Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Денис Бігус — про “світоглядні розбіжності” з каналом ZIK і подальші плани команди “Наших грошей”

[15:13 02 июня 2016 года ] [ Детектор медіа, 1 червня 2016 ]

1 червня телеканал ZIK та програма антикорупційних розслідувань “Наші гроші” автора та ведучого Дениса Бігуса оголосили про завершення співпраці.

Причиною такого рішення вони назвали “суперечливість поглядів у концептуальних питаннях”.

“Це було болісне, але спільне рішення. “Наші гроші” — частина історії ZIK, якою ми дійсно пишаємося. Просто проект вийшов за межі телепродукту і вже починає реалізовувати себе як громадська організація. Такий досвід ми пережили із “Народним контролем”. Тому не будемо перешкоджати “Нашим грошам” переходити на інший рівень. Під звільнений формат готуємо достойну заміну”, — прокоментував ситуацію генеральний директор медіахолдингу ZIK Ігор Туркевич.

“На сьогодні ми маємо низку світоглядних розбіжностей, які не дозволяють продовжити співпрацю із телеканалом та виготовлення програми на його виробничих потужностях”, — заявив автор та ведучий програми Денис Бігус.

“Детектор медіа” розпитав Дениса Бігуса про обставини розставання з телеканалом ZIK, а також про подальші плани команди “Наших грошей”, яка заснувала громадську організацію “Том 14”.

— Денисе, ви можете розповісти детальніше, про які світоглядні розбіжності йдеться?

— Наразі ні, тому що тоді вони перестануть бути світоглядними.

— Як давно виникли розбіжності, що заважали далі співпрацювати з каналом?

— У каналу є своє бачення розвитку і своє бачення контенту, який вони хочуть видавати в ефір. На сьогоднішній день це бачення і його реалізація не співпадають з баченням колективу програми та моїм. Відповідно, в таких умовах простіше припиняти співпрацю, ніж якось один одного передавлювати.

— Наскільки я розумію, це рішення було несподіваним. Як воно приймалося? Коли, ким, з чийого боку була ініціатива?

— Рішення саме про припинення співпраці — моє й редакції програми. Тобто ніхто на каналі мені не казав: “Забирайте речі й валіть”. Формально ініціаторами припинення співпраці були громадська організація та редакція програми. Це рішення було прийнято в понеділок (30 травня. — ДМ) на загальних зборах творчого колективу програми.

— Громадську організацію ви створили не так давно, минулого року…

— Та ні, вже досить давно. Ми заснували її у вересні, вже дев’ять місяців минуло.

— Із чим була пов’язана необхідність заснування ГО?

— Це не необхідність — це виглядало дуже логічно, й досі мені так виглядає. Річ у тім, що ми хочемо в подальшому розвивати окремо громадський напрямок — тобто позовна робота юристів після наших розслідувань. Є кілька речей, які мені дуже хочеться бачити, але які не працюють у форматі телепрограми. ГО реєструвалася саме під ці завдання.

— А крім юридичної роботи, які ще громадські активності? Це якісь акції, пікети?

— Навряд чи це будуть саме акції та пікети — не тому, що це непотрібно, а тому що я ледачий. Хоча одна невеличка акція буде — я її рік тому запланував і підготував, але погода заважала.

Це, наприклад, перевірка кандидатів на посади. Ми кілька структур перевіряли, і це було, як на мене, доволі ефективно. У нас на часі кілька відкритих конкурсів на посади, і працювати з цим напрямком необхідно, тим паче, що проводити перевірку ми вміємо.

Це робота і партнерство з іншими громадськими організаціями та державними структурами, для якого потрібно якось юридично оформитися, тому що колектив кльових людей — це, з точки зору законодавства, не те, з чим можна підписати якусь угоду. Тож громадська організація — це юридична особа для здійснення певних завдань, що стосуються контролю за діяльністю державних органів і роботою, яка не виливається в статті. Для цього ми її й зареєстрували.

— Ми знайшли в реєстрі громадських об’єднань два записи про ГО з назвою “Том 14”. Це дві різні ГО чи просто різні реєстраційні дії?

— У мене є дві ГО — одна “Том 14”, друга — “Канцелярська сотня”. Дві згадки про “Том 14” у реєстрі — це одна й та сама організація. Просто спочатку її реєстрували юристи, а потім ми, здається, змінювали щось у статуті.

— Чому адреса місцезнаходження ГО “Том 14” збігається з адресою для листування телеканалу ZIK у Києві — Берковецька, 6А (я так розумію, це офіс каналу ZIK)?

— Це офісна будівля, в якій дуже багато офісів узагалі. Але вона збігається, тому що там зручно отримувати пошту.

— А громадська організація буде якось пов’язана в подальшому з каналом?

— Ні, громадська організація й не була пов’язана з каналом, і не буде. Це громадська організація людей, які до вчора (31 травня. — ДМ) працювали на каналі. А адреса юридична там, тому що я там був. Це якраз те місце, де я у вересні 2015 року отримував усю пошту. Зараз, можливо, треба змінити адресу. Хоча навіщо, адже зобов’язання такого немає. Подивимося — може, поміняємо, а може, не поміняємо адресу.

— Що буде з програмою “Наші гроші”? Чи буде вона в якомусь вигляді продовжувати існування?

— На сьогодні взагалі нічого відповісти не можу. Тому що всі зміни, які відбулися, сталися протягом останніх 24 годин. Вона точно буде — принаймні, я над цим зараз дуже серйозно працюю. Але найближчий тиждень-два буде пауза.

— Говорячи, що “дуже серйозно працюєте”, ви маєте на увазі, що ведете переговори вже з конкретними телеканалами?

— Так, мені сьогодні стільки людей зателефонували, що дуже приємно.

— Й ефірні загальнонаціональні канали теж?

— Ага, “Інтер” зателефонував першим :) (сміється). Мені за сьогодні подзвонили чотири телеканали. Це ще навіть не попередні перемовини, але якісь контакти вже є.

— Ви ведете переговори з донорами щодо отримання грантів для громадської організації?

— Так, власне, це найбільш ефективний шлях. Є кілька контактів. Просто все потребує часу. Я відверто можу сказати, що в нас зараз є переговори з донорами. Але це переговори в рамках першого кроку.

— Ви вже подавали якісь заявки на гранти? Адже ГО була створена ще у вересні 2015 року.

— З часу заснування ГО ми мали один маленьких грант на “Том 14”, і він уже закритий. А телепрограма — це великий проект, і з ним потрібно буде працювати як з проектом від громадської організації.

— Які це можуть бути грантодавців — західні донорські інституції чи, можливо, приватні фонди?

— Ви лестите моєму досвіду “грантоїдства” :). Я по Україні знаю буквально три організації — “Відродження”, “Інтерньюз” і Програма розвитку ООН. Я впевнений, що є ще якісь, але я поки не дуже в темі. Цим однозначно потрібно займатися, бо це основна можливість повернути проект і зробити його автономним.

Загалом мені дуже складно говорити про майбутнє, тому що воно і є, і його немає одночасно. Я зацікавлений у тому, щоб повернути програму в ефір у найкоротші строки. Станом на поточний момент, наскільки я розумію, в нас не виникне проблем з ефіром (показувати цей продукт готові). Але є питання з організацією виробництва та його фінансуванням. Ці питання я й буду зараз вирішувати.

Мар’яна ЗАКУСИЛО

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.