Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Дієвий алгоритм державного мислення

[15:46 27 августа 2009 года ] [ Урядовий курєр, 27 серпня 2009 ]

Нинішній етап антикризової програми уряду, спрямованої на підтримку будівельної галузі шляхом викупу недобудованого житла з високим ступенем готовності й передачі його пільговим категоріям населення, можна закінчити вже за два-три тижні.

Така оптимістична теза прозвучала з вуст Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в ході чергового засідання уряду, перша частина якого, де розглядалося саме це питання, відбулася у звичному останнім часом відкритому режимі.

На розгляд уряду було винесено проекти програми будівельних організацій, які виявили бажання взяти участь в антикризовій програмі. Крім того, Юлія Тимошенко наголосила, що двері до проектів добудови з подальшим викупом житла залишаються відкритими для всіх бажаючих. Адже будівельна галузь є визначальною для інших сегментів економіки: тут одне робоче місце забезпечує роботою шістьох працівників в інших сферах.

Так от, угод з будівельними компаніями вже профінансовано на 1 млрд 100 млн грн. Як було домовлено раніше, спершу вони отримують 70 відсотків від вартості об'єктів добудови, інші 30 - по завершенні робіт і остаточної здачі житла. Прем'єр-міністр наголосила, що цей процес відбуватиметься у прискореному режимі. Але не за рахунок якості (навпаки, оселі здаватимуться в повному оздобленні), а за рахунок значного спрощення бюрократичних процедур.
Завдяки цьому до кінця тижня 3 935 родин стануть власниками довгоочікуваного житла на пільгових умовах. Ще 6894 сім'ї в'їдуть до помешкань, оплачених раніше, але не добудованих з причин кризи. І лише нині, завдяки ініціативі уряду, яка дала позитивний поштовх будівельникам, вони матимуть змогу нарешті отримати за власні гроші омріяні квартири. До слова, в осяжній перспективі є змога додатково профінансувати ще 900 млн грн, адже житлових недобудов, а відповідно, і черговиків в Україні ще залишається чимало.

Уряд учора заслухав пропозиції щодо незавершених об'єктів у Черкасах, Сумах, Херсоні, Харкові, Миколаєві, Новій Каховці, Волновасі, Кременчуці, Кам'янці-Бузькій, Ковелі та інших населених пунктах. Державній іпотечній установі дано доручення протягом тижня укласти з будівельними організаціями типові контракти з урахуванням вартості й термінів завершення робіт. Одразу по цьому компанії почнуть оперативно отримувати кошти на завершення будівництва.
А на наступному засіданні Кабінету Міністрів, поінформувала Юлія Тимошенко, вже буде розглянуто постанову про порядок надання пільгового житла з поіменними списками громадян. Цей процес відбуватиметься прозоро для суспільства, а також справедливо і відкрито для самих людей, які мають на це право. І, що особливо важливо, без жодних проявів корупції та зайвої чиновницької бюрократії, запевнила глава уряду.

Виконуючи зобов'язання, взяті на себе під час робочої поїздки на Рівненщину, Кабінет Міністрів ухвалив також рішення про виділення із Стабілізаційного фонду 29 млн грн на добудову і обладнання сучасною апаратурою другої черги Рівненського обласного онкологічного диспансеру.

Оздоровлення банків триває

З цією метою від імені уряду на адресу Національного банку затверджено відкритого листа щодо подальшого фінансового оздоровлення Банку "Надра", "Укрпромбанку" та ще тринадцяти дрібних установ, які не можуть виконувати свої зобов'язання перед клієнтами і вкладниками. У листі викладено позицію уряду щодо програми порятунку цих банків. Це є своєрідним кроком назустріч НБУ. Але й з його боку уряд розраховує на аналогічні заходи, наголосила Юлія Тимошенко.
Тимчасовим адміністраторам від НБУ уряд пропонує істотно прискорити реструктуризацію боргів і роботу з кредиторами, оскільки без цього Кабмін не в змозі завершити розпочате і не має права "купувати кота в мішку", повідомила на брифінгу в Кабміні його очільниця. При цьому пропонується замінити багатьох таких адміністраторів на людей не з приватновласницьким, а глибоким державним мисленням, яких у більшості ключових міністерств працює чимало.

Крім того, у листі йдеться про готовність уряду перенести пасиви і активи проблемних банків до державних, скажімо, Ощадбанку і Укрексімбанку. Якщо ці пропозиції протягом лічених днів отримають позитивну реакцію з боку Нацбанку, до кінця вересня з'явиться реальна можливість вирішити всі питання навколо хворих банків, а їхнім клієнтам зітхнути полегшено.

Під контролем держави

До статуту НАК "Надра України" внесено низку змін, спрямованих на посилення контролю держави над діяльністю цієї компанії. Система управління стане такою, що більше не буде прикрих випадків безконтрольної та на корупційній основі роздачі ліцензії на видобуток нафти і газу, підкреслила глава уряду.
На брифінгу повідомлено, що компанії повернуто приміщення в історичних місцинах Києва, на вулицях Володимирській, 34 і Золотоворітській, 9 загальною площею близько 5 тисяч квадратних метрів, які було незаконно відібрано у держави попереднім урядом на користь комерційних структур. Крім того, у державну власність повернуто урядову резиденцію "Межигір'я", незаконно приватизовану попереднім прем'єром.
А НАК "Нафтогаз України" передано ліценції на промислову розробку родовищ на сотні млрд кубометрів газу і мільйонів тонн нафти, видані на корупційній основі оточенню того ж таки колишнього глави уряду. З кожним із таких прикладів "господарювання" чинний уряд розбиратиметься системно й предметно, підкреслила Юлія Тимошенко.
Очолюваний нею уряд і надалі наводитиме порядок у державі, виправляючи прорахунки попередніх складів Кабміну. У зв'язку з цим Прем'єр недвозначно висловилася про те, що через п'ять місяців у її команди значно побільшає відповідних повноважень для втілення запланованого.

"Декрет про землю"

Так само буде впорядковано й видачу актів землекористування тим людям, які володіють земельними ділянками історично й спадково. Але досі не можуть розпоряджатися нею на власний розсуд. Протягом 18 років у цьому напрямку не було зроблено жодного кроку, а на заваді людям стояли практично неприступні бюрократичні мури мало не з шістдесяти інстанцій, чиновницька корупція й жорстка система стягування платежів, що позбавляли 6,5 млн громадян свого права на землю.

За інформацією Юлії Тимошенко, йдеться про істотне спрощення механізму видачі таких актів. Невдовзі людям для остаточного оформлення права власності стануть у пригоді лише копія паспорта, ідентифікаційний код, заява на приватизацію земельної ділянки на ім'я сільського (селищного, міського голови) і відповідне рішення будь-якого органу місцевої влади (навіть колгоспу чи виконкому радянських часів), яке хоч і є на руках у більшості, але досі не мало під собою реальної сили. Вже за місяць селяни матимуть змогу отримати акт землекористування. Причому, безкоштовно. Це рішення вступає в силу з 1 вересня.

У разі будь-яких непорозумінь або перешкод з боку чиновників Юлія Тимошенко закликала власників присадибних ділянок звертатися безпосередньо до урядової телефонної гарячої лінії, нагадавши її номер: 8-800-507-30-90. І уряд жорстко реагуватиме на порушення законних прав громадян, запевнила Юлія Тимошенко.

Юрій МЕДУНИЦЯ
 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.