Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Захід не хоче віддавати Україні заморожені активи Росії. Але і Кремлю їх не поверне

[08:40 28 мая 2024 года ] [ BBC News Україна, 27 травня 2024 ]

Захід планує вилучити не самі активи, а відсотки, отримані від їх інвестування.

 Сімка розвинених демократичних держав майже домовилась, як пустити на допомогу Україні заморожені на Заході 285 млрд доларів російських валютних резервів. Точний механізм схвалять за три тижні лідери “Великої сімки”, але вже зараз зрозуміло: конфіскації на користь України не буде, але й Росія цих грошей більше ніколи не побачить.

 

Передостанній крок до використання кремлівських запасів на оборону й відновлення України зробили міністри фінансів та керівники центробанків “Великої сімки” на зустрічі в Італії в суботу.

 

У заяві за підсумками зустрічі вказано, що Захід планує вилучити не самі активи, а відсотки, отримані від їх інвестування.

Гроші, заморожені переважно в Європі, приносять кілька мільярдів доларів прибутку на рік. Але це — крапля в морі для України, якій потрібні десятки мільярдів не лише на військові, але й на соціальні витрати, а також на відновлення руйнувань, які Росія спричинила своїм вторгненням.

Тому США запропонували схему, яка дозволить Україні отримати одразу близько 50 млрд доларів — авансом.

Очільниця МВФ Крісталіна Георгієва, міністерки фінансів США й Канади Джанет Єллен і Христя Фріланд, а також президентка європейського центробанку Крістін Лагард на зустрічі “Сімки” на березі італійського Лаго-Маджоре 24 травня 2024 року

Автор фото AFP

Очільниця МВФ Крісталіна Георгієва, міністерки фінансів США й Канади Джанет Єллен і Христя Фріланд, а також президентка європейського центробанку Крістін Лагард на зустрічі “Сімки” на березі італійського Лаго-Маджоре 24 травня 2024 року

Аванс хочуть оформити у вигляді кредиту під заставу майбутніх відсотків з російських активів. Таким чином Захід вб'є двох зайців.

З одного боку, болюче для Європи питання про конфіскацію самих активів відкладуть на невизначений термін. А з іншого, допомога Україні буде застрахована від зміни настроїв в Америці в разі можливого повернення непередбачуваного Дональда Трампа в Білий дім у січні наступного року.

Кремль готовий відповісти

Росія вже назвала будь-які дії з її заарештованими грошима “експропріацією” і пообіцяла відповісти.

“Вони діють обережно, вони бачать потенційну небезпеку таких рішень і розуміють небезпеку для них потенційних наслідків, тому пішли за урізаним варіантом, але й урізаний варіант є нічим іншим, як експропріацією”, — прокоментував обговорення “Сімки” речник Кремля Дмитро Пєсков.

Кремль може конфіскувати активи західних компаній в Росії, і це не єдиний крок. Путін регулярно підписує укази на цю тему, і останній з'явився минулого тижня.

Він дозволяє використовувати американське майно для компенсації збитків, завданих Росії.

Чому Росія ніколи не поверне свої мільярди

Енергооб'єкт у Харкові, зруйнований російським ударомсстановление Украины оцениваются уже в 500 млрд долларов. Энергообъект в Харькове, разрушенный российским ударом

Автор фото REUTERS

Витрати на відновлення України вже оцінюються у 500 млрд доларів. На фото — енергооб'єкт у Харкові, зруйнований російським ударом

 

Захід виявляє обережність не тому, що боїться кремлівської відплати. Вона й так гарантована.

Європа боїться, що конфіскація підірве довіру до західної фінансової системи, долара і євро, що в результаті зіграє на руку Росії й Китаю.

Саме ЄС був проти, коли США пропонували конфіскувати заморожені гроші. Тому що саме в ЄС зберігається левова частка цінних паперів, в яких російський центробанк розміщував валютні резерви до війни.

Тому ЄС вирішив використати лише відсотки й остаточно затвердив цю схему минулого тижня. Перші гроші мають надійти в Україну до липня, однак, якщо “Сімка” домовиться про аванс, ЄС приєднається до загальної західної схеми, а свій план відкладе.

Остаточне рішення мають ухвалити лідери США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Італії, Японії та Канади на саміті 13—15 червня в Італії.

Якою саме буде схема, наразі неясно. Хто випише кредит — США, Світовий банк чи хтось інший, поки що теж не вирішили. Як саме оформлять гарантії, як рахуватимуть майбутні доходи від заморожених активів, що буде, якщо Росія й Україна укладуть перемир'я — все це треба обговорити до саміту.

Але в чому немає сумнівів — це в тому, що “Сімка” ще раз підтвердить рішучість не віддавати Кремлю жодної копійки, поки він не компенсує збитки Україні.

Ця обіцянка перейшла з  грудневої заяви лідерів “Великої сімки” до суботньої заяви міністрів і з'явиться у підсумковому комюніке червневого саміту.

Втім жодних заморожених російських активів не вистачить, щоб покрити витрати України на відновлення й реконструкцію. Світовий банк вже оцінив їх у майже 500 млрд доларів.

Олексій КАЛМИКОВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.