Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

''Будь-яка атомна станція несе загрозу''

[16:22 08 апреля 2011 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 8 квітня 2011 ]

На тлі проблем на пошкодженій землетрусом АЕС в Японії і ЄС, і Україна готуються провести стрес-тести на своїх атомних станціях.

У Києві також має вібутися засідання РНБО, присвячене безпеці українських атомних станцій.

Підготовка до перевірок на атомних станціях відбувається напередодні міжнародної конференції, присвяченої 25 річниці катастрофи на ЧАЕС, що має відбутися наприкінці квітня в Києві.

Віктор Поярков, виконавчий директор Європейського центру техногенної безпеки, каже, що і події 25-річної давнини, і нинішні події на Фукусімі доводять, що питання ядерної безпеки мають бути не тільки предметом розгляду національих законодавств, але й уваги міжнародної спільноти.

— Дійсно, ця конференція планувалась, щоб звернути увагу всього людства, а не тільки українців, до того, що в будь-якому випадку будь-яка атомна станція несе загрозу. І, на жаль, це реалізувалось у Чорнобилі, а ще більше жаль, що це реалізувалось в Фукусімі. Це ще раз підтверджує, що не можна таке питання як ядерна безпека залишати без дуже пильної уваги з боку не тільки національних органів, а і поза увагою міжнародної спільноти.

- А ви не остерігаєтеся, що, можливо, події в Японії переберуть на себе увагу, і Чорнобиль вже не буде таким символом, яким він був досі?

—   Я не розумію трохи вас, бо мене не турбують символи. Мене турбує, щоб була безпека у людей. Мене турбує, щоб ядерна енергетика була безпечною, щоб в нас було таке законодавство, яке забезпечує цю безпеку, щоб в нас були такі методики і такі люди, які фахові, і які можуть все робити, що треба робити, щоб в нас була наукова підтримка — оце мене турбує. А символи — Фукусіма чи Чорнобиль — це не моя справа. Моя справа, щоб люди були в безпеці.

- Давайте поговоримо про конкретику. Для того, щоб вирішити, зокрема, проблеми Чорнобиля і проблеми 4-го реактора аварійного, досі остаточно не вирішено. Скільки ще треба грошей для того, щоб збудувати укриття?

— Ми вже давно, з 1986 року 4-го реактора не маємо. Ми маємо радіоактивні залишки, які знаходяться не в тому стані, який забезпечує безпеку. Тому треба докласти ще зусиль і збудувати саркофаг. Треба збудувати, і це справа…

Я думаю, що усі розумні люди у світі розуміють, що все цивілізоване людство — і Франція, і Німеччина, і Сполучені Штати, і Японія — зацікавлені в тому, щоби люди розуміли, що, все ж таки, ядерна енергетика достатньо безпечна, якщо з нею поводитись певним чином, і треба збудувати укриття і поставити крапку на цьому.

- Я думаю, що після подій в Японії твердження про те, що атомна енергетика безпечна, напевно, багато людей можуть сперечатися, але ми перейдемо до аспекту міжнародного контролю за ядерною безпекою. Тому що після подій у Фукусімі, зокрема, в ЄС, європейські керівники пропонували створення такого загального світового кодексу вимог безпеки до атомних електростанцій. Як ви думаєте, чи Україна би погодилася приєднуватися о такого кодексу чи погодилася би, щоб хтось інший узгоджував правила, яких мали б дотримуватися українські станції?

— Ні, я вважаю, що Україна погодиться з цим, бо дійсно треба зібрати весь світовий досвід і разом — це ж будуть робити міжнародні організації, і я впевнений, що там будуть брати участь і українські фахівці, — розробити такі правила, які забезпечували б безпеку. Це головне . Я так вважаю. Я ж не в уряді, я в міжнародній організації, тому, дійсно, я не можу казати від імені України. Але, як я знаю і я тут працюю, дійсно всі розумні люди розуміють, що треба забезпечити безпеку.

Богдан ЦЮПИН

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2011-06-30 11:42:10] [atom-stop]

Атомні станції це згроза для в сього лудства.УЯВІТЬ!Якби всі атомні електостансії вибухнули що б булоб знашой планетой ЗЕМЛЯ.Я ВАЖАЮ ЩО вся земля була суцільним чорнобильом.Згадайте трагедію в УРАЇНІ ТА В ЯПОНІЇ!СКІЛЬКИ БІДИ ВОНИ ПРИНЕСЛИ.АЛЕ БЕЗ АТОМНИХ ЕЛЕКТРО СТАНСІЙ БУЛАБ КРИЗА НА ЕЛЕКТИКУ!ТО ТРЕБА СТАВИТИСЯ ДИ АТОМНИХ ЕЛЕКТРО СТАНСІЙ ОБЕРЕЖНО СПОРУДЖУВАТИ В НАДЬОЖНИХ МІЧТАХ НЕТАК ЯК У ЯПОНІЇ.ТРЕБА ПРИ ІСПИТАНІЯХ НА АТОМНИХ ЕЛЕКТРО СТАНСІЯХ ПРОВОДИТИ З ВЕЛИКОЮ КІЛЬКІСТЮ СПІЦІАЛІСТІВ ЩОБ БУЛО ТАКОГО ЯК В УКРАЇНІ!!!!!!!!!!!!!!!!

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.