До вступу в силу нового Податкового кодексу розміщення коштів на депозити мало великі податкові преференції, в порівнянні з іншими інвестиційними інструментами.
Якщо податок на дохід за депозитами становив 0%, то ставка за облігаціями — 15%. Незважаючи на те, що ставки за корпоративними облігаціями в середньому на 7 — 8% вищі, ніж на депозитах, вкладники погоджуються на менший дохід.
На думку генерального директора компанії “АУЗ Факторинг” Зоряни Цебровської, “основна причина такого ставлення вкладників до розпорядження власними коштами в низькій фінансової грамотності та пасивності, адже дохід з депозитах навіть не покриває рівень інфляції”.
“Вкладник депозиту — типово пасивний інвестор, який прагне не заробити, а швидше накопичити кошти на майбутні покупки. Облігаційними інвесторами в основному є юридичні особи з великим фінансовим ресурсом. Проте обсяг мінімальних інвестицій — не визначальний фактор. Інвестор на відміну від вкладника на депозит переслідує мету не накопичити, а заробити”, — пояснює Цебровська.
За словами експерта, мінімальний обсяг інвестицій в облігації становить 50 — 100 тисяч гривень. Обсяги вкладів на депозити на практиці складають не менші суми.
Співрозмовниця вважає, що завдяки зниженню податку з 15% до 5% на доходи власників облігацій чистий дохід інвестора від вкладення в цей інструмент істотно збільшився. Це стимулює підвищення інтересу фізосіб до вкладення в цінні папери й зростання обсягу інвестицій мінімум на 20%.
На думку Цебровської, можливість заробітку не єдиний фактор на користь інструментів інвестування.
“При покупці облігацій компанії інвестор отримує велику свободу дій. Він розуміє, куди направляються його інвестиції, і при бажанні може достроково отримати гроші шляхом продажу облігацій, зберігаючи при цьому ставку доходу. У випадку з депозитними вкладами при достроковому розірванні договору ставка зменшується”, — зазначає експерт.
За даними міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's зростання економіки України в 2011 році знизився з 4,0% до 3,8%.
Зниження прогнозу в S&P прокоментували недостатнім обсягом державних і приватних інвестицій.
“Недостатня кількість інвестицій — результат, насамперед, низької фінансової грамотності населення та небажання витрачати на інвестування більше часу заради отримання більшого доходу”, — відзначає Зоряна Цебровська.
У цьому сенсі пом'якшення податкової політики щодо облігацій можна вважати першим кроком з боку держави до популяризації інвестиційної діяльності в країні.
Что скажете, Аноним?
[23:15 15 января]
[11:49 15 января]
[10:40 15 января]
23:35 15 января
23:00 15 января
18:00 15 января
16:50 15 января
16:40 15 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.