Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Жорстке “ні” офшорам

[12:07 08 ноября 2012 года ] [ Урядовий кур єр, 8 листопада 2012 ]

Уряд підготував рішення, яке припинить витік українського капіталу до Кіпру.

Як зазначається у повідомленні прес-служби Кабміну, дотепер двосторонніх домовленостей між Україною та Республікою Кіпр з цього питання не було. Країни працювали у сфері оподаткування за угодами, що дістались у спадок із часів СРСР. І хоч питання неодноразово порушувалось, воно не вирішувалось на міждержавному рівні і щоразу відкладалося в довгу шухляду. Наразі є надія, що рух українського капіталу в офшори таки буде призупинений.

Як наголошують у Кабміні, з підписанням конвенції бізнесмени обох країн отримають гарантії, що прибутки, отримані від їхньої діяльності на території іншої країни, не підлягатимуть подвійному оподаткуванню. А також, що підприємці обох держав оподатковуватимуться за однакових умов. Тобто створюються умови для поглиблення українсько-кіпрських відносин і припиняється один із найстаріших і найбільших офшорних витоків капіталу з України.

За даними “УК”, уже п’ять років Кіпр посідає перше місце за обсягом інвестицій в Україну і з України. Лише у I півріччі цього року звідти зайшло в Україну 14, 5 млрд дол. інвестиційних коштів.

До речі, як заявляв раніше голова Державної податкової служби України Олександр Клименко, нині є два варіанти боротьби з офшорами, де ми втрачаємо близько 100 млрд грн. Зокрема, додаткова ставка податків і трансфертне ціноутворення (законопроект розроблений спільно з PricewaterhouseCoopers). Наразі ДПС обговорює їх з великим бізнесом та представниками громадських організацій.

Цікаво, що питанням недопущення втечі доходів міжнародних концернів в “офшорні зони” стурбовані й керівники країн “великої двадцятки”. Нещодавно під час зустрічі міністрів фінансів “великої двадцятки” у Мехіко Німеччина та Британія оголосили, що розроблять нові підходи до оподаткування, які не допускатимуть приховування компаніями доходів у країнах з низькими податками. Нинішня система дає змогу концернам переводити доходи з країн, в яких вони були зароблені, у країни з нижчими податками, що є неприйнятним, тим більше в умовах кризи.

Коментар

Ксенія ЛЯПІНА,  заступник голови Комітету Верховної Ради України  з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва:

— Рішення про перекриття “дірки”, в яку витікали гроші з України, ми чекали багато років. Мабуть, це потребуватиме парламентського схвалення. Цілком можливо, що з боку Кіпру теж буде певне затягування переговорного процесу, бо йому вигідно зберігати офшорні відносини через отримання певного відсотка. Але Україна почала активніше проводити двосторонні переговори, і є очікування, що документ таки буде підписаний.

Оксана МАЛОЛЄТКОВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.