Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Зводять порахунки. Але перерахунку не буде...

[10:16 09 ноября 2010 года ] [ Високий Замок, № 210, 9 листопада 2010 ]

Нарешті оголошено офіційні результати виборів у Львові.

Львівська міська територіальна виборча комісія у суботу, 6 листопада, вже після опівночі, оголосила результати виборів по місту Львову. З 18 членів комісії за це рішення проголосували 10 осіб (зокрема, голова комісії, заступник і секретар), проти — 5-ть (три представники Партії регіонів, два комуністи) і один — утримався. Два члени комісії були відсутні. Міська ТВК затягнула роботу — мала підрахувати усі бюлетені і оголосити попередні результати до 24.00 п’ятниці, 5 листопада. Міським головою Львова став Андрій Садовий, перемогу у міській раді здобуло Всеукраїнське об’єднання “Свобода”.

За чинного міського голову Андрія Садового проголосували 121 237 осіб, за Петра Писарчука (Партія регіонів) — 65 522, Юрія Михальчишина (ВО “Свобода”) — 27 819 голосів. Проти всіх проголосували 14 177 виборців. Зіновій Андрухів набрав 546 голосів, Олександр Вардзаль — 554, Ярослав Гінка — 4 554, Володимир Гірняк — 23 205, Степан Кубів — 14 815, Світлана Куспись — 777, Юрій Локатир — 331, Олексій Луців — 4 279, Олег Павлишин — 370, Олександр Покровський — 596, Олександр Прусенко — 267, Володимир Тарасенко — 625, Марія Якубовська — 664, Зіновій Жовнір — 510, Михайло Обіход — 282, Ігор Подоляк — 380, Анатолій Семенюк — 572, Василь Шпіцер — 3 904 (за інформацією zaxid.net).

Партії, які набрали найбільше голосів у Львівську міську раду: ВО “Свобода” — 80 249, “Фронт Змін” — 28 604, Партія регіонів — 22 892, “Наша Україна” — 13 910, “Пора” — 12 061, РХП — 12 982, “Україна Соборна” — 10 515, УДАР — 12 930, Народний Рух України — 9 942.

На нічному брифінгу голова Львівської міської ТВК Ігор Сліпецький зазначив, що міська ТВК запізнилася з оголошенням результатів через суб’єктивні причини. Понад дві години тривало засідання комісії, де розглядали скарги з проханням перерахувати голоси або визнати вибори недійсними. Практично усі ці скарги були відхилені, попри гучні протести, зокрема, представника Партії регіонів Світлани Александрової та члена комісії Мар’яна Гавриліва.

Після розгляду скарг голова Львівської ТВК Ігор Сліпецький зачитав результати виборів з аркуша, що є порушенням, а пізніше зазначив, що протокол оформлять за кілька годин. Ці “декілька годин” розтягнулися майже на дві доби…

Оголошення результатів місцевих виборів у Львові перетворилося на виснажливий марафон із порушеннями закону, судами і численними скандалами. Найгучніший з них — 5 листопада Ігор Сліпецький написав заяву начальнику Львівського міського управління міліції Станіславу Броневицькому, де повідомляв: керівник Львівської міської організації Партії регіонів Ігор Гладиш і ще двоє чоловіків 3 листопада о 1 годині 30 хвилин ночі підійшли до нього на вулиці біля Личаківської райадміністрації і вимагали зробити перерахунки голосів на десятьох дільницях Львова. “Якщо я цього не зроблю, у мене і моєї сім’ї будуть проблеми”, — пише у заяві Ігор Сліпецький. У цій же заяві він стверджує, що йому погрожує і член комісії Світлана Александрова, заявляючи, що він повинен примусити комісію зробити перерахунок голосів. “Прошу захистити мене і мою сім’ю від погроз п. Гладиша. Погрози, які висловлюють на мою адресу Гладиш і Александрова, мають реальний характер, і у мене немає сумнівів, що їхні злочинні наміри будуть втілені в життя”, — пише Ігор Сліпецький.

Охорону голові комісії справді надали, потім він пересувався виключно у супроводі двох бійців “Беркуту”. Міліція заявила, що перевіряє заяву про погрози родині керівника Львівської ТВК. А Ігор Гладиш заявив, що буде звертатися в прокуратуру за зведення на нього наклепу з боку Сліпецького. Також він заявив, що у зазначений у заяві час він зі Сліпецьким не зустрічався.

Львівська міська ТВК справді безпрецедентно затягнула процес підрахунку голосів. 6 листопада уже й по області усі голоси порахували, а ТВК міста все не могла передати в ТВК області свій остаточний протокол, чим гальмувала оголошення результатів виборів по Львівщині.

“Ми змушені чекати протоколи від міської ТВК і не можемо підписати своїх. Адже у Львові є одна третина виборців області, — розповідав “ВЗ” голова Львівської обласної ТВК Микола Щур 6 листопада. — Ми чекаємо на цих 300 тисяч голосів зі Львова. Постійно від міської ТВК вимагаємо протоколів, запитуємо, на якій стадії робота. Хоча у міській ТВК справді багато роботи. Внести дані у комп’ютер не так швидко. Не вважаю роботу міської ТВК неорганізованою, просто у такі умови нас поставив закон про місцеві вибори. На виборчих комісіях лежить величезна відповідальність. У комісіях троє людей працюють на платній основі (інші члени комісії отримують добові і премію. — Авт.). Реально роботи в комісії є на півроку, її неможливо зробити в короткі терміни”.

авіть 7 листопада, коли міська ТВК уже мала результати виборів, не обійшлося без судової тяганини. У Львівському окружному суді розглядали позов Львівської міської організації Партії регіонів, до якої доєдналися інші партії, проти Львівської ТВК, яку звинувачували у бездіяльності, затягуванні результатів виборів і неналежному розгляді скарг учасників виборчого процесу. Дуже хотів перерахунку голосів кандидат на посаду міського голови Петро Писарчук, який програв вибори. “Партію регіонів звинувачували у намаганні сфальсифікувати результати виборів, тому, що вона нібито монополізувала утворення ДВК, — заявив пан Писарчук. — Ми ставимо питання, якщо потрібно здійснити перерахунок голосів. Чому цього так бояться? Оскільки нас звинувачують, що ми — фальсифікатори, що ми маємо більшість у комісіях, то яка проблема? Давайте перерахуємо”.

“В останні два-три дні на Львівську міську ТВК йшов шалений тиск з боку кандидатів, які програли вибори, — розповів “ВЗ” один із членів міської ТВК Віктор Кордиш. — Одні вимагали визнати недійсними окремі дільниці, інші — повністю визнати недійсними вибори у Львові, що є неможливо. Але закон не передбачає такого поняття, як визнання виборів недійсними. Можна перераховувати голоси тільки на окремих дільницях, але для цього мають бути суттєві підстави. Наприклад, два однакові протоколи з різними результатами, і ніхто із членів комісії не міг би пояснити, звідки взялися ці різні результати. Тоді голоси на цій дільниці перераховують, щоби виявити, який із цих протоколів дійсний. Але таких протоколів ніхто не представив. Наразі є тільки дрібні порушення — десь двоє людей зайшли в кабінку, хтось з бюлетенем вийшов за межі дільниці. Це не є підстава для перерахунку. Вибори відбулися. Звичайно, після підписання протоколу міської ТВК будуть окремі думки членів комісії, зокрема і в мене (суто процесуальні), але самі вибори я вважаю легітимними”.

Віктор Кордиш наголошує, що тиск на виборчу комісію був з боку виборчого штабу Петра Писарчука. Адміністративного тиску з боку ЛОДА не було. Обласна адміністрація забезпечила виборчий процес усім необхідним — приміщенням, оргтехнікою, транспортом, зв’язком, охороною, у хід виборів не втручалася.

Юлія ЛІЩЕНКО, Марія ДЕРКАЧ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.