Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Дітище” Хрущова — без тріщин

[15:13 10 марта 2010 года ] [ Україна молода, №44, 10 березня 2010 ]

Фахівці МНС спростовують чутки про неспроможність Кременчуцької ГЕС утримати “велику воду” Дніпра під час імовірної повені.

Цими днями в полтавському корпункті “України молодої” й далі лунають телефонні дзвінки стосовно надійності Кременчуцької ГЕС, її спроможності пропустити через свої нутрощі “велику воду” Дніпра за нинішнього паводка та витримати натиск льодоходу. Зазвичай телефонують мешканці розташованого нижче греблі гідроелектростанції Кременчука, схвильовані роздмухуваними деякими місцевими ЗМІ чутками про появу на “тілі” ГЕС “тріщин”, крізь які нібито вже просочується вода. Тим паче що згадану “будову комунізму”, яку особисто відвідував тодішній перший секретар ЦК КПРС Микита Хрущов, зі значним випередженням графіка споруджували більш ніж півстоліття тому, в часи, коли над усе треба було “наздогнати і перегнати” Америку...

Подібні тривожні звернення від земляків одержують і в Головному управління МНС у Полтавській області. Тож, як повідомила вчора власкору “УМ” помічник начальника управління Світлана Наталенко, для з’ясування реального стану тієї гідроспоруди днями в сусідню область (Кременчуцька ГЕС свого часу започаткувала місто Світловодськ на Кіровоградщині) виїздила група її колег на чолі з заступником начальника управління Володимиром Біленком. Вони особисто переконалися у цілковитій контрольованості ситуації фахівцями ГЕС та безпідставності загрозливих для мешканців Кременчука й довколишніх сіл чуток і припущень. Адже, згідно з прогнозами спеціалістів, біля Кременчуцької ГЕС очікується проточність води обсягом близько восьми тисяч кубометрів за секунду.

Водночас, за словами директора гідроелектростанції Станіслава Кудлая, тут можуть пропустити 26 кубометрів води за секунду. При цьому якщо під час максимальних повеневих навантажень не вистачатиме дванадцяти гідроагрегатів, завжди можна задіяти ще до десяти затворів водяної греблі. Такими ж суттєвими є й внутрішні резерви Кременчуцького водосховища (на початку весни воно здатне було прийняти понад 6 мільярдів кубометрів “додаткової” води). Надто за умов нинішньої сприятливої для уникнення переповнення цієї величезної “чаші” погоди, коли чергування плюсових і мінусових температур не дозволяє “одномоментно” розтанути всьому снігові та льодові.

Фахівці МНС переконалися також у тому, що споруди та агрегати Кременчуцької ГЕС у задовільному стані, зриву щорічних поточних і передбачених один раз на п’ять років капітальних ремонтів тут не було. Вже більше п’яти років на станції діє комп’ютеризована автоматична система контролю, яка фактично унеможливлює чийсь недогляд за рахунок людського фактору. Щороку гідротехнічні споруди обстежують і водолази. Водночас раз на п’ятирічку таке обстеження здійснює міжвідомча комісія (востаннє воно виконувалося у листопаді минулого року). При цьому ні попередні, ні зовсім “свіжі” оглядини гідроелектростанції фахівцями підстав для хвилювань чи, тим більше, панічних настроїв не дали.

Василь НЕЇЖМАК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.