Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Асоціація ПФТС стала партнерською. З УБ?

[17:02 30 декабря 2010 года ] [ Економічна правда, 30 грудня 2010 ]

Представник одного з банків-членів асоціації зазначив, що привілеї для платників 8 тисяч гривень фактично є “купівлею місць у раді”. “Зараз все так і відбувається, тільки гроші не потрапляють у бюджет асоціації”, — відповіли йому.

Чергові збори асоціації ПФТС традиційно відбулися напередодні католицького Різдва.

І якщо 24 грудня 2009 року учасників об'єднання найбільше турбував продаж контрольного пакета акцій однойменного майданчика російській Московській міжбанківській валютній біржі, то цього разу вирішувалася доля асоціації.

Ці збори мали відбутися ще у лютому 2010 року, але постійно переносилися.

Через пізню дату проведення, більшість регіональних торгівців не змогли приїхати на збори, тому керівництву Ради асоціації ледь вдалося зібрати кворум.

Реєстрація членів повинна була завершитися о 9:45. Проте з 228 торговців цінними паперами, які входять до складу ПФТС, лише о 10:25 зареєструвалася мінімальна необхідна для наявності кворуму кількість осіб.

Втім, збори не відкрилися. Президент асоціації Ірина Заря повідомила, що “на підході” ще кілька торговців. Через 25 хвилин голова реєстраційної комісії повідомив, що на зборах зареєстровано 118 членів асоціації, і робота форуму почалася.

Більш ніж годинне запізнення Заря пояснила просто: “Ми не акціонерне товариство, де чітко дотримуються часу реєстрації”.

Після звітів ради, президента і ревізійної комісії голова президії Борис Тимонькін запропонував затвердити зміни до статуту. Це питання викликало найбільший спротив серед торговців цінними паперами.

Голова інвестиційної групи “ТАСК” Сергій Бродович повідомив, що запропоновані радою асоціації зміни до головного документа не були розіслані за десять днів до проведення зборів, як цього вимагає статут.

“Слід перенести розгляд даного питання, щоб усі могли ознайомитися із запропонованими змінами. За 20 хвилин це неможливо зробити”, — зазначив він.

Менеджер додав, що він приходив в асоціацію, проте за десять днів до зборів йому відмовили в ознайомленні з документами. Його слова підтвердив голова ради директорів біржі ПФТС Олександр Скляров, який на зборах був присутнім як гість.

Реакція Зарі була стриманою. Вона розповіла, що 16 грудня асоціація розіслала усім торговцям документи електронною поштою. Розсилка ж “у письмовому вигляді” дуже затратна, оскільки щомісяця від кожного члена ПФТС отримує лише 33 гривні. В кулуарах кілька учасників зізналися, що теж не отримали від ПФТС документів.

Один із співробітників асоціації повідомив, що напередодні зібрання у документи ще вносилися зміни. У свою чергу, Бродович зазначив, що за десять днів до зборів він надіслав до асоціації два листи, у яких йшлося про ці порушення. “ТАСК”, додав він, залишає за собою право оскаржити рішення зборів асоціації.

Аргументи противників прийняття нової редакції статуту були почуті членами асоціації. Підтримали проект 63 торговці, проти проголосували 12 осіб, утрималося 27 делегатів. Зміни до статуту приймаються 75% голосів від присутніх на зборах, а це 89 членів. “Якось негарно виходить”, — тихо мовив Скляров.

Ці слова зал сприйняв з усмішкою, а Заря — з тривогою. Підтримали прийняття документа, зокрема, директор Dragon Capital Дмитро Тарабакін, голова правління “Тройка діалог Україна” Артем Єршов та директор “Кінто” Сергій Оксаніч.

“Відкладаючи прийняття статуту до наступних зборів, ми втрачаємо час, який можна використати для підсилення позицій асоціації і отримання статусу саморегулюючої організації”, — переконував присутніх Тарабакін.

Тимонькін запропонував прийняти документ за основу, для чого знайшлося більше 50% голосів присутніх. Низка змін була затверджена майже одностайно.

Остаточне прийняття статуту стало найбільш спірним. “За” проголосували 88 членів при необхідних 89 голосах. Проте голова лічильної комісії повідомив про “прийняття рішення”. Бродович відразу заявив, що цей пункт він оскаржуватиме в суді.

Окрему дискусію викликала ініціатива розділити членські внески на “стандартні” і “розширені”: 400 гривень і 8 тисяч гривень. Платники перших внесків матимуть лише один голос при обранні членів ради, а платники останніх — сім голосів.

Тимонькін повідомив, що зацікавленість в оплаті підвищених внесків буде в організацій, які планують активно працювати в асоціації.

Представник одного з банків-членів асоціації зазначив, що такі привілеї для платників 8 тисяч гривень фактично є “купівлею місць у раді”. “Зараз все так і відбувається, тільки гроші не потрапляють у бюджет асоціації”, — відповів йому Єршов.

“Ті, хто зараз заплатять більше і пройдуть до складу ради, отримають доступ до бюджету, щоб потім його ділити”, — зауважив Бродович. Незважаючи на це, 72 члени асоціації підтримали пропозицію щодо збільшення розміру внесків.

В рамках курсу на відокремлення асоціації від біржі ПФТС керівництво запропонувало затвердити нову назву об'єднання — асоціація “Фондове партнерство”.

Цікаво, що зміна назви збіглася з активністю на зборах великих гравців ринку, які є найбільшими акціонерами Української біржі. Таким чином, асоціація все більше віддаляється від ПФТС.

Російському власнику біржі — ММВБ, навряд чи сподобається ця тенденція, особливо коли асоціації ще належить 18% акцій біржі.

Однією з цілей нової за назвою організації стане отримання статусу саморегулюючої організації на ринку торговців цінними паперами. Зараз такий статус має асоціація “Українські фондові торговці”, президентом якої є Сергій Антонов.

“Фондове партнерство” має достатньо ресурсів для досягнення поставленої цілі. Від продажу акцій біржі ПФТС асоціація отримала 10 мільйонів гривень. Ще 18% будуть реалізовані у 2011 році серед лідерів торгів на біржі за підсумками 2010 року.

У 2011 році асоціація планує витратити на різні проекти 2,35 мільйона гривень, тоді як доходи від членських внесків становитимуть 920 тисяч гривень.

Серед проектів значаться “законодавчі ініціативи”. Заря повідомила, що у Верховній раді за пропозицією асоціації знаходиться проект закону, який скасовує монопольне становище однієї саморегулюючої організації. З прийняттям документа такий статус отримуватимуть всі об'єднання, членами яких будуть більше 50% учасників ринку.

Про підтримку “Фондовим партнерством” такого закону говорить активне залучення до своїх лав інших торговців на пільгових умовах. Члени асоціації підтримали включення ще 20 учасників ринку. Тепер їх там 248 при необхідних 350 для отримання статусу саморегулюючої організації.

На жаль, перейменована асоціація ризикує стати блідою тінню АУФТу, кишеньковою СРО декількох учасників ринків, яка лише імітує бурхливу діяльність.

Микола МАКСИМЧУК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.