Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Працівників приймальних комісій більше, аніж самих вступників…

[14:36 02 августа 2010 года ] [ Високий Замок, 31 липня 2010 ]

Усі згадують незлим тихим словом Азарова, який додав до вступної кампанії 5 днів.

Штиль… Одним словом можна описати теперішню ситуацію у приймальних комісіях. Якщо у перші дні приймальні комісії змушені були витримувати “штурм” випускників, то тепер вступників серед дня зі свічкою не знайдеш. Працівники приймальних комісій, незважаючи на це, мусять виходити на роботу, нудяться та згадують незлим тихим словом Азарова, якому припекло раптом продовжити терміни вступної кампанії.

31 липня, у день завершення “старого” терміну вступної кампанії, кореспондент “ВЗ” обійшла приймальні комісії деяких львівських вузів. До ЛНУ імені Івана Франка прийшла о 8-й. Ще півтора тижня тому тут о 6-й ранку була хмара людей. Тепер під головним корпусом зустріла лише двох дівчаток, які самотньо вивчали папери з оголошеннями. Увагу привернуло одне з них: “Усі абітурієнти, незалежно від місця у рейтингу, які бажають вступити на платну форму навчання, можуть подати документи…”. В університеті пояснили, якщо потім виявиться, що абітурієнт і на платне не вписується, то запропонують інший варіант, наприклад, заочне платне. Головне — не втратити абітурієнта…

Під іншими пунктами подання документів — на вул. Грушевського та Драгоманова — взагалі нікого немає.

Близько дев’ятої ранку біля відчинених дверей НУ “Львівська політехніка” знаходжу лише трьох хлопчаків зі скейт-бордами (явно не вступників) та двох прибиральниць, що розмовляють на подвір’ї.

О дев’ятій годині навідалася у пункт прийому на вулиці Дорошенка. Дві працівниці приймальної комісії чекали, доки їм принесуть ключ, щоб відчинити двері. У коридорі, крім них, більше нікого не було.

Вичікую дві годинки, може, хоч сяка-така черга назбирається… Дива не сталося. Зазирнула в аудиторію, а там двоє людей заповнюють документи. В іншій аудиторії, де видають абітурієнтам розписки, хтось із приймальників розмовляє, хто “В контакти” зайшов. “Клієнтів” практично немає.

Двоє дівчат-студенток, залучених до роботи комісії, йдуть коридором, розмовляючи, хвилюються, чи зможуть відпочити. Назустріч — старший чоловік, вочевидь, “шеф”. “Вам не здається, що нас тут забагато?” — запитують.

Біля дверей приймальної комісії Української академії друкарства також всього лише кілька людей. У спеціально відведеній аудиторії троє хлопців заповнюють бланки заяв. Як пояснили “Високому замкові” у приймальній комісії, вже десь тиждень, як кількість вступників зменшилася удвічі.

Ще раз повернулася у “Львівську політехніку”. Черг немає. Працівниці приймальної комісії, дізнавшись, що я журналіст, просять написати, що не треба було продовжувати термінів.

Скільки не ходила вузами, мені не вдалося знайти жодної людини, котра була б “за”. Якби більший термін встановили відразу — інша річ, кажуть у приймальних комісіях. А змінювати графік, коли поїзд вже пішов, кому воно треба? Так, проблем під час цієї вступної кампанії виникало багато. Люди, почувши, що на все їм виділили лише два тижні, не на жарт злякалися. Паніка розвивалася зі швидкістю епідемії. Кореспондент “Високого замку” у ці дні навідувалася у приймальні комісії, на власні очі пересвідчилася, що не малу роль у виникненні “корків” біля комісій зіграли батьки. Як на мене, то значно розумніше вчинили ті, хто перечекав бурю. По-перше, вони менше відчули на собі “принади” черг, по-друге, отримали можливість не нести документи наосліп, а, ознайомившись із конкурсною ситуацією, подавати на ті спеціальності, де мали більші шанси. Як уникнути вступних проблем наступного року? Дехто радить збільшити терміни подання документів, починаючи вступну кампанію швидше. Адже вже на початку липня більшість вступників мали потрібний комплект документів. Очевидна вигода для всіх: на початку серпня всі вже все знають, працівники приймальних комісій можуть хоч трохи відпочити. Для абітурієнтів також вигода очевидна: адже вступом все не завершується. Для тих, хто приїхав з інших міст, треба шукати житло або вибивати гуртожиток. Чи встигнуть це все зробити з 15 серпня до 1 вересня? Про переднавчальний відпочинок взагалі мови немає…

Коментар

Юрій Корчак, відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ імені Івана Франка

Протягом суботи, 31 липня, у всіх пунктах прийому заяви подали 140 абітурієнтів (у перший день вступної кампанії заяв було майже 2 тисячі. — Авт.) 1 серпня ми зробили вихідний. Люди кілька тижнів працювали без вихідних, були дуже втомлені. Виникає ще одна проблема: працівники приймальних комісії ще до наказу МОН понаписували заяви на відпустки, а тепер треба працювати. У нас до роботи залучені студенти, у них також мають бути канікули…

Анастасія РОЗДОЛЬСЬКА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.