Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Домовленість є, але проблему дефолту США не вирішено

[13:04 01 августа 2011 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 1 серпня 2011 ]

Світова преса пише, що навіть тоді, як американські політики досягнуть остаточної домовленості про держборг, довіру до США як до світової потуги відновити буде важко.

“Граничний рівень держборгу США буде збільшено, й американський уряд не оголосить дефолт за своїми зобов’язаннями, проте проблему дефіциту бюджету не вирішено”, — пише The Wall Street Journal. Власне, як пише американське бізнесове видання, політики дійшли лише згоди лише щодо одного спірного питання — скорочення витрат на оборонні програми, проте невирішеними залишаються такі важливі питання, як зміни до податкової системи та видатки на соціальні програми.

The Washington Post намагається визначити переможців та переможених у історії із компромісом щодо розмірів державного боргу США. При цьому беззаперечним переможцем автори видання називають Партію чаювання, бо її представники у запеклих дискусіях між демократами та республіканцями, які, здавалося, відстоювали більше свої вузькопартійні, аніж національні інтереси, показали себе справжніми захисниками потреб американського народу і здатними до компромісу політиками. Серед тих, хто найбільше програв, Washington Post називає законодавчий орган США — Конгрес:

“Він (Конгрес) став не більш популярним, аніж будяки, публічно продемонструвавши свою готовність до небезпечних політичних ігор та непоступливість”, — пише The Washington Post.

Натомість іспанська El Pais пише про те, що в історії довкола державного боргу США та можливості дефолту взагалі немає переможців. Видання пише, що на великі поступки при досягненні компромісу довелося піти як адміністрації президента Обами, погодившись на скорочення державних видатків, так і республіканцям, радикалізм яких може не сподобатися навіть їхнім виборцям.

Але найголовніше, як пише El Pais, — це втрати для загального іміджу США:

“Сьогодні світ має повне право поставити питання: чи можна залишати у руках американської політичної еліти, яка поводить себе так у життєво важливому для майбутнього США питанні, інші критично важливі для всієї міжнародної стабільності рішення? Для ворогів США цей день буде відзначений як ще один крок у напрямку до занепаду цієї країни”, — пише El Pais.

Німецька Der Spiegel називає перемогу президента США Барака Обами, який такі домігся від американських політиків компромісу в ім’я уникнення дефолту, “небезпечною”.

“Вирішивши проблему державного боргу, Обама убезпечив себе від необхідності зіштовхнутися із цією ж проблемою за рік, напередодні виборів. Проте компроміс, на який і йому довелося піти, ще довго буде відкидати тінь на його репутацію. Справа у тому, що значна частина скорочення видатків бюджету стосуватиметься соціальних програм, які явно є пріоритетом для демократів. У той таки час республіканці домоглися того, що підвищення податків залишатиметься “табу”, хоча більшість американців погодилися б із тим, що скорочення бюджету має супроводжуватися підвищенням податків”, — пише Der Spiegel.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.