Комунальне підприємство “м.ЄХАБ” витратить на новорічні міські заходи понад 6,5 мільйонів гривень. Проте ці кошти розіграли фірми, між якими багато чого спільного.
Ба більше — деяких із них було створено, мов під копірку. Між іншим, подив викликає і те, що серед постачальників розваг у Маріуполь одним із “фаворитів” місцевої влади є особа, яка раніше перешкоджала пересуванню української військової техніки під час так званої “руської весни”, пише “Вчасно”.
“Незаконно придбав бойову ручну наступальну осколкову гранату РГД-5” або Що відомо про постачальника новорічного декору
Постачальником новорічного декору вартістю понад мільйон гривень стало ТОВ “Джем-Івент”.
Йдеться про численні декоративні конструкції — такі, як “конусна ялинка”, “шишка”, а також ілюмінаційні конструкції “світловий стовп”, “новорічна куля-зірка”, “новорічна куля-сніжинка” тощо.
Фірму зареєстровано у червні 2019-го в Маріуполі, де вона й отримує головні свої замовлення.
Цікаво те, що “Джем-Івент” кілька років поспіль розігрує на тендерах бюджетні кошти на пару з фірмою-“близнюком”, про яку буде згадано далі. І це ставить під сумнів дотримання ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
Окремої уваги також заслуговують факти з біографії власника та директора “Джем-Івент” — Моспана Едуарда Григоровича. Як свідчить нижченаведене джерело, відомого в певних колах як Фантомас.
Роль Едуарда Моспана у блокуванні колони українських військових під час подій “руської весни” в Маріуполі, його характеристика як особистості згадуються на сторінках книги “Маріуполь 2014” авторства співробітника СБУ Василя Богача. Крім того, є судові документи, які проливають світло на ті події.
Так, в “Маріуполь 2014” зокрема викладено хроніку за 18 березня 2014-го. Саме цього дня, поміж іншим, відбулося блокування колони вантажівок українських погранців на “Пост-Мосту” (міст через р. Кальміус). Едуард Моспан згадується як учасник цієї події.
“Бойова група” Д. Кузьменка (один із ініціаторів блокування), примчавшись на чорному “БМВ”, перекрила дорогу військовій техніці та заблокувала її рух. За кермом “бумера” був Е. Моспан”, — йдеться в книзі.
В книжці також є коротка характеристика Едуарда Моспана: “30.08.1975 р.н., уродженець та мешканець Маріуполя, громадянин України. Працював охоронцем у нічному клубі. Раніше професійно займався боксом. Прізвисько „Фантомас“. Комунікабельний, простий, хитрий”\
Дата та місце народження збігаються з паспортними даними директора “Джем-Івент”.
Пізніше, 1 липня того ж року, Моспана затримали правоохоронці на одній з зупинок громадського транспорту в м. Маріуполі. За даними слідства, при собі в кишені той мав наступальну осколкову гранату РГД-5.
Щодо Моспана відкрили кримінальне провадження за незаконне поводження зі зброєю і помістили до слідчого ізолятора в Запоріжжі. Про це можна дізнатись із судових документів.
В результаті зберігання зброї правоохоронцям довести не вдалося (про це йдеться в “Маріуполь 2014”), але Моспана засудили за незаконне перекриття “Пост-мосту”. Є відповідний вирок Жовтневого районного суду Маріуполя.
Моспан визнав вину і просив суворо не карати. Мовляв, дійсно був на проїзній частині… дійсно кричав, як і всі, спілкувався з працівниками ДАІ з приводу руху військових вантажівок, як і всі, був незадоволений переміщенням зброї містом. Потім хтось сказав, що зброї в вантажівках нема, і він поїхав з місця у своїх справах.
Він відшкодував 306 грн 84 коп. збитків за збій графіку пересування комунального транспорту і йому призначили покарання у вигляді обмеження волі на строк 1 рік 5 місяців (максимально обмежують волю за цією статтею до 3 років).
При цьому суд зарахував в строк відбуття покарання попереднє ув'язнення в СІЗО з розрахунку 1 день попереднього ув'язнення за 2 дні обмеження волі. Тож постановили звільнити Моспана з-під варти негайно.
Водночас, за показами свідків, Моспан поводив себе не настільки безневинно.
Так, за показами одного з них, підсудний був серед натовпу, вів себе агресивно щодо військових, провокував людей на агресію та блокування проїзної частини своїми закликами, кричав військовим “що ви тут робите, повертайтесь”. Склалося враження, що він та ще двоє осіб керують натовпом.
Цікаво й те, що прокурор не погодився з вироком суду і подав апеляційну скаргу.
На його думку, суд не врахував той факт, що підсудний вчинив кримінальне правопорушення під час складної соціально — політичної ситуації на території міста.
Прокурор зазначав, що Моспан не лише приймав участь у блокуванні руху колони військової техніки, а й був організатором цього блокування та підбурювачем для інших учасників.
Як результат, військові транспортні засоби так і не дістались державного кордону задля поповнення запасів. У свою чергу, це призвело до зниження боєздатності підрозділів ДПС у пункті пропуску “Новоазовськ”.
Зважаючи на це, прокурор вимагав на обмежені волі підсудного до 3 років.
Однак колегія суддів Апеляційного суду йому у цьому відмовила.
Крім того, загадковим є датоване квітнем 2016-го року повідомлення на порталі “Судова влада” щодо справи Моспана. В ньому йдеться про те, що касаційна інстанція, розглянувши вирок та апеляцію, визнала їх такими, що втратили законну силу.
При цьому, як у реєстрі судових рішень, так і у відкритих джерелах неможливо знайти інформацію щодо касаційного розгляду вироку.
В довідці, яку Моспан подав на тендер, вказано, що він до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має.
Декорувати локації має “близнюк” фірми Моспана
Послуги з декорування локацій для проведення новорічних та різдвяних свят за 3,6 млн грн має виконати ТОВ “Студія 52”.
Фірма має своїми силами та засобами здійснити доставку, встановлення, монтаж налаштування, підключення до мереж живлення та подальший демонтаж головної новорічної ялинки міста та супутнього декору, що буде розташована у Центральному районі на Театральній площі.
Цікаво те, що “Студія 52”, мов під копірку, створила разом з ТОВ “Джем-Івент” у червні 2019-го в Маріуполі.
Як писали раніше “Вчасно”, їх було зареєстровано в один день з різницею у декілька годин і вони мали однаковий статутний капітал, обидві мали ідентичні коди видів економічної діяльності. До того ж, Статут “Джем-Івент” та ТОВ “Студія 52” виглядали візуально однаково і відрізнялися лише титульною сторінкою, а оформленням займався один і той самий приватний нотаріус.
Після того фірми на пару розіграли близько 23 мільйонів гривень на 11 “святкових” тендерах в Маріуполі. Тобто навряд чи йшлося про якусь конкуренцію між ними, яка сприяє економії бюджетних коштів. Організатором останніх переважно було КП “м.ЄХАБ”.
“Клон” забаненої Антипопольним комітетом фірми організує концертну та розважальну програму
Послуги з організації та проведення концертної та розважальної програми новорічних та різдвяних свят вартістю в 1,9 млн грн дісталися зареєстрованій в березні цього року в Києві ТОВ “Фіш Кен Флай”.
Виконавець має забезпечити організацію, проведення, технічне забезпечення концертно-розважальної програми, яка відбудеться в 3 локаціях.
Крім того, фірма має забезпечити обладнанням та організувати театральні дійства, безперервну роботу святкової інсталяції “Будиночок Санта Клауса”, а також фото та відеозйомку.
“Фіш Кен Флай”, по суті, є “клоном” фірми з ідентичною назвою та власником, яку торік Антимонопольний комітет забанив на три роки за нечесні торги в Маріуполі. Вона була частим отримувачем замовлень від “м. ЄХАБ”, і не менш вдало, ніж фірми-близнюки розігрувала тендери “між своїми”.
Яскравим прикладом можливої тендерної змови та розтрати коштів стало взяття в оренду в 2018-му році у “Фіш Кен Флай” “Венеціанської каруселі” європейського виробництва 2011 року випуску за 1,5 мільйона гривень.
По-перше, “Фіш Кен Флай” розіграла тендер з пов'язаним учасником — ФОП “Павло Серб”.
Коли ж АМКУ затребував для перевірки документи у фірми-переможця, то та відмовилась, за що отримала штраф 68 тис. гривень.
Крім того, як зазначав раніше місцевий активіст Петро Андрющенко, з усього було видно, що тендер писався під конкретного постачальника, і місто могло б не орендувати, а купити дешевшу аналогічну “Венеціанську карусель”, але українського виробника — за 1 мільйон 300 гривень.
Тепер колишню “Фіш Кен Флай” перейменовано в “Сансет Хорайзен” і перереєстровано на іншу особу.
А нова, судячи з усього, продовжила за старою схемою розігрувати виділені на свята маріупольскі кошти.
Трохи більш ніж за півроку новостворений клон “Фіш Кен Флай” встиг укласти з містом угод на 8 мільйонів гривень. І тендери, на яких це відбулося, викликають запитання.
Так, більшість суперників “клона” — по суті ті ж “обличчя”, з якими мала “справу” колишня “Фіш Кен Флай”.
Це і згадані фірми-“близнюки” (принаймні з однією з них можна простежити ймовірний зв'язок). Крім того, є ще одна можливо пов'язана фірма, яка також тепер має “клона” і про це піде мова далі.
І знову міжсобойчик? Як пройшли “новорічні” тендери цього року?
Дуже схоже на те, що тендери розіграли “між своїми”.
Так, послуги з декорування локацій розіграли між собою фірми-“близнюки” “Джем-Івент” та “Студія 52”. До того ж, дані аналітичної системи Clarity свідчать, що обидві фірми в серпні цього року послуговувались одним номером мобільного телефону.
Замовлення на поставку елементів новорічного декору за 1 млн грн “Джем-Івент” отримало ймовірно завдяки тому, що суперником було “Фіш Кен Флай”. Між цими фірмами також можна простежити ймовірний зв'язок.
Так, ТОВ “Джем-Івент” має електронну скриньку, в назві якої є “Фіш Кен Флай”: [email protected]. “Джем- Івент” використовував її як контакт на одному з тендерів, що проходив в серпні цього року.
В свою чергу, “Фіш Кен Флай” отримала підряд на організацію концертної та святкової програми, напевно, тому, що їй підіграла така собі товка “Київ Денс”.
Остання була зареєстрована в лютому 2020-го в Києві. Але, як і в історії з “Фіш Кен Флай”, “Київ Денс” також є “клоном” іншої товки з такою ж назвою.
Інша “Київ Денс” у 2018-му активно ходила на тендери Маріуполя, і її разом з тодішньою “Фіш Кен Флай”, Антимонопольний комітет забанив за порушення тендерного законодавства. Тож тодішнє “Київ Денс” як і його фірма-спільник змінило власників і назву та пішло з маріупольських тендерів.
Варто додати що власником нового “Київ Денс” є Андрій Журавель. Він також володів колишнім “Київ Денс” до його перейменування.
Крім того, до 2018 року на Андрія Журавля була записана і колишня “Фіш Кен Флай”. Після нього її власником став такий собі Володимир Бригинець з під Києва, який, власне, володіє і нинішньою “Фіш Кен Флай”.
Отже, як бачимо, новорічні свята супроводжуються “дивами” навіть на тендерах. Адже завдяки клонуванню фірм, порушникам тендерного законодавства гарантовано, якщо не “безсмертя” їхнього бізнесу, то принаймні довголіття.
Але є, на жаль, одне прикре “але”: це може бити по кишенях платників податків… і навряд чи б таке схвалив Санта.
Нагадаємо, що 19 грудня, в день відкриття, новорічна ялинка, яку встановлював “близнюк” фірми Моспана — “Студія 52”, склалася навпіл.
При підготовці матеріалу використовувались дані аналітичних систем YouControl, Clarity, а також інших відкритих джерел.
Что скажете, Аноним?
[13:44 21 января]
[11:45 21 января]
16:00 21 января
15:40 21 января
15:30 21 января
15:00 21 января
14:00 21 января
13:30 21 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.