Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Попов “заморозив” Київраду

[07:42 15 апреля 2011 года ] [ Комментарии, 14 апреля 2011 ]

Керівництво країни та КМДА “шугнуло” Довгого, заблокувало на невизначений термін роботу Київради й вирішує, що робити з цим “рудиментом” демократії.

Про те, що голова КМДА Олександр Попов страшенно не хотів проводити сьогоднішню, зрештою скасовану, сесію Київради було відомо ще вчора від представників опозиційних фракцій БЮТ та “УДАР”, які прямо сказали, що Олександр Павлович вмовляє усіх зачекати з сесією. Виявилося, що бажання Попова мають майже властивість законів — вчора пізно ввечері секретар Київради Олесь Довгий скасував зібрання депутатів, а сам зник, як подейкують, за кордоном. Весь цей ланцюг подій, швидш за все, став результатом проміжних домовленостей між Довгим та “лялькарями”, які стоять за Києвміськадміністрацією. Тобто Довгий скасував дійство, до якого КМДА була не готова, а його випустили за кордон.

Скасування сесії та зникнення Довгого з українських обріїв було вигідне нинішній владі по кільком причинам. По-перше, “біло-блакитна” влада поки остаточно не визначилася з кандидатурою нового секретаря Київради та механізмом його обрання, адже, в нинішньому законодавчому полі для цього необхідна “добра воля” мера Леоніда Черновецького. В принципі кастинг на роль спадкоємця Довгого вже давно триває. Називається кандидатура “тушканчика” з БЮТ і лідера групи “Столичні реформи” Юрія Дмитрука (колишній керівник міліції Голосіївського (Московського) району, нині просто юрист та людина, яка має підходи практично до кожного депутата Київради), який зараз майже відверто “ліг” під Попова. Лунає прізвище лідера фракції ПР Олексія Омельяненка, який є креатурою нардепа Василя Горбаля. Останній на пару з міністром освіти та науки Дмитром Табачником нещодавно повернув собі вплив на столичний осередок ПР.

Однак, за даними порталу “Київ. Коментарі”, зараз найактивніше обговорюється постать депутата від Громадського активу Києва (ГАК) Галини Гереги, яка є співвласницею мережі будівельних супермаркетів “Епіцентр”. Щодо ГАКу, то у Київраду він заходив, як утворення підконтрольне нардепу-“регіоналу” Василю Хмельницькому, але натепер сам нардеп розгубив свій вплив взагалі та на “гаківську” фракцію, зокрема. Що стосується Гереги, то, швидш за все, місце у списку ГАКу їй дісталося насамперед завдяки спонсорській допомозі на виборах і вона точно не почуває себе зобов’язаною Хмельницькому. Її аполітична постать виглядає досить компромісним варіантом.

Однак пошук кандидата в київські секретарі не єдина проблема влади, адже, якщо зі створенням своєї більшості у Попова та відставкою Довгого усе складається більш-менш добре, то з внесенням кандидатури його наступника є певні проблеми — запропонувати його прізвище Київраді має Леонід Черновецький. За даними джерел в КМДА порталу “Київ. Коментарі”, зараз жваво обговорюється варіант змін закону про столицю, котрі б виключили зі “схеми” Черновецького, однак, цей нахабний варіант — крайній, на який зважаться “регіонали”. Поки що влада намається зіграти на протиріччях Довгого й Черновецького, які вважають один одного зрадниками. Олесь Станіславович підозрює Леоніда Михайловича, що той готовий його “здати”, а Черновецький ображений на Довгого за те, що той першим пішов на співпрацю з новим керівництвом КМДА. Отже роздмухуючи взаємні підозри, влада може отримати своє.

Що стосується зникнення Довгого, то це лише “тайм-аут”, після якого можливі три варіанти розгортання подій. Перший сценарій — Довгий домовиться про “індульгенцію”, повернеться у Київ, складе повноваження й більше не буде плутатися під ногами. Другий — Довгий побоїться повертатися та відмовиться домовлятися й тоді його будуть, як й В’ячеслава Супруненка, шукати з Інтерполом, а по ходу зроблять з Олеся Станіславовича “столичного Лазаренка”. І третій самий неймовірний варіант — Довгий не йде на компроміси, повертається в Київ й продовжує боротьбу, яка, швидш за все, закінчиться “посадкою”.

Утім, в тому, що Довгий опинився на роздоріжжі вже є великий позитив для нинішньої столичної влади — поки він думає над своїм майбутнім робота незручної для Попова Київради заблокована й буде “розморожена” тільки тоді, коли стане “ручною”. Київрада на останній сесії вже показала, якою недоброю по відношенню до Попова вона може бути й Олександр Павлович не хоче більше відкривати трибуну різним опозиціонерам та ображеним від Блоку Черновецького для критики на свою адресу. Але найголовніше він не бажає надавати можливість для прийняття рішень, що суперечать його настановам, як це було, наприклад, з програмою приватизації та з проханням КМДА відтермінувати заборону продажу алкоголю та тютюну в кіосках.

Віталій ПІРОВИЧ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.