Це залежатиме від того, як швидко Україна виконає усі рекомендації, які схвалили минулого року після надання країні статусу кандидата на вступ до ЄС.
Такий висновок міститься у звіті Єврокомісії, оприлюдненому в Брюсселі.
Наступний звіт Єврокомісія планує підготувати у березні 2024 року. Тому не виключено, що саме тоді переговори стартують офіційно.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна виконала 90% завдань, які були передумовою початку переговорів.
“Українці глибоко реформують свою країну та готуються до вступу, навіть коли вони ведуть екзистенціальну війну”, — написала вона у Х.
“На цій підставі ми рекомендували сьогодні, щоб Рада ЄС відкрила переговори про вступ. Ми також рекомендуємо, щоб Рада схвалила переговорну рамку, коли Україна виконає реформи, що тривають”, — цитує очільницю Єврокомісії “Європейська правда”.
Єврокомісія рекомендувала почати переговори про вступ до ЄС і з Молдовою, також із застереженнями.
Автор фото REUTERS
Що має зробити Україна
Єврокомісія вважає, що Україна має ще доопрацювати три з семи блоків рекомендацій. Вони стосуються боротьби з корупцією, прав національних меншин та створення правової бази деолігархізації.
Зокрема, йдеться про ухвалення законів про збільшення штатної чисельності НАБУ, про лобіювання згідно з європейськими стандартами. Єврокомісія сподівається, що Україна врахує додаткові рекомендації Венеціанської комісії до закону про національні меншини у частині, що стосуються освіти та мови.
У переддень звіту віцепрем'єрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина наголосила, що звіт Єврокомісії слід оцінювати без емоцій, бо він — це лише основа, рішення щодо відкриття перемовин буде ухвалюватися лідерами ЄС в грудні”.
На 14-15 грудня запланований саміт ЄС, на якому тема розширення буде однією із ключових.
“Нам може це не подобатися, ми можемо з цим не погоджуватися, і навіть вважати несправедливим, але що важливо, ми, Україна, вже підняли надзвичайно високо планку для всіх країн розширення”, — сказала вона.
У той самий час Урсула фон дер Ляєн наголосила на значному прогресі України у конституційній реформі, реформі у сфері правосуддя, у відборі до Вищої ради правосуддя, в антикорупційних процесах, боротьбі з відмиванням грошей.
“Були важливі заходи для обмеження впливу олігархів на громадське життя, новий закон про медіа, прогрес щодо національних меншин. Реформи, що залишились, виконуються, і це добре”, — сказала вона.
Що буде далі
До нового звіту Єврокомісії, який буде оприлюднений у березні 2024 року, Україна має впоратися з тими рекомендаціями, які не виконані.
Офіційний початок переговорів оголосять після того, як його схвалять усі країни-члени ЄС.
В українському уряді вважають, що виконають усі рекомендації і закликають сприймати ці події як робочий процес, в якому Україна крок за кроком просувається до членства в ЄС.
“Сьогодні історія України та всієї Європи зробила правильний крок — Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори щодо членства з Україною”, — так прокоментував висновки Єврокомісії президент Володимир Зеленський.
“Наша держава має бути у Євросоюзі. Українці на це заслуговують і своїм захистом європейських цінностей, і тим, що навіть у час повномасштабної війни ми дотримуємося свого слова, розвиваючи державні інституції”, — наголосив він у відеозверненні.
Что скажете, Аноним?
[10:40 16 января]
[07:00 16 января]
15:50 17 января
15:40 17 января
15:00 17 января
14:00 17 января
13:30 17 января
13:00 17 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.