В умовах частих відключень електроенергії в Україні Національний банк спільно з комерційними банками створили мережу Power Banking — об'єднану систему відділень, які зможуть обслуговувати клієнтів навіть під час блекаутів.
Насправді система Power Banking ще з минулої осені показала свою працездатність, особливо в окремих регіонах. Майже всі банківські відділення, які беруть участь у програмі, продовжили тоді свою планову роботу, незважаючи на перебої з електропостачанням. Попри відключення електроенергії, українцям були доступні базові послуги банків — отримання готівки, платежі та перекази коштів, обмін валюти й консультації фахівців.
Звісно, відтоді ситуація із забезпеченням електроенергією погіршилася, але завдання, покладені на Power Banking, з високою ймовірністю будуть виконані.
Головне не переоцінювати її можливостей і все ж таки мати запас готівки про всяк випадок.
Що таке Power Banking?
Power Banking — це мережа, що об'єднує понад 2390 відділень різних банків України, обладнаних альтернативними джерелами енергії, резервними каналами зв'язку, посиленою інкасацією готівки та додатковим персоналом. Близько 75% цих відділень належать великим системно важливим банкам, решта — іншим фінустановам.
Заплановано, що в разі блекауту працюватиме близько третини відділень кожного банку. Ці відділення увійдуть до спільної мережі Power Banking і обслуговуватимуть клієнтів усіх банків незалежно від того, де відкрито рахунок.
Які послуги надаватимуться в умовах блекауту?
Відділення Power Banking намагатимуться працювати в максимально наближеному до звичного режимі. Клієнтам будуть доступні такі основні послуги:
отримання готівки через банкомати або касу;
здійснення платежів і переказів (через касу або термінали самообслуговування);
обмін валют (за наявності готівкової валюти в касі);
консультації менеджерів із фінансових питань.
Водночас через можливі перебої із зв'язком певні операції (наприклад, відкриття рахунків чи оформлення кредитів) банки зможуть проводити лише для своїх клієнтів. Але найнеобхідніші послуги, як-от отримання готівки чи оплата комунальних платежів, надаватимуться всім відвідувачам без обмежень.
Якщо під час блекауту закінчився термін дії платіжної картки, банки автоматично подовжать термін її дії щонайменше на три місяці, щоб ви могли й далі розраховуватися в терміналах або знімати кошти в банкоматі. А вже після відновлення енергопостачання ви зможете звернутися до відділення вашого банку, щоб перевипустити картку.
Де знайти найближче відділення?
Інформацію про конкретний перелік послуг у вашому місті краще уточнювати в контакт-центрі або відділенні свого банку. Банки також розміщуватимуть на дверях своїх відділень оголошення про те, де розташоване найближче підключене до Power Banking відділення. За посиланням доступна мапа чергових відділень у всіх областях.
Як сплатити кредит чи скористатися онлайн-банкінгом?
У будь-якому відділенні мережі Power Banking ви зможете сплатити кредит в інформаційно-платіжному терміналі або касі. Для оплати в касі вам знадобляться реквізити платежу і паспорт.
Також у відділеннях мережі ви можете поцікавитися можливістю підключитися до Wi-Fi, щоб скористатися онлайн-банкінгом свого банку зі смартфона чи планшета.
Як отримати більше готівки?
Завдяки впровадженню “банкоматного національного роумінгу”, у більшості банкоматів мережі Power Banking можна буде зняти збільшену суму готівки незалежно від того, в якому банку відкрито рахунок. Це дасть можливість українцям сформувати невеликий резерв готівки для поточних потреб. До цієї ініціативи вже долучилися такі банки: Приватбанк, Ощадбанк, “Райффайзен Банк”, Укрексімбанк, Укрсиббанк, ПУМБ, Укргазбанк, “Сенс Банк”, Таскомбанк, Універсалбанк, Кредобанк, Банк “Південний”, “ОТП банк”. У середньому йдеться про суму від 10—20 тиc. грн на добу, хоча є й винятки, наприклад, в Ощадбанку можна зняти до 50 тис. грн на день.
Також у магазинах, на АЗС та в аптеках діє послуга “готівка на касі”. При оплаті покупки карткою можна попросити касира видати додатково певну суму готівкових коштів. Максимальна сума для зняття — до 6000 грн за одну операцію, конкретний ліміт визначає торговець.
***
Хоча створення мережі Power Banking і забезпечує доступ до банківських послуг під час блекаутів, утримувати певний запас готівкових коштів однаково важливо. Хоча банки і намагатимуться максимально наблизити роботу відділень мережі до звичного режиму, певні обмеження все ж можуть виникнути. Через перебої зі зв'язком частина операцій може бути недоступна, черги можуть бути довшими через обмежену кількість працюючих відділень. Тож, якщо тримати необхідну суму готівкою, це допоможе уникнути незручностей і зайвих клопотів.
Крім того, під час блекаутів пересуватися містом стає складніше — можуть виникати затори через відсутність світлофорів, перебої в роботі громадського транспорту. Тому навіть якщо відділення Power Banking розташоване недалеко, дістатися туди може бути проблематично. Наявність готівки забезпечить доступ до найнеобхідніших товарів і послуг безпосередньо в районі проживання.
Також не варто забувати про непередбачувані ситуації — нещасні випадки, вимушений від'їзд тощо. Готівкові кошти стануть у пригоді, якщо доведеться терміново залишити місто або регіон. Отже, попри створення мережі Power Banking, формування домашнього резерву готівки залишається актуальним. Це допоможе пережити тривалий блекаут, зберігши доступ до своїх фінансів і мінімізувавши побутові незручності.
Максим ОРИЩАК, аналітик компанії “Центр біржових технологій”
Что скажете, Аноним?
[12:15 25 ноября]
[10:10 25 ноября]
[07:00 25 ноября]
21:00 25 ноября
16:00 25 ноября
14:30 25 ноября
14:00 25 ноября
13:30 25 ноября
12:30 25 ноября
12:00 25 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.