Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Глобальне потепління чи глобальне похолодання?

[17:56 21 декабря 2011 года ] [ Високий Замок, № 236, 20 грудня 2011 ]

Клімат міняється.

До малечі вже прийшов Святий Миколай. І Новий рік не за горами. А надворі зовсім не груднева погода. Сіється дрібний дощ, більше схожий на літній, ніж на… зимовий (даруйте — взимку мав би падати сніг, а не дощ). У демісезонній курточці на вулиці не холодно. Але найдивовижніше, що в другій половині грудня (!) на гілках окремих дерев збереглося листя — зеленувато-жовте, з відтінком коричневого. А деякі кущі, що не належать до вічнозелених рослин, зберегли зелене листя повністю.

Коли вночі була мінусова температура, листя обледеніло по краях, вкрилося інеєм, але не опало.

Науковці розводять руками: глобальне потепління! Клімат міняється. Але не всі вчені згодні з цим висновком. Є такі, що, попри дивну “поведінку” природи, говорять не про глобальне потепління, а про глобальне похолодання… Завідуючий лабораторією радіоастрономії Полтавської гравіметричної обсерваторії Інституту геофізики Академії наук України Анатолій Браженко наголошує на теорії циклічності. Були в історії часи, коли Скандинавський льодовик сягав півночі Одеської області — доходив до середини теперішнього причорноморського регіону. Та навіть на Полтавщині, у багатому артефактами, досить віддаленому від обласного центру Семенівському районі й на сьогодні зберігся дивний рельєф місцевості. Екскурсоводи пояснюють, що такий рельєф був сформований у сиву давнину льодовиком. Видно, як льодові брили підрізали низ пагорба, а вище поробили “сходинки”… А згідно з теорією циклічності, все через певні періоди повторюється.

Старший науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії Володимир Шляховий акцентує увагу на іншому: Гольфстрім змінює напрямок, і якщо ця тепла морська течія в Атлантичному океані перестане “транспортувати” тепло, Європа обледеніє.

Та поки що на похолодання, тим паче на глобальне, не схоже. Цього літа, як розповідав дехто з працівників Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру, в приміщенні, де знаходиться заклад, з’явилися огидні комахи — сколопендри, яких, запевняють, раніше там ніколи не було. З’явилися такі комахи і в квартирах полтавців — принаймні окремі люди скаржилися на це. Що означає: представники фауни південніших територій переселяються туди, де раніше про них і не знали.

Наталія ЖОВНІР

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.