Пока в Нацсовете не уверены, являются ли достоверными сведения о сотрудничестве ряда украинских СМИ с бандой “ДНР”. Об этом говорится в сообщении Национального совета Украины по вопросам телевидения и радиовещания, пишет Обком.
“Щодо ситуації з оприлюдненням у ЗМІ переписки деяких працівників телеканалів із представниками так званої “ДНР”
Національна рада як єдиний державний орган у сфері нагляду за діяльністю телерадіоорганізацій України розглядає ситуацію з оприлюдненням переписки працівників деяких українських телеканалів із представниками так званої “ДНР” (якщо це мало місце), як новий виклик у питанні дотримання одного з основоположних демократичних принципів — свободи слова. Адже йдеться про те, як держава, в якій іде війна, має реагувати на подібні факти у вітчизняних ЗМІ.
Безперечно, щоб відреагувати адекватно, необхідно точно знати, чи є оприлюднені матеріали достовірними, а чи це фейкова інформація, подана з певною метою. Визначити це можуть тільки компетентні органи — Генеральна прокуратура, Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки України, бо лише вони можуть провадити слідчі дії та викрити звинувачуваних. Ми чекаємо від цих органів відповідного розслідування і звертаємося до них із пропозицією підтвердити чи спростувати інформацію, яка в черговий раз збурила українське суспільство і всю медіа-спільноту.
Лише після завершення розслідування та в разі підтвердження оприлюдненої інформації Національна рада може ухвалити відповідне рішення.
Водночас нагадуємо, що, укладаючи з Національною радою мирову угоду, телеканал “Інтер” взяв на себе зобов’язання “суворо дотримуватись ліцензійних умов, чинного законодавства України, здійснювати дієві заходи щодо контролю за редакційною політикою, змістом ефіру на предмет неможливості появи матеріалів, що розпалюють ворожнечу, принижують честь та гідність українського народу, закликають до агресивних дій щодо громадян України”. Особливо варто наголосити на “здійсненні заходів щодо контролю за редакційною політикою”, бо пам’ятаємо і скандал із московською заробітчанкою Марією Столяровою, що була вислана за межі країни. Тоді під час розгляду питання на засіданні керівництво телеканалу переконувало всіх, що в ефірі сталася технічна помилка, і висловлювання зазначеної особи не мали стосунку до сюжету. Крім того, звучали аргументи, що випуски новин готує ТОВ “Незалежні інформаційні системи”, з яким телеканал “Інтер” підписав угоду, відповідно до якої не втручається у редакційну політику “НІС”.
На жаль, ні суспільний осуд, ні вимоги регулятора у зв’язку із названими випадками не змінили позицію керівництва “Inter Media Group”, які поширили у ЗМІ твердження, що ніхто з керівництва “Інтера” не має до новин жодного стосунку, не керує цими людьми, і не має до них ніякого відношення, вони самі ухвалюють свої рішення. Що їм важко коментувати цю ситуацію, бо вони поза нею.
Тобто і глядачі, і медіа-регулятор можуть побачити на цьому каналі в новинах все, що завгодно, а керівництво каналу і медіа-групи скаже — ми тут ні до чого. Постають логічні питання — так хто ж відповідає за новини на телеканалі “Інтер”? Хто відповідає за добір кадрів? Хто, врешті, формує інформаційну політику каналу? Сподіваємося невдовзі компетентні органи дадуть нам відповідь.
Також нагадуємо керівникам “Інтера”, що є пряма норма закону про відповідальність за програми і передачі, і що Національна рада видала ліцензію на мовлення ПрАТ “Телеканал “Інтер”, а із НІСом, який, як зазначає канал “самостоятельно и в полной мере отвечает за соответствие созданных програм общепринятым стандартам качества и требованиям законаодательства Украины”, регулятор стосунків не має.
Щодо інших згадуваних в оприлюднених матеріалах телеканалів Національна рада також чекає на результати розслідування.
Усі рішення, які ухвалюють члени Національної ради цього складу, ґрунтуються на вимогах законів і міжнародних актів. Проте відповідно до чинного законодавства Національна рада зовсім не має повноважень у регулюванні контенту каналів, а впливати на редакційну політику ЗМІ регулятору, як і іншим державним органам, законодавчими нормами заборонено (ст. 5 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”).
Маємо розуміти, що ці норми формувалися в мирний час і не передбачають ситуацій, які виникають у період ведення гібридної війни. Тому хотілося б вірити, що законодавці почують наш заклик про надання регуляторному органу розширених повноважень у питаннях захисту інформаційної безпеки. Ці повноваження мають бути чітко прописані, аби не виникло передумов до введення цензури. Необхідно також, як пропонують окремі політики, вводити обмеження для висвітлення подій на Донбасі, встановити вимоги акредитації журналістів і передбачити систему відповідальності за порушення”.
Что скажете, Аноним?
21:40 11 декабря
16:20 11 декабря
15:50 11 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
[19:21 11 декабря]
В этом году, несмотря на войну, украинские чиновники получили рекордные прибавки к зарплатам.
[17:50 11 декабря]
[16:45 11 декабря]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.