Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Дамоклів референдум

[09:40 28 мая 2009 года ] [ Україна молода, №94, 28 травня 2009 ]

Президент погрожує народним плебісцитом, якщо БЮТ і ПР спробують переписати Конституцію.

На двох не зметикують

Віктор Ющенко заготував для можливої коаліції БЮТ і Партії регіонів рішучу відповідь — референдум. Якщо вони утворять союз, який у парламенті сумарно дасть понад 300 голосів, і спробують переписати Конституцію, наприклад, для обрання Президента в парламенті, — Президент готовий підписати указ про конституційний плебісцит. “Я одразу призначу референдум, як тільки ці домовленості відбудуться, якщо буде переписуватися Конституція, якщо будуть маніпулювання з Основним законом, який формує лад у державі”, — заявив Ющенко в інтерв’ю російській “Нєзавісімой газєтє”.

Президент вважає, сили, які “не один раз підходили до теми закулісної реформи Конституції і розподілу країни “на двох”, найбільше бояться тільки одного: громадської думки, громадянської позиції”. Президент вважає, що Україні потрібна нова Конституція. “Надважливо — навколо чого ми об’єднуємося, яких цілей. Якщо йдеться про те, що це об’єднання слугує тільки одному — як узурпувати і зафіксувати цю узурпацію на різних полях влади на декілька “п’ятирічок”, переконаний, що це є виклик, і не тільки українській демократії”, — зазначив Ющенко.

Водночас міністр юстиції Микола Оніщук сказав у коментарі, що проект Конституції, який передбачає обрання Президента в парламенті, може зазнати провалу і без референдуму. “Достатньо сильним бар’єром може виступити Конституційний Суд. Адже, відповідно до Конституції, існуючі права та свободи людини не можуть бути скасовані чи обмежені. Якщо йдеться про можливість обрання Президента в парламенті, то КС щонайменше має зробити висновок, чи не обмежуються існуючі конституційні права громадянина, адже громадяни позбавляються права на обрання Президента”, — пояснив Оніщук.

Президентський “твір” перевіряють

Невдовзі інший проект Конституції — президентський — одержить висновок “Венеціанської комісії”. Нагадаємо, цей проект передбачає низку нововведень, зокрема запровадження двопалатного парламенту. 12—13 червня цей проект розглядатимуть на засіданні комісії. Микола Оніщук одержав запрошення взяти участь у цьому засіданні.

Міністр каже, що проект одержав попереднє схвалення. “Під час недавнього візиту до Страсбурга я мав зустріч із секретарем “Венеціанської комісії” Джанні Букіккіо. Він всиловив хоч і обережні, але оптимістичні сподівання щодо очікуваного висновку. Це дає певне підґрунтя для очікування позитивної дискусії з приводу проекту”, — сказав у коментарі Оніщук.

Іван ДІДУШОК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.