Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Рейтинг найбільших споживачів електроенергії України

[15:53 20 августа 2020 года ] [ Бизнес Цензор, 20 августа 2020 ]

В 2019 році в Україні було спожито 150 млн МВт-год електроенергії, з них на 17 найбільших споживачів припало 10% споживання.

БізнесЦензор отримав від джерела в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості обсяги середньомісячного споживання електроенергії найбільшими підприємствами України в 2019 році.

На основі цих ми вирахували орієнтовний річний обсяг споживання електроенергії цими підприємства та побудували рейтинг — найбільші споживачі електроенергії України.

Для цього ми розділили підприємства на діапазони за обсягами споживання електроенергії: річне споживання електроенергії від 1 млн МВт-год; від 100 тис. до 1 млн МВт-год; від 50 тис. до 100 тис. МВт-год; від 30 тис. до 50 тис. МВТ-год.

Загалом в 2019 році в Україні було спожито 150 млн МВт-год електроенергії, з них на 17 найбільших споживачів припало 10% споживання.

Діапазон споживання від 1 млн МВт-год

Найбільшими споживачами електроенергії в Україні є феросплавні заводи — Нікопольський та Запорізький завод феросплавів. Вони контролюються групою Приват Ігоря Коломойського.

Ці підприємства використовують електропечі, тобто основним енергоносієм для них є електроенергія. Також вони є монополістами в Україні з виробництва феросплавів, які використовуються в металургії для покращення якості прокату та отримання різних марок сталі.

Групі Приват належить і третій виробник феросплавів — Стаханівський феросплавний завод, але він знаходиться на окупованій Росією частині Донбасу.

Минулого року обсяг споживання Нікопольського та Запорізького заводів феросплавів становив 5% всього споживання електроенергії в країні. При цьому НЗФ в рік споживає майже 4 млн КВт-год електроенергії.

Витрати феросплавних заводів групи Приват за 2019 рік могли становити до 10 млрд грн.

НЗФ займає першу позицію нашого рейтингу, а ЗЗФ — третю. 

На другій - АрселорМіттал Кривий Ріг. Комбінат входить в міжнародну групу ArcelorMittal. Приватизація Криворіжсталі — єдиний успішний приклад крупного державного об'єкту за 24 млрд грн.

Далі за обсягами споживання електроенергії йде електрометалургійне підприємство Дніпросталь, яке входить в трубно-колісно корпорацію Інтерпайп Віктора Пінчука.

Дніпросталь — єдиний побудований в часи незалежності України металургійний завод. Він використовує електродугові печі і виготовляє з лому чорних металів заготовку для стальних труб та залізнодорожних коліс, які виробляються на інших заводах групи.

Пятим найбільшим споживачем електроенергії в Україні є Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча. Річний обсяг споживання електроенергії цим підприємством знаходиться в межах 1 млн КВт-год.

ММК ім. Ілліча входить в найбільшу гірничо-металургійну групу Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського. Це вертикально інтегрована металургійна група, яка займається видобутком залізної руди, збагаченням, виробництвом чавуну, сталі та прокату.

ММК Ілліча Ахметов придбав в 2010 році у червоного директора Володимира Бойка, після перемоги Віктора Януковича на виборах президента. Перед покупкою Володимир Бойко заявив про рейдерську атаку на підприємство.

Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат — найбільший в Європі виробник залізорудних окатишів (або ще котуни). Входить в групу Ferrexpo Костянтина Жеваго.

Діапазон споживання від 100 тис. до 1 млн МВт-год

Більше півмільйона КВт-год в рік споживають Запорізький титано-магнієвий комбінат, Дніпроспецсталь, Павлоградвугілля, Азовсталь та “Карпатнафтохім”, Калуш Івано-Франківська область.

Запорізький титано-магнієвий комбінат — виробник титанової губки, працює на сировині Об'єднаної гірничо-хімічної компанії і управляється Фондом держмайна.

Дніпроспецсталь — металургійний завод, який виробляє спеціальні марки сталі. Належить російській групі VS Energy.

Павлоградвугілля входить в групу ДТЕК і є найбільшим виробником енергетичного вугілля в Україні. Видобуває майже 70-80% енергетичного вугілля в Ураїні.

Металургійний завод Азовсталь входить в групу Метівнест, виготовляє прокат та є монополістом з виробництва залізничних рельс.

“Карпатнафтохім”, Калуш Івано-Франківська область виробляє етилен, поліетилен, вінілхлорид, каустичну соду, хлор і суспензійний ПВХ, знаходиться в Івано-Франківській області України.

У 2017 році це підприємство було придбано у російського Лукойла бізнесменами Ігорем Щуцьким та Ілхамом Мамедовим. До цього підприємство не працювало з 2012 року.

Трохи більше 100 тис МВТ-год на рік споживають підприємства Об'єднаної гірничо-хімічної компанії та Шахтоуправління Покровське.

ОГХК — найбільший виробник ільменітового, цирконієвого та рутилового концентратів в Європі. Це державна компанія і перебуває в управлінні Фонду державного майна, яке планує виставити підприємство на приватизацію в 2021 році.

Об'єднана гірничо-хімічна компанія створена в 2014 році для управління “Вільногірським гірничо-металургійним комбінатом” (ГМК) та “Іршанським гірничо-збагачувальним комбінатом” (ГЗК).

Вона була створена після того, як уряд розірвав договори оренди майнових комплексів цих підприємств з компанією “Кримський титан” з Group DF Дмитра Фірташа.

Іршанський ГЗК знаходиться в Житомирській області та видобуває і збагачує ільменітові руди (титанова руда). Вільногірський ГМК знаходиться в Дніпропетровській області і видобуває концентрати рідкісних металів.

Руди, які видобувають та збагачують підприємства ОГХК, використовуються при виробництві титану, пігментів, кераміки, скла та рідкісних металів — цирконію.

Шахтоуправління Покровське — найбільший виробник коксівного вугілля, яке використовується металургією як паливо для доменних печей. В 2018 році власниками ШУ Покровське стали Рінат Ахметов та Вадим Новинський.

До цього підприємство входило в групу Донецьксталі російського православного бізнесмена Вадима Нусенкіса.

Діапазон споживання від 50 тис. до 100 тис. МВт-год (В цій групі вказані найбільші споживачі, що приєднані до мереж НЕК “Укренерго”)

В межах 50-60 тис. МВт-год електроенергії в рік споживають Харківський плитковий завод, Азовелектросталь, Південний ГЗК та Сумихiмпром.

Харківський плитковий завод — найбільший в Україні виробник керамічної плитки, входить в керамічну групу “Голден-Тайл” і належить Валентину Шеветовському.

Маріупольський метзавод Азовелектросталь виготовляє трубні злитки, заготовку, велике та дрібне вагонне литво та для важкого, енергетичного і транспортного машинобудування. Підприємство входить в холдинг Азовмаш бізнесмена з оточення Януковича Юрія Іванющенка та родини покійного Олександра Савчука.

Рейтинг найбільших споживачів електроенергії України в 2019 році

Від 1 млн МВт-г на рік Власник
Нікопольський завод феросплавів Приват Ігоря Коломойського
АрселорМіттал Кривий Ріг ArcelorMittal Лакшмі Міттала, Індія
Запорізький завод феросплавів Приват Ігоря Коломойського
Дніпросталь Інтерпайп Віктора Пінчука
Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новінського
Полтавський ГЗК Ferrexpo Костянтина Жеваго
Від 100 тис. до 1 млн МВт-г на рік Власник
Запорізький титано-магнієвий завод Держава в особі Фонду держмайна
Дніпроспецсталь VS Energy росіян Євгена Гінера, Михайла Воєводіна та Олександра Бабакова
Павлоградвугілля ДТЕК Ріната Ахметова
Азовсталь Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новінського
Карпатнафтохім Ігор Щуцький, Ільхам Мамедов
Обєднана горно-хімічна компанія Держава в особі Фонду держмайна
Шахтоуправління Покровське Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новінського
Від 50 тис. до 100 тис. МВт-г на рік* Власник
Харківський плитковий завод Golden Tile Валентина Шеветовського
Азовелектросталь Азовмаш Юрія Іванющенка та родини Олександра Савчука
Південний ГЗК СКМ Ріната Ахметова
Сумихiмпром Держава, під контролем Дмитра Фірташа

* В цій групі вказані найбільші споживачі, що приєднані до мереж НЕК “Укренерго”

 

Південний ГЗК — найбільший гірничо-збагачувальний комбінат України, видобуває залізну руду в Кривому Розі. В реєстрі юридичних осіб особисто записаний на Ріната Ахметова. Він придбав це підприємство у російського олігарха Романа Абрамовича, який в 2007 році викупив його у групи Приват Ігоря Коломойського.

Сумихiмпром спеціалізується на виробництві однокомпонентних азотних добрив, двох і трикомпонентних комплексних добрив. З 2012 року перебуває на стадії санації через борги перед компаніями Фірташа.

“Сумихімпром” штучно доводилися до банкрутства з метою подальшої приватизації. Керуючим санацією призначено голову правління заводу Ігоря Лазаковіч. Раніше він був топ-менеджером в Ostchem.

Юрій ВІННІЧУК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.