Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Шахтарі на горі

[08:52 05 августа 2009 года ] [ Україна молода, №141, 5 серпня 2009 ]

Один із піків—“п’ятитисячників” на Тянь—Шані назвали на честь гірників України, які його підкорили.

У горах Тянь—Шаню з’явився Пік шахтарів України. Про це через супутниковий зв’язок уже повідомив у Донецьк керівник експедиції альпіністів та шахтарів, майстер спорту міжнародного класу Сергій Ковальов. Донеччани здійснили сходження у масиві льодовика Південний Інильчек на безіменну вершину заввишки 5132 метри і, як і планували, назвали її на честь шахтарів України. На маківці гори учасники експедиції також встановили прапори нашої держави та Донецької області, зменшену копію скульптури “Слава шахтарській праці” вагою 600 грамів, а також зразки донецького вугілля. Його напередодні старту експедиції вручили альпіністам гірники—Герої України Валерій Гречушкін та Микола Жауров.

Згадана акція — не перша. У 2007 році, коли Донецька область відзначала своє 75—річчя, на найвищу вершину Кавказу — Ельбрус — піднялися 75 донеччан, серед яких були й тутешні шахтарі. Подібне сходження відбулося також минулого року: донбасько—гімалайська експедиція підкорила Еверест і залишила на найвищій вершині світу шматки вугілля з чотирьох шахт регіону. Прикметно, що “чорне золото” альпіністи видобували й піднімали на—гора власними руками, попередньо опустившись на кілометрову глибину.

“Ми вперше в історії українського альпінізму, а можливо, й в історії світового альпінізму хочемо залучити до сходження людей, які реально працюють у шахтах — тих же прохідників, — розповів перед стартом голова Федерації альпінізму та скелелазіння Донецької області, майстер спорту міжнародного класу Сергій Ковальов. — Ми хочемо, аби на вершині пліч—о—пліч одночасно стояли і спортсмени—альпіністи, і гірники”.

Як повідомив пан Ковальов, учасники експедицї попередньо чітко визначилися з місцем, де відбуватиметься сходження. Це віддалений і важкодоступний район у горах Тянь—Шаню неподалік кордону з Китаєм, де залишилися місця й вершини, куди ще не ступала нога людини. В експедиції до Тянь—Шаню взяли участь 16 осіб: четверо альпіністів і четверо гірників з шахт “Білицька” (Добропілля), імені Бажанова та шахтоуправління “Донбас” (Макіївка). Шахтарів для сходження на вершину 5 132 метри обирали під час навчально—тренувальних зборів у Криму та на Кавказі.

Павло КУЩ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.