Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Копанок багато, їх не подолати

[10:56 09 декабря 2008 года ] [ Україна молода, №232, 9 грудня 2008 ]

Шахтарський регіон бореться з перевиробництвом “чорного золота” ігноруванням нелегальних копалень та ... продукуванням вугільного пилу.

За словами заступника голови Луганської облдержадміністрації Володимира Кривулі, сьогодні в області залишається нереалізованим 580 тисяч тонн вугілля. Незважаючи на те, що опалювальний сезон давно уже розпочався і теплові електростанції країни працюють на повну потужність.

Про такий стан речей чиновник повідомив учасників колегії обласної державної адміністрації. Своїх барв до загальної картини додали вугільні “генерали”. Скажімо, генеральний директор одного з найуспішніших у галузі об’єднань, державного підприємства “Ровенькиантрацит” Юрій Зюков, поскаржився, що в них досі не вирішена проблема реалізації вугілля металургійним підприємствам. “Сорок відсотків сортового вугілля — а це близько 70 тисяч тонн на 55 мільйонів гривень — ми відвантажували на металургію. Як в Україну, так і за її межі. А сьогодні на складах підприємства лежить 120 тисяч тонн сортового палива”. Зюков поскаржився також на егоїзм “суміжників”. Мовляв, у нинішніх умовах вугільники знижують ціни на свою продукцію, а металурги та машинобудівники цього робити не поспішають.

Цікавим здалося повідомлення “генерала” про те, який спосіб вони застосовують задля подолання проблеми. За його словами, уряд сьогодні не повністю оплачує енергетичне вугілля марки АШ — так званий штиб (від німецького — “пил”). Це таке найдрібніше вугілля, яке залишається після відсортування палива у більших фракціях — “горішка”, “насіннячка”. Колись його і за паливо не вважали. Але сучасні технології дозволяють вдувати вугільний пил в печі під котлами електростанцій, а останнім часом — у домни. Тепер державне підприємство так перебудувало роботу своїх збагачувальних фабрик, що вони замість 200 видають по 240 тисяч тонн штибів щомісяця.

І ще однин фронт боротьби із кризовими явищами відкрили на Луганщині. Голова облдержадміністрації Олександр Антипов дав доручення усім структурам обласного підпорядкування закуповувати вугілля лише на державних вуглевидобувних підприємствах. За словами обласного керманича, в регіоні зафіксовані факти, коли закуповують вугілля, видобуте... у копанках. А це, окрім того, що таким чином економічно підтримується не завжди легальний бізнес, ще й просто недоцільно з енергетичної точки зору. Пласти вугілля, що лежать близько до поверхні, контактують з атмосферним повітрям, тому просто вивітрюються. Простіше кажучи, при згоранні тепла від такого палива удвічі менше, ніж у вугілля, що мільйони років пролежало на кількасотметровій глибині.

“Сьогодні треба категорично заборонити закупівлю вугілля на копанках. І хай тільки хтось спробує порушити це табу!” — попередив Олександр Миколайович своїх підлеглих.

Михайло БУБЛИК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.