“Нафтогаз України” погасив 5 мільярдів гривень кредитів, виданих йому Ощадбанком. Залишок суми боргу залишається великий, і мова може йти про реструктуризацію зобов'язань монополіста.
“Нещодавно “Нафтогаз” погасив 5 мільярдів гривень заборгованості. На піку вона доходила до 32 мільярдів гривень, але зараз складає близько 22 мільярди. Ми почуваємо себе цілком комфортно, тому що 12 мільярдів з них забезпечені за рахунок збільшення капіталу, а ще 10 — за рахунок рефінансування”, — підкреслив голова правління Ощадбанку Анатолій Гулей.
Він не уточнив, коли саме відбулося погашення частини боргу. Втім, банкір відзначив, що “Нафтогаз” діяв за власною ініціативою. “Вони дуже бояться. Тому тільки-но з'являються гроші, намагаються гасити борги”, — сказав банкір.
Він не зміг повідомити, чи відбувалося будь-яке погашення боргу компанії перед Укрексімбанком. У 2008 році цей держбанк також активно кредитував НАК.
“Нафтогаз” накопичив величезний борг перед Ощадбанком, коли наприкінці 2008 року — на початку 2009 року за рахунок кредитів оплачував імпорт газу з Росії. Зокрема, майже 18 мільярдів гривень було видано у грудні 2008 року.
За рахунок цих позик Ощадбанку вдалося не тільки залишитися у першій десятці банків України, але і зайняти міцне друге місце, і навіть отримати більший прибуток за підсумками 2009 року — 692 мільйони гривень.
Парадокс у тому, що, за рішенням НБУ, стосовно кредитів “Нафтогазу” не проводиться резервування, тобто не враховується реальна сумнівна якість цих позик. В іншому випадку, показаного прибутку реально не існувало б, і капіталу банку було б завдано нищівного удару.
Також окремим рішенням НБУ банку дозволено порушити норматив кредитування одного позичальника.
У самій компанії підтвердили факт часткового погашення боргів. “Газ ми купували за рахунок грошей, отриманих через механізм монетизації ОВДП, внесених урядом до статутного фонду компанії. А кредити погашали за свої”, — відзначив прес-секретар “Нафтогазу” Валентин Землянський.
На сайті компанії вказано, що у січні-лютому 2010 року НАК провів ряд переговорів із своїм найбільшим кредитором — Ощадбанком — за участю НБУ. Мова йшла про можливу реструктуризацію кредитної заборгованості на суму близько 22 мільярдів.
“За результатами переговорів був розроблений механізм обміну існуючих кредитів, отриманих компанією від Ощадбанку у 2008-2009 роках, на внутрішні негарантовані і незабезпечені облігації “Нафтогазу”. Зараз компанія остаточно узгоджує умови реструктуризації і планує завершити цю роботу до кінця березня 2010 року”, — йдеться у повідомленні монополіста.
Імовірно, після реструктуризації термін кредитів може зрости з одного до десяти років, і гаситимуться вони рівними частинами щоквартально лише з 2015 року. Витрати на обслуговування цих зобов'язань зменшаться більш ніж на 300 мільйонів гривень щорічно.
Імовірно, таке розвантаження потрібне НАКу, щоб узяти нові кредити.
В Ощадбанку не стали коментувати процес реструктуризації і порекомендували почекати призначення нового голови “Нафтогазу”. Одночасно Гулей спростував версію, що НАК перейде на обслуговування в Укргазбанк.
“Я сам пропонував, щоб Укргазбанк взяв на себе частину портфеля. Було розуміння, що без цих грошей він не підніметься. Але для обслуговування “Нафтогазу” цього недостатньо. Потрібен досвід супроводу такого специфічного клієнта”, — аргументував голова Ощадбанку.
Як зізнався Гулей, його не дуже лякає перспектива зменшення активів установи, що може відбутися в результаті передачі частини портфеля Укргазбанку. “Нічого страшного”, — підкреслив він.
Сергій ЛЯМЕЦЬ
Что скажете, Аноним?
[12:15 25 ноября]
10:00 26 ноября
09:50 26 ноября
09:30 26 ноября
09:10 26 ноября
09:00 26 ноября
08:50 26 ноября
08:40 26 ноября
08:30 26 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.