Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Змішана система виборів — благодатне поле для появи нових “тушок”

[10:27 09 ноября 2010 года ] [ Високий Замок, № 210, 9 листопада 2010 ]

Підбадьорена успіхом на місцевих перегонах Партія регіонів уже подумує про те, щоб і наступні парламентські вибори провести за тією ж змішаною системою, яка забезпечила їй високі результати на виборах 31 жовтня.

Пропозицію озвучив один із спікерів ПР Вадим Колесніченко. Устами цього одіозного депутата влада вкидає у маси багато своїх спірних ідей — щоб виборці з ними звиклися, змирилися…

Ще не так давно “регіонали” двома руками були за те, щоб українці обирали Верховну Раду суто за партійним принципом. Мовляв, саме та політична сила, програма якої найбільш зрозуміла, близька простим громадянам, слова яких не розходяться з ділом, у кінцевому підсумку і отримає мандат довіри від народу, матиме право займати чільні позиції у парламенті. До того ж політикум буде більш структурованим — а це те, чого так хоче бачити демократичний Захід. Саме партійний принцип відбору парламентських кадрів добряче допомагав “регіоналам” і у 2006-му, і у 2007 роках. Тоді вони проти нього не заперечували…

Та, як казав великий грецький філософ Геракліт, “усе тече, все змінюється”. Змінили свою думку і у штабі Віктора Януковича. Після того, як позиції владної ПР похитнулися, її стратеги придумали інший маніпулятивний спосіб для того, щоб завоювати більшість під скляним парламентським куполом. І запропонували “коктейль” пропорційної та мажоритарної систем. “Регіонали” мотивують це тим, що “мажоритарка” виключає обрання “кота у мішку”, дасть змогу депутатові підтримувати тісний зв’язок виборцями в окрузі, нести відповідальність перед ними. А це, за словами того ж Колесніченка, і є тим, чого так прагнуть громадяни.

Насправді ж, за рахунок “мажоритарного” доважку у влади є змога виправити несприятливу ситуацію з виборами за партійною системою. Як відомо, у мажоритарних округах із задоволенням балотуються “грошові мішки”. Цій владі вони багато чим зобов’язані, тож робитимуть усе, щоб виконати її замовлення. Для них не складно буде різними одноразовими подачками схилити виборців на свій бік. При такому матеріально-фінансовому пресингу і адміністративному тискові у висуванця від опозиції майже не залишається шансів, альтернативний кандидат завідомо поступається суперникові…

Коментар

Сергій ТАРАН, політолог

Через мажоритарні округи набагато легше провести лояльних до влади депутатів. З “мажоритарниками” у неї більше можливостей домовитися або ж натиснути на них. Запропонована “регіоналами” змішана система виборів відкриває широке поле для появи нових політичних “тушок”, які гратимуть за правилами влади.

Іван ФАРІОН

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.