Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Слуга будинку на печерському пагорбі. Як заступник керівника фракції СН придбав маєток у центрі Києва

[17:21 23 января 2023 года ] [ Українська правда, 23 січня 2023 ]

На початку осені, коли анонімні джерела поінформували нас про те, що нардеп Халімон придбав маєток на Печерську, ми, авжеж, дуже хотіли перевірити цю інформацію.

 Кому війна, а кому — маєток

Повномасштабна війна, як це не дивно, створила зручні умови для владоможців, які не проти приховати свій не завжди відповідний спосіб життя. 

Наприклад, із міркувань безпеки з публічного доступу було прибрано електронні декларації. І тому тепер, хто скільки вкрав — тобто, вибачте, заробив або придбав, — в офіційний спосіб можна буде дізнатись хтозна-коли і хтозна-як.

Відсутність контролю, очевидно, призводить до втрати відчуття підзвітності. І, як наслідок, з'являються такі факти, як у цій історії. Історії про заступника голови парламентської фракції влади “Слуга народу” та народного депутата. 

Це історія про те, як “нові обличчя” хочуть жити і живуть, як старі.

У Києві є такий собі дороговартісний шмат землі на Печерських пагорбах. Він розташований біля ботанічного саду імені Гришка.

Унікальність цієї місцини в тому, що тут знаходиться приватна забудова. Тобто тут можна жити в приватному маєтку буквально на відстані 5 хвилин від самого центру столиці. 

 

Звіринець (Печерськ) 

Історично так склалося, що це місце облюбували дуже заможні персоналії. Тут і зірки шоубізнесу, і люди, пов'язані з владою та великими грошима. З-поміж відомих особистостей: Микола Азаров, Володимир Литвин і навіть настоятель Києво-Печерської лаври владика Павло має тут будинок. 

Влітку минулого року — так, того самого сумнозвісного 2022-го року — тут обзаввся маєтком і 39-річний “слуга народу” Павло Халімон. 

 

Маєток Павла Халімона

“Привид маєтку на пагорбі” 

На початку осені, коли анонімні джерела поінформували нас про те, що нардеп Халімон придбав маєток на Печерську, ми, авжеж, дуже хотіли перевірити цю інформацію. 

Однак онлайн реєстр речових прав був закритий після початку повномасштабного вторгнення Росії, як і електронні декларації. І в цьому є сенс, оскільки в реєстрі за прізвищем ви можете отримати інформацію про нерухомість депутата з адресою. А в умовах війни існує ризик, що цією інформацією може скористатися ворог. 

Нещодавно нам вдалося дізнатися, яка нерухомість значиться у власності депутата Халімона. Яким же було наше здивування, коли виявилося, що в нардепа немає у власності нового маєтку на Печерську.

Ціна купівлі виявилась досить незначною: наприклад, за одну ділянку площею 2 гектари Анастасія, відповідно до договору, сплатила 29,8 тисяч гривень, за іншу аналогічної площі — 30 тисяч гривень.

“Українська правда” завдяки джерелам у правоохоронних органах отримала копії договорів купівлі-продажу декількох земельних ділянок. 

 

Від імені кількох продавців землі діяв Зорій Андрій Васильович. Це — співзасновник компанії “Агро-Хаус”, директором якої був Павло Халімон.

Окрім того, Андрій Зорій був партнером ексдружини нардепа Оксани Халімон по фірмі “Прометей—Газ”. А також він став власником фірми “Прометей-Газ 1” після Павла Халімона, коли той пішов до Верховної Ради.

 

 

Анастасію Котеленець у цих угодах представляла Ропчан Наталія Володимирівна. Вона працювала помічницею нардепа Павла Халімона та отримувала зарплату з бюджету. Раніше Халімон та Ропчан працювали в Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області (2012 рік). 

 

 

Усі ці факти разом із купівлею маєтку виглядають так, наче слуга народу намагається їх приховати від народу.

До того ж це може бути схемою, за якою організатори знаходять осіб для отримання безкоштовних ділянок, а ті вже за символічну ціну продають землю третій особі. 

Маєток на Печерську за ціною квартири

Нам стало цікаво, за скільки Анастасія Котеленець придбала маєток на Печерську в розпал війни. 

За допомогою джерел у правоохоронних органах ми дістали договір купівлі-продажу і цього маєтку. 

 

Відповідно до цього документу, будинок разом із земельною ділянкою площею в 10 соток коштував 10 мільйонів 300 тисяч гривень, із яких вартість будинку становила 6,5 мільйона гривень, а ділянки — 3,8 мільйона гривень.

 

 

 

Продавець — архієрей Православної церкви України Олександр Драбинко — в документі засвідчив, що зазначену в договорі ціну продажу він вважає вигідною для себе. 

 

Водночас ми проаналізували сайти з продажу нерухомості. Виявилось, що будинки поблизу Ботанічного саду аналогічної площі коштують близько 50—60 мільйонів гривень.

“Без коментарів” 

Тобто Павло Халімон, тобто, даруйте, Анастасія Котеленець якимось чином змогла придбати маєток на Печерську в п'ять-шість разів дешевше за вартість маєтків аналогічної площі на тому ж таки Печерську. 

Ми звернулися по пояснення і до продавця маєтку, пана Драбинка, і до самого народного депутата Павла Халімона, і до Анастасії Котеленець. 

 

Почувши запитання, і Халімон, і Котеленець кинули слухавки. 

Олександр Драбинко стосовно обставин продажу маєтку повідомив наступне: 

Так, будинок дійсно продано. Продажем займався мій брат через ріелтора. Кому вони продали, я не цікавився, я ним не користувався з 2013 року, і продати прийшлось дійсно за значно заниженою ціною, оскільки те, що просили за нього, ніхто не давав з багатьох причин. Там навколо забудова, а те, що можна було просити 10 років тому, ніхто не давав.

Отримана ціна є комерційною таємницею. А продав занадто дешево, оскільки категорично потрібні були гроші, тим паче розпочалась війна. Будинок втратив свою цінність, і навіть говорили, що взяли б його під знос ради землі. Прийшов у запущення за роки, оскільки ніхто в ньому не жив, і до того ж в ньому була пожежа. Фактично для проживання його необхідно переробляти було повністю”.

Водночас у договорі купівлі-продажу вказано, що покупець оглянув будинок. Недоліки або дефекти, які перешкоджали б його використанню за призначенням, на момент огляду виявлені не були.

Хто такий Павло Халімон? 

Прізвище Павла Халімона вперше пролунало в антикорупційних розслідуваннях у 2020 році. Тоді колеги з програми “Схеми” опублікували записи, на яких депутат домовляється з аграрним бізнесменом про співпрацю на вигідних умовах. 

Того разу бізнесмен звинуватив депутата у вимаганні задля створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

Але окремої уваги заслуговує не тільки історія народного депутата Халімона, а і його шлях у велику політику, про який той розповідав у 2019 році в ефірі “Суспільне. Чернігів”.

“Що стосується того, як я потрапив до команди Володимира Зеленського, — це досить давня історія. Вона почалась ще 2014 року. Я професійно займаюсь хокеєм, і одного дня до нас на лід завітали представники “Кварталу”. І вони знімали комедійний ролик… Після того, як я дізнався, що Володимир Зеленський буде йти в президенти України, я до нього зателефонував і запропонував свою допомогу”.

 

Халімон обіймає посаду заступника керівника фракції “Слуга народу” та заступника керівника парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики, він також є головою Чернігівської обласної організації партії “Слуга народу”. 

Як депутат Халімон все це встигає, щодня залишаючи новий маєток близько обіду, невідомо.

Як і невідомо, чи встигне “слуга народу” доробити ремонт у новому маєтку до того, як компетентні органи перевірять відповідність способу життя депутата його статкам. 

Михайло ТКАЧ 

 

 

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.