Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Черкащина буде з газом

[15:39 20 января 2009 года ] [ Прес Центр (Черкаси), 14 січня 2009 ]

Найпершим в області газову кризу відчув черкаський “Азот”, який споживає більше половини всього газу, що надходить на Черкащину.

Доки на далеких кордонах України експерти ЄС моніторять роботу газовимірювальних станцій, черкащани переймаються питаннями енергозбереження.

Від газових амбіцій Росії потерпає все більше країн Європи, і в тому числі Україна, де нестачу газу відчули, насамперед, східні області.

Черкащина ж, завдяки своєму географічному положенню, постраждала не дуже. “У нас поряд проходить газопровід, ми розташовані в центрі держави, тож на Черкащині від газу нікого не відключатимуть”, — зазначають в управлінні магістральних газопроводів “Черкаситрансгаз”. До речі, свою авторитетну думку щодо цього чи не найактуальнішого на сьогодні питання чомусь відмовилися повідомити у ВАТ “Черкасигаз”. І таким чином позбавили наших читачів законного права на інформацію…

За словами заступника голови Черкаської облдержадміністрації Володимира Бєлого, проблема постачання газу на сході держави полягає в тому, що майже всі газові сховища розташовані в західній частині України, а газ іде зі сходу на захід. Помпувати його у зворотному напрямку практично неможливо. Тож і постраждали від дій росіян насамперед ті, що першими отримували від них критично важливий енергоносій. Тобто промисловість Луганської, Донецької, Харківської областей тощо.

— На Черкащині через газову суперечку населення не постраждає, — запевняє Володимир Павлович. — А от підприємствам доведеться затягнути паски. Сьогодні все населення і промисловість України споживають газ, який ми запасли в газових сховищах (17-18 мільярдів кубометрів газу), і який ми добуваємо самостійно — 60 мільйонів кубометрів щоденно.

Навіть черкаський “Азот” продовжує працювати, у той час як підприємства хімічної і металургійної галузей в інших областях України переважно зупинилися. Щоправда, наш “Азот” НАК “Нафтогаз України” тимчасово зобов’язав скоротити споживання газу на 50%. У той же час ситуація, що склалася з газом, загострила ряд інших проблем. А це, насамперед, енергозбереження та альтернативні джерела енергії.

— Мали б ми сучасне обладнання, яке б споживало удвічі менше енергії на душу населення, у нас цих проблем взагалі б не було, — говорить Володимир Бєлий. — Ми б споживали газу на 100 мільйонів кубометрів на добу менше. Але в енергозбереження треба вкладати кошти. Енергозбереження в побуті передбачає встановлення економічних опалювальних котлів та радіаторів, заміну дверей, вікон, утеплення стін та дахів.

Поки що через газову кризу деякі черкаські підприємства змушені переходити на мазут або на вугілля.

— Ми практично повністю перейшли на вугілля, лише трохи додаємо газу, щоб вугілля краще розгоралося, — повідомляють у ВАТ “Черкаська ТЕЦ”.

— За абсолютними обсягами газоспоживання ми перебуваємо серед світових лідерів, — розповідає начальник територіального управління державної інспекції з енергозбереження Руслан Ковальчук. — Наприклад, Норвегія, одна з найбільших газових країн, в енергетиці використовує 2-3 відсотки газу. А Україна, що забезпечена власними його запасами лише на 20 відсотків, спалює на електростанціях у 20 разів більше. Яка економіка це витримає?

У той же час Володимир Бєлий застерігає, що ніхто не звільняє міста й райони області від тієї заборгованості, яка є. Адже борги за минулий рік мають бути погашені. Якщо цього не зробити, то це дасть право “Нафтогазу України” серйозно діяти стосовно боржників. Рівень оплати по області за блакитне паливо досить непоганий — 101%. Нижче цього рівня станом на 1 січня 2009 року оплатили Черкаська ТЕЦ — 95%, місто Ватутіне — 98%, Драбівський — 74%, Жашківський — 92%, Корсунь-Шевченківський — 94%, Уманський — 92%, Тальнівський — 34% та Чорнобаївський район — 82%. У боржниках числяться переважно теплогенеруючі підприємства, бо населення за спожитий газ розплачується зазвичай стовідсотково.

Назарій ВІВЧАРИК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.