Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Гривня буде гнучкою — як змія

[08:06 08 января 2013 года ] [ Високий Замок, 3 січня 2013 ]

Курс національної валюти стрибатиме від 8,0 до 8,8 гривні за долар. А газ для населення може подорожчати вже на початку року.

У Новий рік зі старими проблемами. Як би ми не бажали одне одному добробуту у Рік Змії, шанси розбагатіти у більшості українців мізерні. Ані суттєвого зростання заробітних плат, ані падіння цін економічні експерти на наступний рік, на жаль, не прогнозують. Єдине, що стане дешевшим, — гривня. На цьому зійшлись усі експерти, опитані “Високим Замком”. Питання лише у тому, наскільки вона впаде.

“Попри те, що наприкінці цього року гривня зміцнилась, у 2013 році її курс знизиться. За нашими оцінками, середньорічний курс гривні буде 8,8 гривні за долар. Тобто національна валюта девальвує приблизно на 10%, — каже експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. — Це прогноз з урахуванням відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом”. Оскільки однією з умов МВФ є підвищення тарифів на газ для населення, від якого у 2012 році українців врятували вибори, експерт прогнозує, що ці тарифи можуть переглянути уже в першому кварталі наступного року.

“Відновлення співпраці з МВФ — критичне питання для України. Влада мусить піти на будь-які умови, аби тільки відновити співпрацю з Фондом. Адже питання управління боргами — зовнішніми й внутрішніми залишається. Інвестиційний клімат поганий, тому чекати на притік інвестицій з-за кордону годі, — каже директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський. — Ми очікуємо зростання ВВП на рівні 2%. При цьому інфляція у наступному році буде помітною. Індекс споживчих цін — 7,1%. Варто бути готовим до помірної девальвації гривні. Відбуватись вона буде стрибками. Як на мене, то верхня межа буде 8,6 гривні, але при цьому будуть і падіння курсу. Важливо у 2013 році підписати угоду про Асоціацію з ЄС. Не стільки з політичних міркувань, скільки з економічних. В той же час нам важливо працювати у напрямі вільної торгівлі з Митним союзом. Але це в жодному разі не означає, що нам треба приєднуватись до МС”.

У банківській сфері наступного року може продовжитись тенденція відтоку європейського капіталу (насамперед через проблеми у материнських банках) та перегрупування між українськими власниками. Тобто банки і далі перепродуватимуть, тож умови для клієнтів можуть змінюватись впродовж року по кілька разів.

“Таких високих ставок за депозитами, як у 2012 році, уже не буде. За гривневі депозити даватимуть максимум 15-17% річних, а за валютні — 3-5%. При цьому очікувати на дешеві кредити не варто. Нижче 20% річних ставки за кредитами навряд чи опустяться, — каже президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. — Залишається ймовірність, що податок з продажу валюти таки введуть. Гадаю, влада продовжить стримувати девальвацію гривні, тому курс коливатиметься в рамках 8,0-8,4. Нижче 8,4 гривні не опуститься”.

Зіновія ВОРОНОВИЧ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.