Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чем займется Рада?

[07:51 12 мая 2009 года ] [ Главред, 11 мая 2009 ]

Во вторник 12 мая украинские парламентарии после трехнедельных каникул соберутся под куполом Верховной Рады и примутся за работу.

Вопросов, требующих депутатского внимания, накопилось предостаточно, и первый из них — правительственный антикризисный пакет законопроектов, который наверняка будет внесен в сессионный зал в очередной раз. В этой связи можно вспомнить и о двухнедельной давности прогнозах Владимира Литвина: дескать, после праздников в Раде формализуется “широчайшая” коалиция Партии регионов и Блока Юлии Тимошенко, и первым делом новоиспеченные “большевики” возьмутся за внесение изменений в Конституциию.

Наконец, на протяжении последних дней возникли еще несколько вопросов, за которые наверняка возьмется заскучавший по работе парламент — речь идет о законопроекте об игорном бизнесе, актуальность которого резко возрасла после трагедии в Днепропетровске, и о “разборе” полетов министра внутренних дел Юрия Луценко в аэропорту Франкфурта. Тот же Литвин спрогнозировал что инцидент в аэропорту Франкфурта-на-Майне с Луценко станет “горячей темой” для парламента на этой неделе.

За какие вопросы возьмутся народные избранники в первую очередь? Удастся ли Раде приступить к плодотворной работе или она в очередной раз погрязнет в политических склоках? Эти вопросы “Главред” задал народных депутатам — представителям всех парламентских политсил.

Володимир Полохало, голова парламентського комітету з питань науки і освіти, БЮТ:

Розвиток подій на наступному пленарному тижні зараз спрогнозувати важко. Судячи з заяв окремих представників Партії регіонів, не виключено, що “регіонали” знайдуть привід для блокування роботи парламенту.

Хоча у порядку денному, який буде затверджуватися у вівторок зранку, можуть з’явитися надзвичайно важливі питання. Насамперед, це економічні законопроекти, в тому числі підготовані Наталією Королевською та Сергієм Терьохіним.

Важливими є закони, підготовані комітетом з питань науки і освіти, який я очолюю. Йдеться про друге читання доопрацьованого проекту закону про зовнішнє оцінювання, закон про наукову і науково-технічну діяльність, поправки до закону про освіту.

Я дуже сподіваюсь на те, що Верховна Рада все-таки буде працювати. Але для всіх очевидно, що ми вже знаходимося в активній фазі виборчої капманії — незалежно від того, відбудуться вибори 25 жовтня чи 17 січня. А це означає, що політичні сили, які називають себе опозиційними — насамперед Партія регіонів, “Єдиний центр” та частина “Нашої України” — сьогодні не будуть зацікавленими у продуктивній роботі парламенту. Тому політична складова у діяльнсоті парламенту, градус політичних заяв і нераціональні з точки зору потреб суспільства і держави політичні дії — будуть посилюватись.

Варто сказати, що виборча кампанія в Україні розпочалася як дискредитаційна кампанія. І в цьому ключі слід розглядати скандал навколо Юрія Луценка. Річ у тому, що для Партії регіонів з точки зору піару “розкручувати” випадок з Луценком набагато важливіше, ніж приймати закони. Мені важко спрогнозувати, чим може закінчитися розгляд цього питання у Верховній Раді.

Щодо можливості формалізації коаліції Партії регіонів і БЮТ, то я нагадаю, що коли відбувалися ці розмови, я скрізь говорив, що ймовірність такого союзу надзвичайно низька. З політологічної точки зору це практично неможливо з багатьох причин. Ці партії протягом останніх кількох років є найбільшими антиподами, політичними конкурентами. По-друге, на політико-ідеологічному рівні вони сповідують якщо не радикально протилежні, то надзвичайно відмінні за своєю спрямованістю засадничі принципи.

Крім того, треба сказати, що в БЮТ ніколи не було критичної маси депутатських настроїв на такий союз. Так, окремі члени фракції, можливо, вітали б його створення, але проти нього виступали і переважна більшість депутатів, і об’єктивні обставини... Тому створення такої коаліції, на мій погляд, — це більше утопія, ніж реальність.

Тарас Стецьків, член парламентського комітету з питань ПЕК, заступник голови фракції НУНС, входить до складу коаліції:

План роботи на пленарний тиждень ще до кінця не відомий, адже погоджувальна рада відбудеться аж у вівторок зранку... Але я думаю, що до порядку денного увійде закон, що стосується перенесення грального бізнесу за межі міст, — у зв’язку з трагедією в Дніпропетровську. Є певні шанси на розгляд урядової антикризової програми. А решта питань буде узгоджуватися на погоджувальній раді.

Очевидно, що Партія регіонів підніме питання про відставку Юрія Луценка. Але мені здається, ні до чого, крім політичної тріскотні, це не призведе.

Інформації про те, чи буде формалізовано створення “суперширокої коаліції” у мене немає. Наскільки я розумію, якісь розмови, консультації з цього приводу тривали наприкінці квітня, між Паскою та 1 травня, але виглядає так, що домовленостей зрештою не було досягнуто. Тому я не думаю, що на створення цієї більшості є великі шанси.

Так само, наскільки я розумію, не передбачається створення конституційної парламентської комісії. Жодних серйозних домовленостей з цього приводу не досягнуто, тому відкидати можливість її створення я б не став, однак це дуже сумнівно...

Загалом, на наступному пленарному тижні політична тріскотня не мала би переважити настрій на конструктивну роботу. Ситуація поступово повертає до виборчої кампанії, у порядку денному не стоїть ані створення конституційної комісії, ані формалізація широкої коаліції, тож основним політичним гравцям не залишається нічого, як все-таки приступити до роботи у Верховній Раді.

Ксенія Ляпіна, заступник голови парламентського комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, НУНС, не входить до складу коаліції:

Займатися парламенту є чим, особливо у сфері економіки. Є низка законопроектів, підготованих до другого читання нашим комітетом, усі вони можуть принести користь підприємцям.

Але, на жаль, вже зараз я можу спрогнозувати, що в першу чергу ми будемо знову займатися політикою. У нашому парламенті буває всяке, раптом якісь конструктивні рішення у Раді все-таки пройдуть. Але надто вже позитивної конструктивної роботи від парламенту я не очікую.

З політичних питань, які стоятимуть у Верховній Раді можна назвати можливу формалізацію супер-мега-коаліції Партії регіонів і БЮТ. Навіть якщо ця більшість не формалізується, існує висока ймовірність якихось гучних політичних подій. Такою подією, наприклад, може бути відставка Юрія Луценка або створення парламентської конституційної комісії. До речі, цей крок міг би бути позитивним, але, на жаль, швидше за все, він буде носити суто політичний характер і послужить одним з етапів підготовки до створення цієї надширокої коаліції.

Александр Ефремов, глава парламентского комитета по вопросам регламента, Партия регионов:

Самым актуальным вопросом для парламента в последнее время была экономическая и социальная ситуация в государстве, законопроекты, позволяющие улучшить работу наших предприятий. К сожалению, таких законов в парламент поступает очень мало. Пока я вижу, что первыми в очередь опять ставятся законы о проведении выборов, на которых власть пытается практиковаться в получении судебных решений, которыми отменяются те решения, которые ее не устраивают.

Будет ли работа парламента конструктивной, можно будет сказать только после того, как станет известна повестка дня Верховной Рады. Если там не будет провокационных вопросов, а будут те вопросы, которые будут идти на пользу государства, то, естественно, Рада будет работать продуктивно. Если же коалиция опять попытается заняться меркантильными вопросами, то такая Верховная Рада не нужна, остается только идти на выборы.

Что касается ситуации с Юрием Луценко, то вообще-то на рассмотрении этого вопроса должны настаивать не мы, это Тмиошенко должна выйти в парламент с предложением освободить этого обанкротившегося руководителя от занимаемой должности. Если у руководителей правящей коалиции сделать это не хватит совести, то, естественно, на отставке главы МВД будем настаивать мы.

Решение о формализации коалиции Партии регионов и БЮТ можно принять только после того, как состоится политсовет и заседание фракции Партии регионов. Ни того, ни другого не было, официальные решения по этому вопросу на сегодняшний день не принимались.

Алла Александровская, секретарь парламентского комитета по вопросам бюджета, КПУ:

Я считаю, что Верховной Раде в первую очередь нужно заняться налоговым законодательством. Нам нужно простимулировать нашу экономику, наше производство. Это сейчас самое главное, потому что практически все предприятия испытывают колоссальные трудности с оборотными средствами.

Нужно принять меры для того, чтобы ликвидировать долги по заработной плате. Хоть правительство и говорит, что оно в этом направлении все сделало или сделает — очевидно, что решены далеко не все вопросы. Я думаю, что именно эти проблемы должны стать предметом рассмотрения и правительства, и Верховной Рады Украины.

Касательно ситуации с Луценко — я думаю, что министр сам дал основания для того, чтобы вопрос о его отставке поднимался в Верховной Раде. Я не думаю, что это — вопрос чисто политический. Ведь если человек допускает такое поведение за рубежом, он нормы поведения и морали, а также законодательство других стран, то, конечно, парламент должен рассмотреть этот вопрос. Я думаю, что Луценко уже давно заслуживает отставки.

Будет ли на следующей пленарной неделе формализована коалиция Партии регионов и БЮТ, мне сказать трудно. Однако мы понимаем, что интересы олигархов переплетаются и совпадают. И если они между собой поделят Украину на сферы влияния, то, конечно, смогут договориться и о такой коалиции. Произойдет ли это на ближайшей пленарной неделе, я не могу сказать — у меня нет никакой информации о том, как проходят их переговоры.

Сергій Гриневецький, перший заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, Блок Литвина:

Вже зараз аболютно зрозуміло, що 13-14 травня відбудеться засідання Міжпарламентської асамблеї СНД в Санкт-Петербурзі, у якому прийматиме участь Володимир Литвин. Зважаючи на те, що два дні не буде спікера, якісь ключові питання навряд чи будуть розглядатись...

Скоріше за все, опозиція висловить до уряду питання з приводу чергової антикризової програми. Розглядатиметься досить проблемне питання ігорного бізнесу, у якому відчувається, зокрема, вплив з боку іноземних держав. Ви ж розумієте, не все так просто, якщо на таку проблемну ситуацію вилітають прем’єр і міністри, глава уряду скасовує візит до Праги на саміт з приводу “Східного партнерства”... Щось за цим криється.

Я не виключаю, що на щит підніматиметься ситуація з міністром внутрішніх справ. Що стосується цього питання, то я з першого дня сказав, що у нас є посольство України в Німеччині і тому треба, щоб пані Зарудна надала нам офіційну інформацію про те, що там відбулось. А поки цієї інформації немає, про що можна говорити?

Щодо можливого створення у парламенті коаліції Партії регіонів та БЮТ, то у нас вже сформувалася така циклічність: кожну весну і кожну осінь великі фракції притягуються одна до одної. Наскільки буде результативним чергове “весілля” — побачимо...

Иван ГРАЧ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.