Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Ахметов створить Перший донецький міжнародний банк

[11:19 10 сентября 2010 года ] [ Економічна правда, 10 вересня 2010 ]

“Наше законодавство не зовсім адаптоване до європейської практики об'єднання, де все гарно і злагоджено. У нас все зводиться до того, що треба закрити те, що було, і відкрити по-новому. Процедура важка, пов'язана з тимчасовими зупинками роботи”.

Людина, яку вважають найбагатшою в Україні, вирішив заощадити. Група СКМ, яка контролюється бізнесменом Рінатом Ахметовим, об'єднає два свої банки — Перший український міжнародний банк і Донгорбанк.

Найбільш логічне пояснення такого рішення — бажання заощадити на утриманні структур.

У січні 2010 року член наглядової ради ПУМБ, директор з розвитку бізнесу СКМ Ілля Архипов говорив, що група вивчає можливі варіанти розвитку. Він пообіцяв, що через півроку СКМ назве нові орієнтири.

Його слова ставили хрест на попередньому варіанті розвитку фінансового блоку СКМ. Він допускав, що ПУМБ стане універсальним банком національного масштабу, орієнтованим на середній клас, а Донгорбанк розглядався як регіональний корпоративний банк.

Як повідомили у четвер джерела “Економічної правди”, об'єднання двох банків — доконаний факт, хоча формально рішення ще не прийнято.

У СКМ факт злиття не спростували, але пояснили, що наразі не можуть дати розгорнутої інформації. Для цього потрібно мати конкретні рішення акціонерів, а таких рішень нема.

“Одним з можливих сценаріїв подальшого розвитку банківського бізнесу СКМ є об'єднання банків групи. Остаточне рішення з цього приводу не прийняте. Очікується, що його приймуть протягом найближчих тижнів. Про це ми повідомимо додатково”, — повідомили “ЕП” у головному підприємстві групи Ахметова.

Поки що залишаються без відповіді багато питань, пов'язаних з майбутнім злиттям. Зокрема, майбутню назву банку невідомо. Імовірно, Донгорбанк увіллється в ПУМБ і зникне як бренд з лиця української банківської системи.

Опитані “Економічною правдою” експерти сходяться на думці, що основна причина об'єднання — економія. У світовій практиці подібний процес називається концентрація, або укрупнення.

Він припускає, що бізнеси продовжують існувати, а от бек-офіс, бухгалтерія, прибиральниці і водії йдуть під часткове скорочення. Очевидно, саме так вирішив заощадити найбагатший бізнесмен в Україні.

“Не можу стверджувати, але підозрюю, що є одна проблема — немає грошей на утримання. Чиста економія. Тобто вони “заощадять на прибиральницях”, — вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

“Тут усе зрозуміло, Рінат оптимізує. Заощаджує на управлінні. Я не розумію тільки одне — навіщо з двох юросіб робити одну. Два нормальних стабільних банки. Простіше було б перевести активи, а ліцензію Донгора продати. Ліцензія ж теж грошей коштує. Може, вони вирішили качнути капіталізацію і потім продати банк?”, — дивувався заступник голови одного з середніх банків.

На думку Охрименка, на шляху об'єднання СКМ будуть чекати кілька проблем.

По-перше, в Україні вкрай складно отримати великий позитивний ефект від злиття.

“У нас концентрувати прибуток за рахунок об'єднання банків неможливо. Те, що вони об'єднуються, не означає, що буде в два рази більше клієнтів, у два рази більший капітал, і що банк принесе стільки ж доходу. Дуже часто, як показав досвід, частина клієнтів просто втрачається. Починаючи з чисто організаційного моменту. Під час об'єднання менеджмент працює з рук геть погано. Не знають, хто залишиться, і йде розвал”, — відзначив Охрименко.

По-друге, наше законодавство не зовсім адаптовано до європейської практики об'єднання, де все гарно і злагоджено. “У нас все зводиться до того, що треба закрити те, що було і відкрити по-новому. Процедура складна, важка, пов'язана з тимчасовими зупинками роботи”, — відзначив експерт.

По-третє, часто під час реорганізації йдуть найкращі менеджери. Організаційно процес об'єднання дуже нервовий. Співробітники не знають, хто з них залишиться працювати.

По банку ходять чутки, що когось звільнять. Як правило, вони не підтверджуються.

“У підсумку, через місяць-два люди зовсім розхитуються, управляти ними неможливо. Дуже часто при цьому йдуть найефективніші менеджери. Вони не можуть чи не хочуть працювати в цьому бардаку”, — підкреслив Охрименко.

Втім, експерти не пророкують об'єднаному банку великі проблеми — занадто потужна група стоїть у нього за спиною. З іншого боку, від нього не чекають і різкого посилення позицій на ринку.

“Вони себе спокійно відчувають. Міцно сидять на клієнтах, ПУМБ більше роздрібний, Донгор — регіональний. Коли були кризові моменти, в них накачали ліквідності, і закрили питання. Прибуток — взагалі не визначальний момент для таких банків”, — підкреслив заступник голови одного з банку.

На думку аналітиків ІК Phoenix Capital, найкращим часом для завершення угоди буде 2011 рік. Охріменко називає трохи більші терміни.

Він посилається на досвід об'єднання Укргазбанку з “Народним банком” — формально, тобто за паперами, воно зайняло три місяці, реально, за процедурами — порядку року.

 Сергій ЛЯМЕЦЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.