Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Політикам дозволили не декларувати доходи родичів

[10:39 24 декабря 2010 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 23 грудня 2010 ]

Верховна Рада підтримала законопроект про боротьбу із корупцією, який запропонував президент Віктор Янукович.

Верховна Рада підтримала законопроект про боротьбу із корупцією, який запропонував президент Віктор Янукович.

Цьому голосуванню передувало скасування кількох законів із так званого “антикорупційного пакета”, який так і не набув чинності, хоча був ухвалений ще у 2009-му році.

Цей пакет багато хто називав революційним. Однак введення їх у дію постійно відкладалося, бо навіть автори визнавали, що тоді, у 2009-му, вони “перегнули палицю”. Вони посилалися на працівників УБОЗу, які твердили, що закон занадто репресивний, і за формальною ознакою порушниками можна буде назвати мало не кожного. Тому депутати вирішили доопрацьовувати документ і запровадити його із 1 січня 2011-го року.

Однак міністерство юстиції та президент вирішили піти іншим шляхом — не переписувати суперечливі норми, а написати новий закон замість чотирьох старих.

Той, хто заглибився у зміст і скасованих законів, і щойно схваленого закону про боротьбу з корупцією, може помітити багато спільного. Ось лише деякі із цих збігів: коло тих, хто потраплятиме під відповідальність за корупційні дії, розширено, це не лише державні чиновники, але й судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ.

Також усі ці закони пропонують суттєво збільшити штрафи і запровадити кримінальну відповідальність за корупційні дії, зокрема, одержання і давання хабара, а також використання службового становища при прийомі на роботу родичів.

І скасований антикорупційний пакет, і новий закон запроваджує чіткі терміни подачі звітів не лише про доходи, але й видатки чиновників.

Але у новому законопроекті відсутня стаття, що є принциповою у розмові про чесність чиновників: стаття про обов’язковість декларування доходів і видатків членами сімей державних чиновників, посадовців, суддів, прокурорів та усіх тих, на кого цей закон поширюватиметься.

Декларації про доходи представників влади чи місцевого самоврядування досить часто викликають подив, оскільки виявляється, що у більшості із них немає ані власності, ані заощаджень. Але ті, хто досліджує тему корупції, пропонують дізнаватися про те, чим володіють близькі чи рідні чиновника чи високопосадовця. Однак за новим законом таку інформацію вимагати ніхто не матиме права.

Світлана ДОРОШ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.