Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Українці більше купують долари, ніж продають

Попит на тверду валюту в Україні майже зрівнявся із тим, що спостерігався у передкризовому листопаді 2008 року.

У жовтні цього року українці купили валюти на 3,2 мільярди доларів, а продали — лише на 1,34 мільярдів. Тобто різниця між купівлею та продажем становить 1,87 мільярдів доларів. У листопаді 2008 року, напередодні краху багатьох великих українських банків, різниця між купівлею та продажем валюти населенням становила 2,3 мільярди.

Утім, експерти називають різні причини такого зацікавлення українців вільноконвертованою валютою. Якщо у 2008 році це були сильні передкризові очікування населення, то тепер головною причиною валютного ажіотажу називають сильні інфляційні і девальваційні очікування населення, яке при падінні купівельної спроможності гривні за традицією звертається до заощадження у доларах та євро.

Ще однією причиною, на думку оглядачів, може бути і підготовка нового Податкового кодексу, який, як вважають і підприємці, і експерти, призведе до тінізації значної частки малого та середнього бізнесу. Водночас долар завжди був, і, як виглядає, залишається головним засобом розрахунку для тіньового бізнесу.

“Гривня — стабільна валюта”

Національний банк поки що намагається утримати стабільність на валютному ринку через валютні інтервенції. У вересні він продав майже 690 мільйонів доларів, у жовтні — вже 734 мільйони доларів. При цьому загальні валютні резерви НБУ зменшувалися і перетнули психологічно важливий рівень у 35 мільярдів доларів — на кінець жовтня вони складали 34,25 мільярдів доларів. До жовтня валютні резерви НБУ постійно збільшувалися, оскільки пропозиція валюти перевищувала попит на неї. На кінець серпня валютні резерви НБУ досягли рекордної позначки у 38 мільярдів доларів. У НБУ твердять, що і надалі підтримуватимуть гривню валютними інтервенціями при потребі.

Водночас в уряді звертають увагу на іншу статистику. Зокрема, прем’єр-міністр Микола Азаров під час свого виступу на Віденському економічному форумі нагадав, що лише на початок цього року валютні резерви українського Національного банку становили 26,5 мільярдів доларів. Пан Азаров твердить, що гривня є стабільною, як ніколи.

“Гривня сьогодні не просто достатньо стійка, але й абсолютно стабільна валюта,” — заявив прем’єр. Він також твердить, що уповільнюється і інфляція — якщо у вересні вона стрибнула до 2,9% (цей показник був максимальним для вересня від кризового 1998 року), то у жовтні вже уповільнилася до 0.5%.

Раніше і віце-прем’єр з економічних питань Сергій Тігіпко заявляв, що не бачить причин для падіння гривні чи падіння довіри населення до української валюти.

Анастасія ЗАНУДА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.