Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чому Порошенка не випустили з України і що відомо про таємничий лист спецслужб

[18:10 01 декабря 2023 года ] [ BBC News Україна, 1 грудня 2023 ]

Колишній президент України та лідер опозиційної партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко заявив, що 1 грудня прикордонники не випустили його у відрядження до Польщі та США.

 Згодом з'ясувалось, що влада в останній момент скасувала дозвіл на виїзд через таємничий лист від спецслужб, зміст якого не може розголошувати.

“Знову театр абсурду на кордоні. Маю підписане відрядження головою Верховної Ради, але прикордонники мене не пропустили. Я далекий від думки, що прикордонники діяли за власної ініціативи. Кожен може сам здогадатися, хто ж скасував документ, підписаний спікером парламенту”, — написав він у телеграмі.

Виїзд чоловіків з України обмежений через російське вторгнення. Усі чиновники та депутати обох статей мають отримувати для виїзду спеціальні дозволи.

  • Відповідно до розпорядження спікера Руслана Стефанчука, яке показав Порошенко, він отримав погодження на відрядження до США з 1 по 8 грудня для участі у Форумі Міжнародного демократичного союзу.

Лідер “Євросолідарності” розповів, що у Польщі й США у нього були заплановані “десятки зустрічей”.

“З поляками я мав говорити про зняття блокади наших перевізників на кордоні. З американцями — про забезпечення фінансування воєнної допомоги, яка майже вичерпалася цього року, під загрозою в майбутньому”, — стверджує колишній президент.

Зокрема, за його словами, у нього мала відбутися зустріч зі спікером палати представників Майклом Джонсоном. А найближчими днями були заплановані міжнародні зустрічі на найвищому рівні з представниками сенату та конгресу США, а також новим керівництвом сейму Польщі.

Представники партії ЄС також вказували, що Порошенко має гарні стосунки з Дональдом Туском, який найближчими тижнями стане керівником уряду Польщі — лідером нової владної коаліції.

“Тому те, що відбулося сьогодні на кордоні — це не дрібне шкідництво. Це — антиукраїнська диверсія. Це не просто перешкоджання дипломатичній роботі всієї моєї команди. А також, на жаль, удар по обороноздатності України”, — додав Порошенко.

Згодом на пресконференції у Києві він заявив, що “це повернення політичних репресій часів Януковича”.

Його соратник по фракції, ексспікер Ради Андрій Парубій також заявив, що заступник спікера не має права скасовувати розпорядження голови парламенту.

Представник прикордонної служби Андрій Демченко повідомив, що Порошенка не випустили за кордон, тому що Верховна Рада скасувала виписане йому відрядження.

“На час дії воєнного стану народні депутати України мають право перетинати державний кордон на виїзд на підставі відповідних рішень про службові відрядження. Відносно народного депутата, про якого ви цікавитесь, у прикордонників є підтвердження, що його відрядження за кордон скасоване”, — сказав він в коментарі УП.

Своєю чергою народна депутатка від “Європейської солідарності” Ірина Геращенко опублікувала розпорядження, яке підтверджує скасування відрядження Порошенку. Його підписав перший заступник спікера Верховної Ради Олександр Корнієнко.

У документі вказано, що розпорядження Стефанчука скасоване на підставі листа самого Корнієнка.

Олександр Корнієнко

Автор фото САЙТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ

Олександр Корнієнко
 

 

Перший віцеспікер теж відреагував на інцидент.

В коментарі національному телемарафону новин він пояснив, що скасував міжнародне відрядження Порошенка після отримання листа з грифом “Для службового користування”, зміст якого він не може розголошувати.

“Він (Порошенко — Ред.) вказував як основну підставу — участь у непарламентському заході, партійному форумі Міжнародного демократичного союзу, спільноти, в яку, напевно, входить “Європейська солідарність. Він писав, що паралельно з цим будуть якісь ще зустрічі високого рівня. За нашими внутрішніми принципами участь у партійних заходах допускається, але коли надійшов лист ДСК, який я не можу коментувати, ми вимушені були скасувати це відрядження”, — пояснив свою позицію Корнієнко.

Тож справжні причини скасування поїздки так і залишились невідомі.

При цьому на пресконференції у Києві Порошенко розкрив свою версію, що у тому листі. “Цей лист від спецслужб про те, що депутатам включно з Порошенком дуже небезпечно перебувати за кордоном, це загроза його життю”.

Раніше співрозмовники ВВС у владі вказували, що представники опозиції іноді нібито можуть діяти не в унісон офіційній позиції держави й не узгоджувати свої месиджі з владою.

Раніше в інтерв'ю Liga.net Корнієнко стверджував, що депутати від опозиції досить часто їздять за кордон. Зокрема і сам Петро Порошенко.

“Статистично Європейська солідарність на одиницю депутата — одна з тих, що найбільш виїжджає. Прямо в цей момент кілька представників — не в Україні, зокрема, їхній політичний лідер [Петро] Порошенко… Відряджати чи не відряджати людину кудись — це повноваження голови Верховної Ради”, — стверджував Корнієнко.

Poroshenko

Автор фото GETTY IMAGES

Минулого року Порошенка вже не випускали за кордон.

У травні 2022 року колишній президент країни лише з третьої спроби перетнув кордон України з Польщею. Відтоді скандалів з його виїздом не було.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2023-12-01 18:25:11] [ Аноним с адреса 188.163.4.* ]

Ясно одно Зеленский ЛОХ конкретный. Сам того не понимая опустил свой рейтинг. Так держать

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.