Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Буде більше довіри, буде вищою відповідальність

[16:32 04 апреля 2008 года ] [ Запорізька правда, 1 квітня 2008 ]

Прикладом того, як ми працюємо з інвестиціями, може бути “Індустріальна група — Магнетит”, підприємство якої зареєстроване в Оріхові.

Вікторе Андрійовичу, Оріхівський район традиційно вважається сільськогосподарським. Це підтверджує й структура податків, які збирають на території. Але проблеми соціально-економічного розвитку району диктують свої правила: все більше коштів необхідно на розвиток сфери економіки. Як ви в районній раді бачите вирішення цих проблем, звідки взяти гроші?

— Місцева влада разом із податковою інспекцією постійно працює над інвентаризацією суб'єктів оподатковування свого району. Вважаю за необхідне разом із суб'єктами господарювання працювати над поліпшенням їхніх фінансово-економічних показників. Не можна будувати стосунки із керівниками, власниками за принципом пастуха. Люди у цій сфері здебільшого грамотні, добре професійно підготовлені. Вони зацікавлені у розвитку своєї справи, а отже, і району в цілому. Такий патріотизм ми підтримуємо й у системі стосунків влади й бізнесу.

Влада повинна зробити все для того, щоб інфраструктура району була приваблива й комфортна для самих суб'єктів господарювання й особливо для інвестицій та інвесторів.

Прикладом того, як ми працюємо з інвестиціями, може бути “Індустріальна група — Магнетит”, підприємство якої зареєстроване в Оріхові. Розвіданих запасів рудного родовища майбутнього Васинівського гірничо-збагачувального комбінату вистачить на 150 років. З восьми мільйонів тонн руди — саме на такий обсяг розрахований ГЗК — виходить чотири мільйони тонн концентрату. Отже, за один рік роботи підприємство допоможе випустити вісім мільйонів тонн сталі. І це не межа.

Думаю, зі спорудженням ГЗК район серйозно перетвориться. Інвестиції мають стати солідним додатком до нашого бюджету. Та й роботу знайдуть близько шести тисяч працівників.

Як побудована система стосунків місцевої влади та податкової служби? Що тут вдається вирішувати спільно, які є проблеми?

— За останні роки у нас у районі склалися стосунки розуміння спільних завдань соціально-економічного розвитку території, взаємоповаги й підтримки.

Крім формування бюджету, спільно працюємо в комісіях з ліквідації недоїмки, легалізації найманої праці, виводу окремих видів бізнесу з тіні. Один підхід, одна мета, продиктована втіленням у життя регіональної податкової політики.

Сьогодні хіба що ледачий не критикує бюд-жет-2008, особливо в частині розподілу фінансів між центром і регіонами. Що, на вашу думку, треба вирішувати на рівні Києва, що на місцевому?

— За логікою, місцеві бюджети повинні формуватися за принципом знизу вгору , затверджуватися Мінфіном і формуватися прямо, минаючи усі вищі органи й організації, до села, селища, міста, району, області. Має бути вироблений системний підхід до підготовки бюджету.

Ми на місцях краще знаємо ситуацію на території. Думаю, місцевій владі потрібно більше довіряти й у проведенні місцевих податків і зборів із урахуванням специфіки кожного району. Я солідарний у цьому плані з позицією глав областей: треба більше довіри, буде й більшою відповідальність.

До речі, цю ж думку постійно висловлював і проводив таку лінію на розширення прав органів місцевого самоврядування й голова Запорізької обласної ради Олександр Нефьодов.

Вже не одне покоління податківців, представників влади, законодавців говорять про новий податковий кодекс... Ви, практик державної влади на місцевому рівні, як думаєте, які його розділи найактуальніші?

— Треба піти від дуже великого громіздкого податкового законодавства, залучити в обов'язковому порядку до цієї роботи тих, хто платить податки й, що не менш важливо, при цьому створити умови, за яких буде дуже “не вигідно” уникати сплати податків. Варто чітко розмежувати податкове навантаження залежно від обсягів. Треба, на мій погляд, переглянути оподатковування заробітної плати.

Анатолій ПІВНЕНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.