Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Уроки краснодонської трагедії

[10:01 16 августа 2012 года ] [ Урядовий кур єр, 16 серпня 2012 ]

Чому загинули вдочерені дівчатка на Луганщині та як не допустити повторення біди.

Кричущий випадок, який стався у селищі Сімейкіне Краснодонського району Луганщини, коли “мати-героїня” до смерті “завиховувала” двох вдочерених дівчаток, не втрачає актуальності для журналістів і читачів уже кілька тижнів. Ось як цю резонансну справу прокоментував Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко:

— У Краснодонському районі сталася справжня трагедія. Але випадок цей, на щастя, одиничний. Ми детально вивчили справу і дійшли висновку, що трагедії можна було б уникнути, аби працівники Служби у справах дітей Краснодонської міськради, які відповідають за соціальний супровід родин усиновлювачів, сумлінно виконували свої обов’язки. А органи місцевого самоврядування належно їх контролювали.

Хто винен?

Отже, головною причиною цієї біди Юрій Павленко назвав недотримання Службою у справах дітей періодичності відвідування усиновлених малюків за місцем проживання. Цю перевірку, якщо відвідування перше, мали провести через 2—3 місяці після появи всиновлених дітей у родині. Насправді ж відповідні служби завітали у сім’ю лише через півтора року після всиновлення. Якби ж вони дотрималися правил, принаймні смерті другої дівчинки можна було б запобігти.

Якщо перевірка виявляє негаразди у родині, за законом батькам надається місяць на розв’язання проблем. Звісно, не самотужки. Районна адміністрація та органи опіки і піклування мають, за потреби, надати як дорослим, так і дітям допомогу лікаря, психолога, юриста, соціального працівника. Проте нещодавні перевірки довели, що необхідний соціальний супровід отримують нині лише 10% родин, які цього потребують. Згадану ж родину за місцем проживання вважали безпроблемною і навіть гідною наслідування. Але слідство з’ясувало, що то була лише видимість. Проте до трагедії ніхто ретельно навіть не намагався розібратися. А дарма. Якби вчасно виявили, як батьки знущалися над усиновленими дітьми, Служба у справах дітей могла б ініціювати позбавлення їх батьківських прав.

А ще за вітчизняним законодавством, якщо родина, де є всиновлена дитина, змінює місце проживання, батьки повинні повідомити про це Службу у справах дітей та запросити її представника відвідати малюка за новою адресою. Але знову ж таки соціальні служби навіть не знали, що одна дівчинка зникла, а потім і друга. Отже, всі їхні дії можна назвати безвідповідальністю, халатністю та недбалістю, які коштували життя двох дітей.

Також щороку служби у справах дітей з усіх регіонів держави надають обов’язковий звіт про перевірки в родинах, де є діти під опікою, піклуванням, усиновлені або малюки у ДБСТ та прийомних родинах. І, як повідомив Юрій Павленко, з Луганщини йому цього року прозвітували, що всі такі родини, де у сімейних формах виховання перебувають 512 малюків, перевірено, жодних нарікань немає. Та як нині з’ясувалося, інформація була неправдивою.

Що планують зробити

Віднині відповідальність за подання неправдивої інформації нестимуть голови облдержадміністрацій. Тож, за дорученням Уповноваженого з прав дитини, вони повинні провести ретельні перевірки роботи районних і міських служб у справах дітей щодо обліку всиновлених хлопчиків і дівчаток, контролю за умовами їхнього проживання і виховання, звірити надані батьками адреси. І прозвітувати до 1 вересня.

Служба Уповноваженого також ініціює внесення змін до Сімейного, Кримінального кодексів та постанов Кабміну щодо того, як мають діяти працівники служб у справах дітей та інші посадові особи (дільничні міліціонери, лікарі, вчителі) у тій чи іншій ситуації під час перевірки та супроводу таких родин.

Також охочі всиновити дитину, створити прийомну родину або дитячий будинок сімейного типу обов’язково проходитимуть навчання в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Саме за його результатами фахівці робитимуть висновок, чи можуть ці люди взяти на виховання сироту, а також нададуть рекомендації щодо віку і стану здоров’я дітей, яких найкраще взяти у конкретну сім’ю. Надалі ж раз на два роки батьки-вихователі проходитимуть курси перепідготовки.

А допомогу їм надаватимуть соціальні працівники, кількість яких згідно з рішенням Кабінету Міністрів на виконання соціальних ініціатив Президента влітку цього року збільшилася на 12 тисяч осіб. Отже, кількісно кадрове питання тут можна вважати вирішеним. Головне, аби ці люди працювали відповідально і сумлінно.

Любомира КОВАЛЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.