2008 року Держуправлінням проведено відповідну підготовчу роботу з підприємствами області, за результатами якої надійшло 702 заявки на отримання відповідних лімітів. Робота в цьому напрямку продовжується.
Протягом І півріччя 2008 року підготовлено 154 дозволи на поводження з небезпечними хімічними речовинами, що передбачено вимогами постанови КМУ від 20.06.95 № 440. За аналогічний період минулого року видано 80 дозволів.
На сьогодні мережа територій та об\'єктів природно-заповідного фонду області складає 123 об\'єкти на загальній площі 34,942 тис.га, що становить 1,1 % від площі області і є одним із проблемних питань. Збільшення кількості об\'єктів природно-заповідного фонду відбулося згідно рішення обласної ради від 23.05.2008 №396-15/У “Про створення дендрологічного парку місцевого значення “Саксагань” площею 2,8 га”.
Держуправлінням спільно з облдержадміністрацією підготовлено проект рішення обласної ради про особливі вимоги охорони навколишнього природного середовища на територіях, що зарезервовані для наступного заповідання, який внесено на розгляд постійних комісій обласної ради.
За звітний період розглянуто та підготовлено висновки державної екологічної експертизи по 252 проектним матеріалам, що на 100 проектів більше у порівнянні з І півріччям 2007 року. У рамках комплексної державної експертизи розглянуто 144 проекти, у відокремленому порядку — 108 проектів, повернено на доопрацювання та оцінено негативно 10 проектів (4 % від загальної кількості).
Одним із пріоритетних напрямків роботи Держуправління залишається контроль та координація за виконанням “Програми поліпшення екологічного стану Дніпропетровської області за рахунок зменшення забруднення довкілля основними підприємствами-забруднювача-ми на 2007 — 2015 pp.”, яка спрямована на зменшення негативного впливу викидів в атмосферне повітря, скидів у водні об\'єкти та розміщення відходів на стан довкілля області.
На реалізацію заходів Програми у поточному році підприємствами заплановано 620,6 млн, грн. В загальному обсязі запланованих видатків найбільша питома вага витрат припадає на виконання заходів по охороні атмосферного повітря — 37,4%. На поводження з відходами та раціональне використання земель — 33,5%, на охорону та раціональне використання водних ресурсів — 29,0%.
За І півріччя 2008 року підприємствами освоєно 387,1 млн. грн., або 62,4%. Загальна кількість заходів, що підлягають виконанню протягом поточного року за Програмою, становить 162 заходи. Із кінцевим терміном виконання у 2008 році — 52 заходи, з яких 12 вже виконано.
Особливе занепокоєння викликають заходи, з кінцевим терміном виконання у 2008 році, реалізацію яких до теперішнього часу не розпочато. Таких заходів — 13, на підприємствах: ВАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”, ВАТ “Орджонікідзевський ГЗК”, ВАТ “Марганецький ГЗК”, ВАТ “ДніпроАзот”, ВАТ “Павлоградвугілля”, Філія “ВГМК” ЗАТ “Кримський титан”, ВАТ “Дніпрошина”.
Незважаючи, що в цілому по підприємствах, які увійшли до Програми, викиди в атмосферне повітря протягом І півріччя 2008 року зменшились у порівнянні із аналогічним періодом минулого року на 3,5%, відбулося збільшення обсягів скиду у водні об\'єкти в цілому по Програмі на 6,6% та зафіксовано збільшення обсягу розміщення відходів за звітний період — на 7,5%.
В області продовжується розбудова регіональної системи моніторингу довкілля. З метою організації належного виконання Програми моніторингу довкілля Дніпропетровської області, затвердженої сесією обласної ради в грудні минулого року, Держуправлінням було організовано та проведено 28 лютого 2008 року засідання обласної комісії з питань моніторингу довкілля. За підсумками проведеного засідання та за пропозиціями суб\'єктів системи моніторингу було направлено пропозиції до облдержадміністрації щодо фінансування у поточному році заходів Програми на загальну суму 3,7 млн.грн. На жаль, до теперішнього часу кошти ще не передбачено і це стримує впровадження заходів щодо розвитку та удосконалення обласної системи моніторингу довкілля, а також щодо створення регіонального центру моніторингу довкілля.
Згідно наказу Мінприроди України від 05.11.04 №434 за І півріччя 2008 року підготовлено висновків по матеріалах щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок всього — 2420 одиниць, з них: погодження проектів відведення земельних ділянок — 1391; погодження матеріалів вибору земельних ділянок — 954; погодження місць розташування об\'єктів — 75. Крім того надано 1130 відмов, які пов\'язані, в основному, з неукомплектованістю пакету документів, що подається на розгляд природоохоронним органам, знаходженням земельних ділянок на територіях, що зарезервовані до заповідання відповідно до рішення облради від 19.03.02 №525-22/ХХІІІ та великою кількістю зелених насаджень на ділянках.
Створена у 1999 році з метою забезпечення сприятливих умов для вирішення регіональних екологічних проблем та широкого залучення громадськості до участі та підготовки рішень, спрямованих на здійснення природоохоронних заходів, Громадська рада організацій природоохоронного спрямування приділяє основну увагу в своїй роботі поліпшенню екологічного стану в Дніпропетровському регіоні, підвищенню рівня екологічної освіти населення, вихованню екологічної свідомості та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища. До складу Громадської ради входить 26 громадських організацій екологічного спрямування Дніпропетровської області.
На виконання наказів Мінприроди України від 13.08.04 №314 та від 04.09.06 №395 при Дніпропетровській обласній організації Українського товариства охорони природи створено Орхуський інформаційний центр у Дніпропетровській області. Здійснюється комплекс організаційних заходів щодо технічного забезпечення роботи центру, виділено приміщення, сформовано бібліотеку для відвідувачів Орхуського центру. Підготовлено запит на фінансування у 2008 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища щодо технічного забезпечення зазначеного центру.
Центр співпрацює з Громадською радою організацій природоохоронного спрямування та сприяє організації і проведенню конференцій, семінарів, нарад та “круглих столів” для громадськості, а також засідань Громадської ради при Держуправлінні з актуальних екологічних проблем тощо.
За І півріччя 2008 року до Держуправління надійшло 81 звернення громадян та громадських організацій. Переважна більшість з них надійшла звичайною поштою (72 одиниці) та на особистому прийомі у керівництва (6 одиниць), отримано також 13 колективних звернень. Усі звернення розглянуто та надано відповіді.
В.М. ВОЛКОВ,
(перший заступник начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Дніпроактровській області)
Что скажете, Аноним?
[16:52 23 ноября]
[14:19 23 ноября]
[07:00 23 ноября]
13:00 23 ноября
12:30 23 ноября
11:00 23 ноября
10:30 23 ноября
10:00 23 ноября
09:00 23 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.