12 липня президент “Ворскли” Роман Черняк публічно повідомив, що клуб звернувся до Полтавської міськради з проханням передати головну спортивну арену міста з балансу Полтавської територіальної громади у власність футбольного клубу.
За інформацією “Полтавщини”, “Ворскла” давно виношує проєкт реконструкції свого домашнього стадіону. Планується знести чинну будівлю і побудувати новий стадіон із накриттям на приблизно 8500 місць. Передбачені паркінг, комерційне приміщення та бізнес-центр.
Стадіон “Ворскла” імені Олексія Бутовського відкритий у 1950-тих роках і за понад півстоліття пережив кілька реконструкцій. Наразі він вміщує близько 24 795 глядачів. Арена морально застаріла, хоча і відповідає вимогам УЄФА щодо міжнародних змагань.
Стадіон олімпійського формату призначений для різних видів змагань. Навколо футбольного поля — бігові доріжки.Така структура значно віддаляє поле від трибун, тому втрачається контакт вболівальників із гравцями, який є у топових європейських чемпіонатах.
Зазвичай, під час матчів стадіон “Ворскла” майже порожній, із мінімальною кількістю вболівальників. За останні 15 років полтавці можуть згадати лише кілька матчів, коли стадіон заповнювали майже повністю. Наприклад, вирішальні матчі з “Динамо”, “Шахтарем” та участь у єврокубках. Це можна порівняти із грою на стадіоні “Сантьяго Бернабеу”, де кожен цікавий фінт на полі, атака чи сейв супроводжуються оваціями вболівальників. А повтори моменту можна переглянути на великому екрані.
Територія перед стадіоном “Ворскла” огороджена парканом і відірвана від решти міста. Раніше майдан перед стадіоном був головною площею Полтави, де прикрашали різдвяну ялинку. Сьогодні тут паркан, занедбаний парк, і “Фонтан за мільйон”, як символ неблагополуччя і корупції у місті.
Тому “Ворскла” планує зробити значно менший стадіон, але із сучасною інфраструктурою. Якщо спортивна арена стане комфортнішою, можливо, більше людей зацікавляться грою своєї команди.
Проте є одна проблема. Стадіон ім. Бутовського хоча і є домашнім полем “Ворскли”, але клубу не належить. Будівлю стадіону ділять КЗ ПДЮСШ № 1 та ТОВ “ФК “Ворскла”, яке сплачує місту близько 44 тис. грн на місяць. Також стадіон використовує ДЮСШ ім. І. Горпинка, який входить в загальноукраїнську мережу спортивних закладів. В Україні не можна приватизувати спортивну інфраструктуру, яка є частиною подібних мереж. Зараз юридичний відділ Полтави шукає таку можливість. Частина депутатів Полтавської міської ради підтримує ідею продажу стадіону при умові, що “Ворскла” збереже дитячі школи.
Зазначимо, що деяким містам вдавалося продавати комунальні стадіони. Наприклад, у Сумах приватизували стадіон “Ювілейний” за 8,1 млн грн. НАБУ відкрило кримінальну справу за фактом зниження вартості стадіону, яка за оцінками ринку становила 400 млн грн. Подібна ситуація сталася у Мукачевому, де приватне підприємство придбало біля річки стадіон “Авангард” за 9,6 млн грн при ринковій вартості 84,6 млн грн. До слова, занижену оцінку зробило полтавське товариство.
Чому стадіон пропонують приватизувати саме зараз і звідки гроші на реконструкцію, враховуючи низку кримінальних справ стосовно власника клубу Костянтина Жеваго? За нашою інформацією, менеджери “Ворскла” підходили до Олександра Мамая із питанням приватизації, але із колишнім мером так і не домовилися. Від нинішнього керівництва очікують більш плідного діалогу. У випадку погодження будівництво планують розпочати вже після війни. Група компаній Ferrexpo, попри труднощі Костянтина Жеваго, не зупиняла продаж залізної руди, тому має ресурси для підтримання життя клубу і навіть будівництва стадіону.
У Полтаві також заплановане будівництво нового стадіону для СК “Полтава” на Розсошенцях. Сергій Іващенко взяв в оренду територію мототреку, де планують збудувати повнорозмірний футбольний стадіон на 9500 глядачів. Крім основного поля заплановані два тренувальних, спортивний зал, готель для команди і ресторанний комплекс.
Наразі СК “Полтава” для домашніх матчів використовує поле автоагрегатного заводу.
Микола ЛИСОГОР
Что скажете, Аноним?
[13:00 26 декабря]
[07:00 26 декабря]
[22:34 25 декабря]
19:00 26 декабря
18:50 26 декабря
18:40 26 декабря
18:25 26 декабря
16:00 26 декабря
15:15 26 декабря
15:00 26 декабря
14:30 26 декабря
14:10 26 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.