Останні два тижні росіяни активізували крадіжку та вивіз зернових з України. Крим — не кінцева точка. У Севастополі два тижні тому відновив роботу зерновий термінал “Авал” (колишня “Авліта” Ріната Ахметова).
Довга черга з понад 30 вантажівок заблокувала дорогу. На кожному зерновозі намальовано Z — неофіційний логотип російського вторгнення в Україну. Відео колони опублікувало видання РІА “Мелітополь”. За даними видання, машини рухалися з Мелітополя в бік Криму. Лише в цьому рейсі окупанти могли вивезти 600 тонн зернових.
Усього ж із початку війни росіяни вивезли кілька сотень тисяч тонн зернових із Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі ТСН. За його даними, на цих територіях до початку війни зберігалося 1,5 млн тонн зернових. “Росіяни використовують тактику початку ХХ століття з крадіжкою зерна та вивезенням його з України”, — сказав він. Орієнтовна ринкова вартість 1,5 млн тонн — мінімум на $300 млн.
Беруть все без розбору, підтверджує генеральний директор агрокомпанії HarvEast Дмитро Кушнір. В окупації опинилися 80 000 га зі 130 000 га, які орендував HarvEast, що входить до СКМ Ріната Ахметова. “Коли російські військові увійшли до Донецької області, вони, ймовірно, вирішили показати, що вони “найдобріші в світі люди”. Тому дозволили місцевим, які підтримують “ДНР”, забрати нашу фуражну пшеницю”, — іронізує Кушнір. В подальшому вже окупанти почали вивозити зерно.
Експропріюють не лише зерно, а й сільгосптехніку. Росіяни дозволили місцевим фермерам, які погодилися перереєструватися в “ДНР”, забрати будь-яку техніку HarvEast, яка їм сподобалася.
“Вони навіть намагалися призначити свого наглядача на наше підприємство, але поки що так нікого й не поставили. Кандидатури постійно змінюються. У них там своя внутрішня боротьба триває”, — розповідає Кушнір. На його думку, росіяни збираються націоналізувати актив “за законами “ДНР”.
HarvEast збирає та документує всю інформацію про злочини росіян і подаватиме до суду на Росію. “За попередніми оцінками, йдеться про збитки на десятки мільйонів доларів”, — каже Кушнір.
Останні два тижні масштаби крадіжок зростають. Фермери в окупації стали масово скаржитися на крадіжку зерна, розповів міністр агрополітики та продовольства України Микола Сольський в інтервʼю “Настоящее время”.
Розграбували елеватор у Геніческому районі та вивезли зерно до Криму, розповідає Олександр Гордієнко, голова Асоціації фермерів та землевласників у Херсонській області. Він розповідає, що росіяни десь крадуть зерно, десь намагаються купити. “Наприклад, у Каховському районі вони зібрали фермерів та пропонували купити зерно по $100 за тонну, — розповідає він. — Поки що добровільно”.
Так собі угода — середня ціна в Україні за тонну пшениці зараз близько $250, на світовому ринку близько $400.
Вивезення збіжжя з України — це не самодіяльне мародерство, а послідовна політика Росії. За рахунок вивезення збіжжя з окупованого Херсона агресор планує поповнити фонд сільськогосподарської продукції.
Наприклад, депутати Красноярського краю хочуть за рахунок українських продуктів компенсувати вплив санкцій, через які відчувається нестача овочів та культур у їхньому регіоні. “Експропріація надлишків торішнього та нинішнього врожаю фермерів Херсонського регіону стане одним із інструментів надання допомоги малим формам господарства”, — йдеться в рішенні депутатів.
У МЗС України назвали це продовженням політики сталіністів та нацистів, яка призвела до Голодомору 1932—1933 років та штучного голоду 1946—1947 років.
Крим — не кінцева точка для викраденого зерна. У Севастополі два тижні тому відновила роботу “Стівідорна компанія “Авал”. Це колишнє підприємство Ріната Ахметова “Авліта”, яке росіяни націоналізували у 2014 році. “Перевалка зерна на кораблі йде щоночі”, — розповів місцевий житель, який попросив не називати його імʼя. Далі зерно йде до інших країн.
Наприклад, 2 травня із Севастополя пішов човен із зерном на Краснодарський порт “Кавказ”. Звідти зерно відправили до Єгипту, свідчать дані Marine Traffic.
Крадіжка зерна та продуктів загрожує проблемами з продовольством на тимчасово непідконтрольних територіях, вважає Сольський. На півдні скоро буде врожай пшениці, але фермери в цій ситуації цілком можуть сказати: “Ось вам ключі від трактора — їдьте, збирайте самі… Це шлях, який завершиться погано для окупантів”, — каже міністр.
Росіяни вивезли до Чечні техніки мінімум на €1,5 млн
Наприкінці березня та на початку квітня компанія “Агротек-Інвест”, офіційний дилер американського виробника сільгосптехніки John Deere в Україні, повідомила про крадіжку техніки з виставкового майданчика в Мелітополі. Росіяни вкрали 27 одиниць техніки.
На техніці встановлені GPS-маячки та система віддаленого контролю. Завдяки цьому техніку вдалося відстежити та заблокувати її роботу. Частину було знайдено в селі неподалік Мелітополя, а частину в Чечні, у селищі Хакан-Юрт під Грозним. Звідти родом голова уряду Чечні Муслім Хучієв.
Любов ПЕТРУШКО
Что скажете, Аноним?
[18:17 20 января]
[15:50 20 января]
[11:44 20 января]
18:00 20 января
17:50 20 января
17:40 20 января
17:30 20 января
17:20 20 января
17:10 20 января
16:50 20 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.