Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Захарченко може розпалювати конфлікт для отримання грошей із Росії — експерт

[10:05 13 августа 2015 года ] [ Радіо Свобода, 12 серпня 2015 ]

Тим часом українцям пропонують фактично купити власній армії нові топографічні карти

Думки експертів щодо можливої ескалації подій на сході України розділилися — деякі вважають, що серпень найбільш зручний для Росії місяць, щоб підсилити військовий натиск, а деякі — що ватажки бойовиків можуть розхитувати ситуацію, щоб про них не забували. Тим часом українцям пропонують фактично купити власній армії нові топографічні карти — з бюджету гроші на них не виділили.

До кінця літа російська армія найбільш готова для потенційної ескалації конфлікту на сході України. Такого висновку дійшов військовий експерт, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

Як він сказав Радіо Свобода, це пов’язано з характеристиками будь-якої армії радянського типу.

“Поблизу території України розміщено полігон “Кузьмінський”, один із найбільших у Росії. Останні знімки, які були зроблені 20 липня, показують, що полігон пустий, вся техніка залишилася, війська пішли до своїх міст дислокації. Це тривожний симптом, тому що липень-серпень — це період такої стиснутої пружини, в цей період будь-яка пост-радянська армія призовного типу має найбільший потенціал”, — зазначив Згурець. Він також наголосив, що Україна, щоб протистояти цьому — трохи відкладає свій наступний призов та відповідну демобілізацію.

Як свідчать супутникові зйомки, в останні місяці полігон активно використовували для злагодження та підготовки підрозділів російської армії, а частину техніки потім передавали бойовикам, наголосив Згурець.

На думку експерта з питань безпеки центра Разумкова Олексія Мельника, поняття піку можливостей призовної армії є досить умовним.

“Якщо кожні 6 місяців йде призов і звільнення, якраз посередині буде найбільша кількість новобранців. Вони встигли чомусь навчитись, але це не є показником якоїсь високої професійності”, — вважає Мельник. За його словами, цей термін є лише одним із показників, на які й варто орієнтуватися.

Росія звинуватила Україну у конфронтації та мілітаризації

12 серпня президент Росії Володимир Путін провів засідання Ради безпеки Російської Федерації, яке присвятив, за його визначенням, обстрілам “українськими військовими населених пунктів Донецької області та спостерігачів ОБСЄ”, хоча самі представники цієї організації не звинувачували українських військових в обстрілах.

Після засідання секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев наголосив, що стратегія національної безпеки України націлена на довгострокову конфронтацію з Росію і що це не може їх не турбувати.

За словами Патрушева, “Україна продовжує не потрібний населенню курс на мілітаризацію, дає можливість США та НАТО користатись ресурсною базою України та підсилює конфлікт на півдні та сході країни”.

Засудило дії Києва і російське Міністерство закордонних справ.

“Закликаємо українську сторону проявити стриманість та не порушувати своїми безвідповідальними діями хід виконання мінських домовленостей у сфері безпеки”, — заявила речник МЗС Росії Марія Захарова.

У свою чергу голова українського МЗС Павло Клімкін звинуватив у ескалації конфлікту саме Росію та угруповання “ДНР” та “ЛНР”, які визнані в Україні терористичними.

“Останні приклади ескалації ситуації — це була свідома, чітко спланована операція, як в Широкині, так і в Старогнатівці”, — заявив міністр під час спільного брифінгу із білоруським колегою, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Коментуючи проведення окремого засідання російського Радбезу з питань Донбасу, експерт Мельник висловив припущення, що ескалація конфлікту, зокрема в районі Маріуполя, — це ініціатива власне ватажка угруповання “ДНР” Олександра Захарченка.

“Це спроба бойовиків привернути до себе увагу та спроба, грубо кажучи, розкрутити Росію на гроші. Це стане зрозумілим у найближчі тижні. Якщо ініціатива походить з Росії, звідти мають піти ешелони зброї та боєприпасів”, — наголосив Мельник. Власних ресурсів Захарченку вистачить лише на два тижні, вважає експерт.

Українцям пропонують допомогти армії новими картами — потрібно 4 мільйони гривень

Щоб підвищити готовність української армії, ініціативна група, до якої входять експерти, волонтери та представники галузі супутникової зйомки, пропонують допомогти військовим в оновленні оперативних карт — для цього потрібно придбати у французького концерну AIRBUS супутникові дані, загальною площею 48 тисяч квадратних кілометрів — території зони АТО та частин сусідніх областей.

За словами одного з ініціаторів проекту, директора компанії “ТВІС” Олеся Ясинського, дані вже зібрані французькими супутниками. Їх можна використати для оновлення карт, масштабом 1 до 25 тисяч — таких, якими користуються підрозділи просто на полі бою.

“Ми шукаємо фінансування на ці 48 тисяч квадратних кілометрів, щоб викупити їх з архіву. Поставка займе близько 2 днів, та після того, як ми усе поставимо, а це буде кінець вересня, початок жовтня, топографічна служба отримає сучасний матеріал для виготовлення актуальних карт та передачі їх солдатам та офіцерам на передову”, — заявив Ясинський.

Супутникові дані коштують близько 4 мільйонів гривень та, незважаючи на офіційне завдання військового керівництва, кошти на них не виділені. Тому ініціативна група і звернулась до громадян.

Сьогодні топографічна служба Збройних сил України забезпечує армію картами кінця 1970-х та початку 1980-х років, повідомив начальник групи електронних карт топографічної служби ЗСУ Олександр Кравченко.

“Якщо ми будемо мати нові дані космічної зйомки та буде можливість дешифрування тих об’єктів, які не відповідають дійсності, будуть залучені польові підрозділи, які зможуть виїхати на місцевість, якщо це не в зоні бойових дій, та оновити ці характеристики”, — наголосив картограф.

Компанія “ТВІС” давно співпрацює із силовими структурами України — зокрема надає та розшифровує дані з комерційних супутників, частіше за все американських та французьких, на замовлення Міністерства оборони.

Деякі карти Google Донецької області не поновлювалися більше ніж 10 років — волонтери

Забезпечення військових картами досі є гострою проблемою, говорить активіст волонтерського об’єднання “МАП 100” Григорій Городиський. За тиждень їхня організація отримує в середньому десять заявок від армії та Нацгвардії, а кожна заявка — це від 10 до сотні карт.

“Вони не є картами в традиційному розумінні, ми робимо їх дуже швидко. Графічні дані використовуємо від Open Street Map, горизонталі нам безоплатно надала компанія Luxena, а космічний знімок беремо в Google Maps”, — наголосив волонтер. За його словами дані Google дуже застарілі — зустрічаються ділянки навіть 2004 року.

Тим часом, за офіційними даними Києва, за минулу добу в зоні АТО загинув один військовий, ще три отримали поранення.

У районі Донецького аеропорту вперше за останні місяці проти українських військових використали реактивну артилерію “Град”, наголосив речник адміністрації президента з питань АТО полковник Андрій Лисенко. На маріупольському напрямку також загострення обстановки — бойовики використали крупнокаліберну реактивну артилерію “Ураган”.

Сайти сепаратистів також повідомляють про ескалацію конфлікту — повідомляють про 17 населених пунктів, відключених від електропостачання через обстріли, двох поранених мирних мешканців та збільшення обстрілів. Так зване міністерство оборони угруповання “ДНР” заявило про найбільш активні обстріли в Тельманівському районі Донецької області, безпосередньо по селищу Спартак поблизу Донецька, а також по місту Горлівка.

Михайло ШТЕКЕЛЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.